Właściciele tych imion są skazani na sukces. Powinni podziękować rodzicom

Nie brakuje też takich, które przynoszą pecha.
Właściciele tych imion są skazani na sukces. Powinni podziękować rodzicom
fot. Unsplash.com
09.08.2018

Ludzie dzielą się na zwolenników teorii, że imię to tylko element danych osobowych, który nie ma większego wpływu na nasze życie. Oraz na tych, dla których tych kilka liter w akcie urodzenia determinuje wszystko, co wydarzy się później. Spór ten postrzegany jest jako starcie zdrowego rozsądku z zabobonami. Ale to nie do końca prawda.

Zobacz również: Lista imion, które rządzą w 2018 roku. W pierwszym półroczu rodzice wybierali je najczęściej

Nie musisz wierzyć w magiczną moc imienia, żeby zdawać sobie sprawę z jego znaczenia

- przekonuje cytowana przez „Daily Star” konsultantka, która pomaga podjąć rodzicom tę ważną decyzję. Według niej nieprzemyślany wybór może się bardzo negatywnie odbić na funkcjonowaniu pociechy w dorosłym życiu. Jeśli się postaramy, efekt może być odwrotny - imię sporo ułatwi.

Wielu z nas wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie nieśmiertelna klasyka, która w ostatnich latach wróciła w Polsce do łask. Stąd ogromna popularność Zofii, Stanisławów, Antonin czy Janów.

Tajemnica sukcesu tkwi jednak w czymś zupełnie innym. Zdaniem ekspertki największym powodzeniem cieszą się ludzie, których imiona są w pewnym sensie wyjątkowe, ale równocześnie nie wydają się zbyt wymyślne. I co najważniejsze - łatwo je zapamiętać i wymówić. Rozmówca nie może się zastanawiać, jak powinno poprawnie brzmieć.

Dlatego kiepskim pomysłem są wybierane coraz częściej przez Polaków: Mason, Nelly, Ksavier, Mia, Kyle czy Chantal. Brzmią bardzo oryginalnie, ale wiele osób może mieć wątpliwości, jak brzmi ich prawidłowa wymowa. I bardziej jest to pewne i oczywiste, tym oczywiście lepiej.

Sherri sugeruje, by biorąc pod uwagę mniej standardowe imię, wcześniej poprosić kilka osób o jego wypowiedzenie. Jeśli pojawiają się trudności i wątpliwości - należy z niego zrezygnować.

Zobacz również: To najdziwniejsze imiona nadane w Polsce. Andrzelika, Noga, Braian, Majkel...

Brytyjska specjalistka w rozmowie z portalem przytacza kilka dobrych i złych przykładów pochodzących z języka angielskiego. Według niej Oliver i Emma spełniają podstawowy warunek - są powszechnie znane, proste do zapisania i wypowiedzenia. Co innego np. Evren czy Alara.

Jeśli bierzesz pod uwagę, by nadać dziecku anglojęzyczne imię, ekspertka ma kilka propozycji. Ona twierdzi, że na sukces skazani są m.in. Oscar, George czy wspomniany Oliver, a także Lily, Isabelle i Ella.

Wyjątkowość - tak, ale nie za wszelką cenę.

Zobacz również: Imiona, które noszą grzeczne dzieci

Polecane wideo

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko
Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
HELMUT Z NORYMBERGII (Ocena: 5) 11.08.2018 16:11
ADOLF - typowe imię dla dziecka polaczka, który jeździ Oplem, kupuje w Kauflandzie i używa pralki BOSCH.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 13:34
George to po prostu Grzegorz- Grzesiek, przestańcie wymyślać na siłę....
zobacz odpowiedzi (1)
lola (Ocena: 5) 09.08.2018 08:05
George.. faktycznie łatwo powiedzieć i napisać..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie