7 sygnałów, że on już chce mieć z Tobą dziecko. Przygotuj się, że wkrótce poruszy ten temat!

Męskie zachowania, które wskazują, że on marzy o byciu ojcem.
7 sygnałów, że on już chce mieć z Tobą dziecko. Przygotuj się, że wkrótce poruszy ten temat!
Fot. Unspash.com
18.11.2017

Kwestia posiadania dzieci dotyczy w takim samym stopniu kobiety i mężczyzny. Oboje powinni podjąć tę decyzję, chociaż często zdarza się, że jeden z partnerów naciska albo wręcz wymusza pośpiech. Pojawiają się prośby, błagania, a nawet groźby. Dlatego tak istotne jest przedyskutowanie, kiedy nastąpi ten moment. Rzecz jasna, w życiu bywa różnie. Ludzie zmieniają zdanie. Kobiety nagle zaczynają odczuwać instynkt macierzyński, a faceci uświadamiają sobie, że fajnie byłoby być tatą, gdy widzą, jak koledzy zajmują się swoimi pociechami.

Kobiety przeważnie otwarcie informują o tym, czego pragną, natomiast u facetów sprawa przedstawia się inaczej. W ich zachowaniu można wyłapać pewne szczegóły, które świadczą, że już chcą mieć dziecko.

Przekonaj się, czy twój facet jest jednym z nich. Jeżeli ty na razie wolałabyś poczekać z potomstwem, zwróć uwagę czy on nie daje ci sygnałów, które opisałyśmy poniżej. Kiedy kilka z nich mogłabyś przypisać jego zachowaniu, masz powód do niepokoju. Lepiej porozmawiaj z nim i ustalcie plan działania. W sprawach takich jak ta zwlekanie może doprowadzić do poważnej kłótni.

Zobacz także:  Mama chce zrobić z niej gwiazdę Instagrama. 12-latka ma już 50 tys. obserwatorów! (Nie za wcześnie?)

 

 

on pragnie dziecka

Fot. unsplash.com

Ochoczo pomaga innym rodzicom w opiece nad dziećmi

Masz wrażenie, że wasze weekendowe randki należą do przeszłości, ponieważ on oferuje pomoc przy dzieciach swoim braciom, siostrom i kuzynom. Dom twojego faceta zamienia się wówczas w pobojowisko pełne pampersów, słoiczków z zupkami oraz zabawek. Już od progu wita cię płacz oraz wrzaski. Tobie pęka głowa, a on się uśmiecha od ucha do ucha. Co chce takim zachowaniem osiągnąć? Próbuje przyzwyczaić cię do towarzystwa dzieci.

Od jakiegoś czasu wszędzie zauważa dzieci

Kiedy spacerujecie ulicą, zagląda w wózki i zwraca twoją uwagę na to, jak słodko wyglądają dzieci. Gdy jecie obiad w miejscu publicznym, pokazuje ci rodziny z potomstwem, które razem spędzają wolny czas. On ewidentnie pragnie ci uświadomić, że posiadanie dzieci to fajna sprawa, która wiąże się z ogromnym szczęściem.

on pragnie dziecka

Fot. unsplash.com

Reaguje ekscytacją na newsy o dzieciach

Większosć ludzi dzieli radość z bliskimi, którzy doświadczają szczęścia w swoim życiu. Radość bez wątpienia się udziela. Jednak od pewnego czasu zauważyłaś, że twój facet wyjątkowo ekscytuje się nowinami o ciąży, zupełnie, jakby sam oczekiwał potomstwa. Jesteś pewna, że dawniej się tak nie zachowywał. Poza w takich momentach patrzy na ciebie wymownie. Czasami rzuca też w twoim kierunku teksty w stylu: „Czy to nie wspaniale? Dlaczego się nie cieszysz? Dzieci to największe szczęście”. To jednoznaczne zachowanie...

W waszym gronie pojawiło się kilka par, które mają dzieci

Ludzie przeważnie dobierają do kręgu swoich znajomych osoby, które są do nich podobne, mają takie same zainteresowania lub znajdują się na takim samym etapie życia. Rzadko zdarza się towarzystwo matek i jednej bezdzietnej albo towarzystwo singielek i jednek mężatki. Przeważnie dzieciaci spotykają się z dzieciatymi i na odwrót. Wtedy mają wspólne tematy do rozmowy.

