Szczepienia jednak szkodzą dzieciom..?

Związek pomiędzy szczepieniem a chorobą został wykazany przez lekarzy.
Szczepienia jednak szkodzą dzieciom..?
Fot. iStock
21.06.2018

W Polsce trwa medialna dyskusja dotycząca szczepienia dzieci. Po jednej stronie stoją zwolennicy szczepień, a po drugiej antyszczepionkowcy. Ci ostatni twierdzą, że szczepienia przyczyniają się do powstania uszczerbków na zdrowiu. Przełomem w tej sprawie może być najnowszy pozew skierowany do Sądu Okręgowego w Warszawie. Rodzice domagają się w nim od Polski miliona złotych odszkodowania, a oprócz tego 2 tys. złotych miesięcznie na dziecko. O sprawie napisała „Rzeczpospolita”.

Exclusive: Antyszczepionkowcy

To pierwszy taki przypadek, gdy rodzice nie pozywają firmy farmaceutycznej, szpitala czy lekarza, informuje wprost.pl. Tym razem w roli oskarżonego stanęło państwo. Skarżący powołują się na obowiązek szczepień w Polsce. Uważają, że skoro państwo wprowadza taki wymóg, powinno wziąć odpowiedzialność za trwały uszczerbek na zdrowiu dziecka, który powstał w wyniku szczepinia. Trzeba bowiem zaznaczyć, że związek pomiędzy szczepieniem a chorobą został wykazany przez lekarzy.

Na wprost.pl czytamy, że rodzice mają spore szanse na wygraną, zważywszy na jeden z wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2002 r. Sprawa wytoczona przeciwko Włochom została wygrana przez oskarżycieli. W uzasadnieniu napisano, że państwo narusza konwencję o ochronie praw człowieka, jeżli nie przewiduje odszkodowań przy obowiązku szczepień.

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 4.87 / 5
Gonia (Ocena: 5) 22.06.2018 09:45
Szczepcie ile wlezie. Moje dziecko też jest poszczepiennie uszkodzone - bujam się z alergią i astmą już ponad 10 lat. Wszystko zaczęło się po szczepieniu...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 18:34
A za epidemię poniesiecie koszty z własnej kieszeni?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 18:32
Jasne, nie szczepcie, ale potem też leczcie i swoje dzieci i dzieci oraz dorosłych zarażonych przez Waszą głupotę za własne pieniądze. Płaćcie im odszkodowania, renty dożywotnie itd. Mój wujek w dzieciństwie przeszedł polio i miał tyle szczęścia, że przeżył, ale całe życie ma krótszą nogę i duże kłopoty z chodzeniem. Jest niepełnosprawny. Tyle, że urodził się prawie 70 lat temu na zabitej dechami wsi i szczepienia jeszcze wtedy tam nie dotarły!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 17:53
Gdyby nie było obowiązku szczepień wy debilne ekomadki pierwsze byście zachorowały a potem niewinni ludzie. Wasze szczepienia gówno by wam dały. Spałyście na lekcjach biologii o mutowaniu wirusów. Wiedzę czerpiecie z forów dla psychicznych madek, które myślą, że wszystko wiedzą a podstaw nawet nie umieją.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 17:50
Jasne. Znieśmy obowiązek szczepień i narażajmy wszystkich na paskudne choróbska. W ten sposób na pewno będzie lepiej. I zdecydowanie mniej pozwów... Ciemnogród...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie