Rząd chce przyznawać emerytury za... rodzenie dzieci. Znamy szczegóły programu Mama Plus

Nie musisz nigdy pracować. Wystarczy, że urodzisz czwórkę.
Rząd chce przyznawać emerytury za... rodzenie dzieci. Znamy szczegóły programu Mama Plus
fot. Unsplash
17.04.2018

Jeżeli chodzi o liczbę urodzeń na kobietę w 2015 r., Bank Światowy podaje, że wynosiła ona w Polsce 1,32. Nie jest to zbyt dobra informacja. Jesteśmy w tyle za innymi państwami Unii Europejskiej. Na portalu bankier.pl można przeczytać, że Polska miała drugi w kolei najniższy wskaźnik dzietności w Unii, biorąc za odniesienie rok 2015. Sytuacja gorzej przedstawiała się tylko w Portugalii.

Zobacz także: LIST: „Odebrać 500+ najbiedniejszym! Oni marnują pieniądze na głupoty”

Ale ogólnie nie jest zbyt dobrze. „(...) w żadnym europejskim kraju badanym przez Eurostat (czyli praktycznie wszystkich z wyłączeniem nienależących do UE byłych republik sowieckich) współczynnik płodności nie osiągnął granicy zastępowalności pokoleń (ok. 2,1)” – czytamy dalej na bankier.pl. Czy w takim razie napływ imigrantów jest jedynym rozwiązaniem? Jeżeli chodzi o Polskę, na razie trudno cokolwiek powiedzieć, ponieważ od roku 2015 zaszło sporo zmian.

Od kiedy zmieniła się partia rządząca w Polsce, bardzo duży nacisk w państwie kładzie się na zwiększenie liczby urodzeń. 500+ to sztandarowy projekt PiSu. Okazuje się jednak, że wkrótce matki będą mogły liczyć na inne benefity.

Niedawno odbyła się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której Beata Szydło poinformowała o wprowadzeniu kolejnego programu. Będzie to „Mama Plus”. Okazuje się, że kobiety wychowujące co najmniej czwórkę dzieci będą mogły liczyć na minimalną emeryturę, nawet jeżeli nigdy nie pracowały. „Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko, wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży. Będzie także bon dla niepracujących młodych ludzi od 16 do 20 roku życia, na sport i kulturę”, cytuje wypowiedź byłej premier portal popularne.pl. Poza tym, jeżeli chodzi o dzieci, będą one otrzymywały jednorazowo 300 zł podczas rozpoczynania kolejnego roku szkolnego.

Wygląda na to, że partia rządząca za wszelkę cenę chcę podnieść liczbę urodzeń, a na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny. Co myślicie o tym projekcie?

 

Źródło: bankier.pl, popularne.pl
 

Polecane wideo

Komentarze (37)
Ocena: 5 / 5
Mama (Ocena: 5) 19.04.2018 22:29
Większość ludzi tutaj ma duzy problem a jest to denerwujące bo mierzycie wszystkich jedną miarą kazdy kto ma dzieci to zaraz patologia i dziecioroby??! Ja osobiście mam 4 córki bo chciałam miec dzieci a nie bo panstwo dalo pieniądze bo 3 corki mialam juz jak jeszcze nie bylo w planach 500+ i wtedy nie nazywano tego patologia!!! Pieniądze są na dzieci a ludzie zachowuja sie jak hieny ktore nawet dziecku żałują grosza są biedne rodziny i im napewno to dużo pomaga !!! Co do siedzenia na DUPIE to sory ale nie jest tak !!! Wstaje o 6 rano i ide spac po 23 bo zawsze jest co robic przy dzieciach i w domu i niby matki siedzą i sie opierda.... ????!!! Kto nie ma dzieci ten nie wie ale najlepiej isc do pracy a dzieci niech wychowa ulica zamiast mama w domu !!!! Państwo daje to kto potrzebuje korzysta ale są i tacy co maja kupe kasy a jednak biorą 500+ i na nich nikt nic nie powie tylko czepiacie sie biednych rodzin!!!! Te maluszki ktore teraz dzieki 500+ maja lepiej będą kiedyś zapieprzac na emerytury tych hien co teraz wyzywaja i im sie to nie podoba !! Ludzie opamietajcie sie !!! Jak pies ogrodnika sam nie zjem i drugiemu nie dam !!! A zeby wam sie powinela noga w życiu dzieci to piękny dar i nawet super posada i willa z basenem nie są cenniejsze jezeli nie chcesz miec dzieci to twoja strata ale nie komentuj ludzi ktorzy je maja bo zycie daje sie z milosci nie dla kasy!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.04.2018 13:26
Moi rodzice mieli 5 dzieci- w tej chwili najmłodsze ma 23 lata- i skrytykowali ten pomysł. Jakoś sami zapracowali na swoje emerytury. Boli mnie tylko to, że stawia sie ich na równi z patologią, która wyciąga łapy po pieniądze od państwa.
odpowiedz
aaaaa (Ocena: 5) 18.04.2018 10:50
to się cyganki będą plegnaca az będzie huczało w krzakach
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.04.2018 23:12
A jak dziecko zginie to co wtedy? Baba nie dostanie emerytury?
odpowiedz
fgvrd (Ocena: 5) 17.04.2018 20:53
Pracy i tak nie ma to po co rodzic tyle ludzi ? żeby więcej za granice wyjechalo ? niech te amtki ida do pracy a nie mysla ze ktoś na dzieci na a później je utrzyma. Maszyny rozpłodowe, kto normalny w Polsce ma 4 dzieci.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie