Czy zajście w ciążę się opłaca?

Tak! I wcale nie mamy na myśli lichego becikowego! Przeczytaj, ile możesz zyskać dzięki ciąży, która (jak się okazuje) ma zbawienny wpływ na zdrowie kobiety!
Czy zajście w ciążę się opłaca?
06.06.2009

Ciąża nie bez powodu nazywa się stanem błogosławionym. Maluch rozwijający się w łonie mamy to prawdziwe błogosławieństwo – także dla jej stanu zdrowia. Dlatego, zamiast zamartwiać się nadprogramowymi kilogramami, których pewnie ci przybędzie, oraz ledwie widocznymi rozstępami (którym przecież można zapobiec!), przeczytaj, jak wiele możesz zyskać ty i twoje ciało!

Ciąża zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi

Jeśli pierwsze dziecko urodzisz przed 25. rokiem życia, Ciąża zabezpieczy cię przed negatywnym wpływem estrogenów. Kobiety, które nie urodziły żadnego dziecka, należą do grupy podwyższonego ryzyka.

Ciąża może cofnąć choroby jajników oraz endometriozę

Ciąża przeciwdziała pojawianiu się torbieli i stanów zapalnych. Więcej o mechanizmie powstawania endometriozy oraz o tym, jak zbawienny wpływ na zahamowanie jej rozwoju ma Ciąża, przeczytasz w osobnym artykule.

Ciąża zmniejsza objawy astmy

Wiele astmatyczek twierdzi, że dzięki ciąży objawy choroby ustąpiły! Lekarze tłumaczą to działalnością kortykosteroidów, które u 1/3 kobiet zmniejszają objawy alergii oraz stężenie przeciwciał odpowiedzialnych za reakcje alergiczne. Warto dodać, że zgodnie z wynikami badań szczególnie dobrze pod tym względem Ciąża wpływa na mamy przyszłych chłopców.

Ciąża usprawnia przenikanie substancji odżywczych przez ściany jelita

Ciemną stroną medalu są zaparcia, ale jasną lepsze odżywienie twojego organizmu oraz organizmu maluszka rozwijającego się w twoim brzuchu. Wolniejsze przesuwanie się jedzenia przez jelita jest efektem działania hormonów związanych ze stanem błogosławionym. Jeśli dbasz o odżywianie, poznaj przepis na bogaty w kwas foliowy obiad dla przyszłej mamy (i dziecka).

Ciąża wzbogaca twój organizm w komórki macierzyste

Dostajesz je od dziecka. Przenikają do twojego organizmu przez łożysko i pozostają w nim przez wiele lat, krążąc po zakątkach ciała i osiedlając się tam, gdzie akurat są potrzebne, między innymi pomagając w gojeniu się ran.

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Zobacz także:

Jak liczyć dni płodne?

Czy naturalne metody regulowania płodności są skuteczne, czy może nie warto im ufać i od razu poprosić ginekologa o pigułki antykoncepcyjne?

Waży 280 kg, urodziła zdrowe dziecko!

Lekarze ostrzegali 35-letnią Nonnę, że Ciąża może ją zabić. Wszystko przez ogromną otyłość kobiety. Rosjanka ważyła 280 kilogramów. Poród oznaczał dla niej ogromny wysiłek, którego mogło nie wytrzymać serce.

Polecane wideo

Komentarze (175)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2011 13:56
ha ha ale bzdury nie ma to jak cudowne beztroskie życie ograniczone na pracy zawodowej i płaceniu rachunków
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2009 17:07
miałam dzisiaj sen , że jestem w ciąży - teraz ciągle widzę więcej kobiet w ciąży , więcej artykułów na ten temat . . nie wiem czego tak . . Klaudia 14 lat
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2009 09:48
Tak jasne...nie zapominajmy, że ciąża jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety. Odczuwalnym na wiele sposobów. Być może jednym z nich są obolałe nogi, skurcze łydek, spuchnięte kostki czy pojawiające się żylaki. To częste problemy kobiet ciężarnych. Ciąża źle wpływa na kręgosłup, obciążając go, uciska pęcherz, powoduje WIDOCZNE(!) rozstępy, obwisły biust, dodatkowe kilogramy, czasem trądzik (czasem po trądziku pozostają blizny), dodajmy jeszcze bliznę po cesarce (u niektórych), kobieta w ciąży łatwiej łapie choroby (szczególnie przeziębienia i grypy w początkowych miesiącach). Jak możecie pisać ten artykuł, podając tylko superlatywy? Wszystko ma swoje plusy, ale też [b]minusy[/b]
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2009 18:20
no przepraszam bardzo.... czy się opłaca? Nie mam pojęcia kto taki bzdet napisał ale ty też <o ile jesteś kobietą> mówisz do męża - muszę mieć dziecko masz mnie wyr***ać bo to zmniejszy ryzyko zachorowania na raka? Pier****cie! Dziecko się ma jak jest się gotowym i inne takie a nie żeby zmniejszyc ryzyko. A brzmi to tak: Spłódź dziecko a nie zachorujesz. Teraz tylko patrzcie jak wszystkie 12 latki bedą się płodzić BO NIE CHCĄ MIEĆ RAKA PIERSI co jeszcze piersi nie mają! Nelly. 14lat
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2009 00:09
brrrrr ciąża.....nigdy w życiu :( nie chcę być matką:( mam 22 lata
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie