Pokazała, co dzieje się z paznokciami w czasie ciąży. Internautki: „To obrzydliwe, odechciewa się rodzić!”

O tym efekcie ubocznym stanu błogosławionego rzadko się mówi.
Pokazała, co dzieje się z paznokciami w czasie ciąży. Internautki: „To obrzydliwe, odechciewa się rodzić!”
źródło: Instagram (instagram.com/libby_trickett)
14.12.2017

Niektórzy nazwą to straszeniem, ale otwarte mówienie o efektach ubocznych ciąży powinno być czymś całkowicie normalnym. Nie po to, by zniechęcać do rodzenia dzieci, ale przygotować młode matki na każdą ewentualność. Stan błogosławiony i macierzyństwo to piękny, choć trudny czas. Zakłamywanie rzeczywistości niczemu nie służy. Właśnie z takiego założenia wychodzi ta sportsmenka.

Libby (Lisbeth) Trickett dla Australijczyków i fanów sportu nie jest postacią anonimową. Pływaczka jest trzykrotną mistrzynią olimpijską, ośmiokrotną mistrzynią świata i byłą rekordzistką świata. Niedawno ujawniła, że spodziewa się drugiego dziecka. 32-latka nie ma jednak zamiaru udawać, że ciąża przebiega u niej bez komplikacji.

Co prawda nie chodzi o nic bardzo poważnego, ale i tak pojawiły się głosy, że nie powinna o o tym głośno mówić

Zobacz również: Z brzuchem tej ciężarnej dzieje się coś przerażającego. Dziecko zaczyna się poruszać i nagle...

Libby Trickett

źródło: Instagram (instagram.com/libby_trickett)

Kilka dni temu Libby opublikowała na swoim Instagramie, który obserwuje ponad 27 tysięcy fanów, to niecodzienne zdjęcie. Widzimy na nim jej stopy. W wyjątkowo kiepskim stanie.

„Cóż, zupełnie nie wiedziałam, że coś takiego może się przydarzyć w czasie ciąży” - napisała pływaczka.

Obserwatorki także nie kryją swojego zaskoczenia. A także zniesmaczenia

Zobacz również: Musisz to przeczytać, zanim znowu skomentujesz wielkość brzucha ciężarnej kobiety...

Libby Trickett

źródło: Instagram (instagram.com/libby_trickett)

W komentarzach czytamy: „Ja też nigdy czegoś takiego nie widziałam”. „Przypomina mi to grzybicę”. „Przynajmniej nie straciłaś zębów, jak ja w ciąży”. „Szczyt obrzydliwości”. „Przez ciebie nigdy nie zajdę w ciążę!”. „Powinnaś się zastanowić, czy w ten sposób nie zniechęcisz niektórych kobiet do macierzyństwa”.

Okazuje się, że to wcale nie jest rzadka przypadłość. Cytowany przez portal „Mail Online” położnik i ginekolog potwierdza, że łamliwość paznokci zdarza się bardzo często i zazwyczaj wynika z niedoboru żelaza.

Ciężarne narażone są również na infekcje grzybicze. Paznokcie mogą także łamać się z powodu napuchniętych stóp, które nie mieszczą się w butach.

Zobacz również: Dlaczego tak wiele dzieci zostaje poczętych w Boże Narodzenie?

Libby Trickett

źródło: Instagram (instagram.com/libby_trickett)

Termin porodu Libby wyznaczono na marzec 2018 roku

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.12.2017 13:57
Jakie brednie...
odpowiedz
Milena (Ocena: 5) 15.12.2017 09:59
3 x rodziłam i nic takiego nie miało miejsca ani z paznokciami ani z włosami! Totalne bzdury!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2017 20:14
Wiekszych bzdur nie slyszalam, jakie paznockie o włosach tez tu była mowa. A może napiszcie, ze kobieta w ciąży przemienia, się w poczware, albo w jakies monstrum. Urodzilam i z duma chodziłam w ciąży. Paznokcie, sa piękne i były, a także wlosy. Zęby nie wyleciały, sa wszystkie na miejscu. Po prostu, trzeba dbac o siebie i to bezwzgedu, czy jesteśmy w ciąży, czy nie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.12.2017 17:34
Wypadajace zęby, rozstępy, cellulit, wisząca skóra, rozerwanie na dole i jak widać jeszcze zmasakrowane paznokcie. A do tego gratis użeranie się z dzieckiem. Nic tylko zachodzić w ciążę!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2017 10:05
Co za brednie, każda ciąża jest inna, często włosy i paznokcie i cera są mocniejsze ładniejsze.. co za paranoja z tymi kobietami w ciąży ze wmawiają ze takie rzeczy są normalna, jestem w drugiej ciąży normalnie dbam o siebie, nie mam rozmemlanego brzucha, połamanych paznokci, brudnych włosów.. No bez jaj .. zostały mi lekkie rozstępy na pupie po poprzedniej ciąży i tyle ale nie muszę tego pokazywać światu. Ps a zeby kobiety tracą w 90 przez podjadanie nocne i nie mycie ich a nie przez ciąże, jak krwawią dziąsła to miękka szczoteczka a jak a wrażliwe to fluoryzacja..
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie