Najbardziej obciachowe imiona w Polsce

Nie chodzi o Brajanka i Dżesikę...
Najbardziej obciachowe imiona w Polsce
Fot. iStock
26.01.2018

Niektóre imiona podobają nam się bardziej, a inne mniej. Na gust mają wpływ skojarzenia z osobami, które znamy lub podziwiamy, a także moda. Obecnie najczęściej nadawane są starodawne imiona. Sporym zainteresowaniem cieszą się też oryginalne imiona oraz zagraniczne odpowiedniki polskich imion.

Nie wszystkie z imion, które są obecnie popularne, cieszą się uznaniem społeczeństwa. Można wśród nich wyróżnić obciachowe, okryte złą sławą, która już zdążyła się w naszym społeczeństwie przyjąć. Mowa chociażby o takich imionach jak Janusz i Grażyna. Druga obciachowa para imion to Brajan i Dżesika.

Przejrzałyśmy fora internetowe w poszukiwaniu imion, które Polacy najczęściej uznają za obciachowe. O zdanie zapytałyśmy też naszych znajomych. Przyjrzyjcie się ich odpowiedziom i dajcie znać w komentarzach, czy zgadzacie się, że te imiona są obciachowe. Niektórych raczej nie mogłyście się na niej spodziewać...

Zobacz także: Historia Ilony: „Wszyscy śmieją się z imienia mojego syna. Ja uważam, że jest piękne!”

obciachowe imiona

Fot. unsplash.com

Imiona żeńskie

Oliwia

- Oliwia to może i ładne imię, ale zdrobnienie Oliwka nie brzmi dobrze. Poza tym to imię jest obecnie zbyt popularne. Kiedy imię robi się zbyt popularne, moim zdaniem staje się też obciachowe. Przynajmniej w swoim środowisku mam bardzo dużo Oliwek – mówi O.

Nikola

- Nie będę komentować. Wszyscy doskonale wiemy, dlaczego imię Nikola jest obciachowe. Po prostu kojarzy się z patologią społeczną. Takie myślenie się przyjęło i nic z tym nie zrobimy – przekonuje J.

Malina

- Jak to w ogóle brzmi? Która kobieta chciałaby sie nazywać jak owoc? Moim zdaniem to imię uwłacza godności człowieka. Niedługo nasze zwierzaki będą nazywały się Maćkami i Jakubami, a my sobie będziemy nadawać dziwaczne, brzydkie imiona – stwierdza D.

obciachowe imiona

Fot. unsplash.com

Sabina

- To imię jak dla starej kobiety. Pasuje babci, ale nie młodej dziewczynie. Dlatego moim zdaniem jest obciachowe. Można je nadać co najwyżej na drugie imię i nie używać na co dzień – radzi B.

Lena

- Nic nie śmieszy mnie bardziej niż małe Lenki. Oczywiście to nie wina dzieci, ale rodziców. Jak słyszę z ust rodzica „Lena” od razu dostaję ataku śmiechu. Wydaje mi się, że to imię jest tak nadużywane jak kiedyś Anna i dlatego teraz powoli staje się synonimem obciachu i matek Polek – wyznaje S.

Amelia

- Nie uważam, żeby imię Amelia było obciachowe przez swoja popularność. Mnie chodzi o fakt, że jest to nazwa choroby. Rodzice małych Amelek, czy wiecie, że imię waszej pociechy pochodzi z języka łacińskiego i znaczy „kończyna”? Poza tym, jak wspomniałam, to nazwa choroby. Dla mnie to wystarczająca podstawa do dykwalifikacji tego imienia – informuje C.

Zobacz także: Imiona, które noszą przebojowe dziewczyny (Sprawdź, czy Twoje znalazło się na liście!)

obciachowe imiona

Fot. unsplash.com

Imiona męskie

Nikodem

- Nikodem to ostatnio bardzo popularne imię. Myślę, że za kilka lat będzie oklepane. Dla mnie już jest obciachowe, jak każde modne imię – komentuje P.

Fabian

- To najbrzydsze imię męskie, jakie kiedykolwiek słyszałem. Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z pawianem – mówi G.

Nathan

- Okropna jest ta moda na zagraniczne imiona. Nathan dla mnie zawsze będzie synonimem patologii. Czy nie można wybrać wersji spolszczonej Natan albo Nataniel? – pyta się S.

Maksymilian

- Maksymilina to ładne i niezbyt często nadawane imię. Niesty zdrobnienie Maks kojarzy mi się z psem. Znam dwoje ludzi, którzy tak nazwali swoje zwierzaki – wspomina B.

obciachowe imiona

Fot. unsplash.com

Olivier

- Cieszę się, że ja mam normalne imię. Według mnie z męskich imion najbardziej obciachowy jest Olivier. Polski odpowiednik jeszcze nie jest taki zły, ale obcojęzyczna wersja już tak. Imię Olivier jest przesadnie oryginalne i brzmi źle w połączeniu z typowo polskim  nazwiskiem – stwierdza N.

Eryk

- Chyba wszystkim od razu przychodzi na myśl „Moda na sukces”. To imię typowo filmowe i zbyt wyszukane jak na polskie realia. Mylę się? – pyta N.

Alan

- To imię niczym z telenoweli. Alan będzie w przyszłości drugim Brajankiem, zobaczycie. Alan Kowalski, Alan Kosiński... – jak to w ogóle brzmi? – zastanawia się M.

 

Polecane wideo

Komentarze (53)
Ocena: 3.77 / 5
Bartek (Ocena: 5) 05.01.2021 23:25
Nikola moj brat tak dal córce na imię wstyd mi za niego ale jak poślubił patologie to sie nie dziwie
odpowiedz
Nikola (Ocena: 1) 09.08.2020 13:41
Nikola Nigdy nie spotkalem sie z tym okresleniem . Tragedia. Skad takie okreslenie . NIKOLA to najpiekniejsze imie na Swiecie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.07.2020 11:51
Mam na imie Nikola i nie jestem jakaś psychiczna i moja rodzina to nie patologia
zobacz odpowiedzi (1)
Kejt (Ocena: 5) 09.07.2020 11:32
A ja się zgadzam z artykułem, doskonale wyłapaliście najgorsze trendy w nadawaniu imion. Najgorsze są Nikola i Lena oraz Alan i Oliwier. Tylko jedna poprawka, Amelia to nazwa choroby polegającej na braku kończyn.
odpowiedz
go ść (Ocena: 3) 05.05.2020 14:37
teofil bożydar
odpowiedz

Polecane dla Ciebie