Niedawno zauważyłaś, że on zaprasza do grona waszych znajomych osoby, które mają dzieci albo próbuje cię przekonać do składania im wizyt, co wcześniej się nie zdarzało. W ten sposób próbuje cię oswoić z perspektywą posiadania potomka. Pragnie ci pokazać, że to wcale nie takie straszne.

on pragnie dziecka

Fot. unsplash.com

Uwielbia bawić się z dziećmi

Gdy obok niego pojawiają się dzieci, natychmiast zaczyna się z nimi bawić. Nie wstydzi się udawać lokomotywy ani nosić najmłodszych na barana. Masz wrażenie, że dzieci robią z nim, co chcą, a w tym czasie cały świat przestaje się dla niego liczyć. W tym ostatnim stwierdzeniu jest tylko trochę prawdy. On chce ci zademonstrować, jakim byłby wspaniałym ojcem – na wypadek, gdybyś żywiła jakieś wątpliwości.

Mówi ci, jak wspaniałą matką będziesz w przyszłości

Przynosisz mu ciepły koc i okrywasz go – słyszysz, że będziesz wspaniałą matką. To samo powtarza, gdy głaszczesz kota lub przygotowujesz pyszny obiad. Prawie każde twoje działanie kojarzy mu się z macierzyńską troską. Najbardziej niepokojące jest to, że często mówi ci podobne komplementy, a kiedyś nigdy nie padały z jego ust. Zachwycał się tym, co robisz, ale w zupełnie innym kontekście. Teraz widzi w tobie MATKĘ.

Często powtarza zdanie „Gdy będziemy mieli dzieci...”

On coraz częściej snuje plany co do przyszłości, ale masz wrażenie, że ma na myśli niezbyt odległą przyszłość. Poza tym przeważnie odnosi się w nich do dzieci. Na przykład mówi: „Gdy będziemy mieli dzieci, też tu z nimi przyjdziemy” albo „Gdy będziemy mieli dzieci, będziemy musieli zburzyć tę ścianę, żeby było więcej miejsca”. Patrzy przy tym na ciebie wymownie. Bez wątpienia jesteś w tarapatach.

Zobacz także: To jedno żeńskie imię jest najczęściej nadawanym w 8 krajach równocześnie! Aż tak ładne?

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 4.78 / 5
Kiss D (Ocena: 5) 07.01.2021 14:12
Każda normalna prawdziwa kobieta chce być matka , tylko wybrakowany towar chce chodowac koty do końca życia
zobacz odpowiedzi (1)
Kit (Ocena: 5) 07.01.2021 14:11
Kobiety po większości nie lubią dzieci bo się zamieniły w babochlopy, tylko czekać aż im penis urośnie bo twarze już im zmeznialy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2017 10:25
Na szczęście mój mąż nie ma takich zachowań, mamy podobne zdanie na ten temat. Z co ma głaskanie kota do bycia matką?? Kocham koty, rozczulają mnie czego nie mogę powiedzieć o dzieciach. Jest i na odwrót- są takie co mają dzieci i są dobrymi matkami a kotów nie znoszą. Ja wolę moje kochane kotki a dzieciom mówię - nie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.11.2017 10:21
Nie mam instynktu macierzyńskiego, dzieci nigdy nie chciałam mieć i wszyscy o tym wiedzieli. Mój mąż też. Zaakceptował​ to ,a teraz kilka lat po ślubie naciska na dziecko. Czuję się oszukana. Przed ślubem zapewniał że akceptuje moja decyzje. Ostatnie dwa lata to jakiś koszmar. Było nawet kilka kłótni przez to. Przez chwilę rozważałam rozwód. Co ja mam robić? A najgorsze jest to że wiem na 100 że gdyby dziecko się pojawiło to cała opieka spadłaby na mnie . Jego nie ma po 12h a czasami i więcej bo ma bardzo wymagającą pracę. Tylko nie piszcie że instynkt pojawi się po porodzie bo to bzdura. Nie chce być matką, i czuję się przez to terroryzowana bo teraz króluje kult przymusu do posiadania dzieci.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 18.11.2017 00:30
Taki facet to skarb, sama chciałabym takiego.... Niestety mój ani myśli o dzieciach i bawieniu się w kupki i zupki. Ja już czuję instynkt macierzyński, a on jeszcze się ,,nie wyszalał,,. Żałosne.
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie