11 oznak, że jesteś gotowa na dziecko

Ta decyzja może zaważyć na Twoim życiu bardziej niż myślisz.
11 oznak, że jesteś gotowa na dziecko
Fot. iStock
11.09.2017

Kiedy jest właściwy czas na urodzenie dziecka? Niektórzy mówią, że przed 26 rokiem życia, a inni, że jeszcze wcześniej. Ale czy podążanie tym tropem jest rozsądne? Może za bardzo wzorujemy się na życiu krewnych, znajomych oraz sąsiadów? Kobiety, które pragną potomka, nie zawsze zdają sobie sprawę, że kierują się złymi motywami. W tym artykule postaramy się wam pomóc stwierdzić, czy to na pewno dobry moment.

Decyzja o dziecku jest wspólna

Ponieważ mężczyzna też ma swój udział w poczęciu i powinien brać udział w wychowaniu, najlepiej aby decyzja była wspólna. Jeżeli on wyraził kategoryczny sprzeciw, nie naciskaj. Tu nie chodzi tylko o Twoje życie. Nie wiesz, czy facet przystawiony do ściany cię nie porzuci, gdy nie weźmiesz pod uwagę jego zdania. Masz wątpliwości, co on myśli na ten temat? Porozmawiaj z nim szczerze. Pamiętaj, że dziecko nie będzie szczęśliwe, gdy choćby jedno z rodziców je odrzuci.

Nie myślisz o dziecku w sposób przedmiotowy

W Twoim związku się nie układa i myślisz, że dziecko ponownie was do siebie zbliży? Nic bardziej mylnego! Jeżeli macie problemy, najpierw trzeba je rozwiązać, a dopiero potem myśleć o dziecku. Ono nie jest przedmiotem i nie powinno się go traktować jak środka zapobiegawczego rozpadowi związku.

Zobacz także: Dziecięcy makijaż to norma?! Młode matki pozwalają malować się swoim córkom w wieku...

gotowa na dziecko

Fot. unsplash.com

Wiesz, że dziecko to nie zabawka

Na myśl o dziecku niektórym od razu włącza się koncert życzeń i zaczynają snuć plany co do jego przyszłości. Maluch nawet nie został poczęty, a rodzice już mówią, że marzą o chłopcu, który będzie miał brązowe oczy po tatusiu i blond włoski po mamie, a do tego zostanie lekarzem – tak jak dziadek. Właściwa postawa to taka, w której zaakceptujecie każde dziecko. Płeć, wygląd ani zdolności nie powinny mieć znaczenia

Jesteś świadoma, z czym wiąże się posiadanie dziecka

Obecnie panuje moda na aktywność mam w Sieci, ale jeżeli już widzisz siebie publikującą zdjęcia dziecka na Instagramie, powinnaś przemyśleć decyzję o rodzicielstwie. Każdy maluch jest inny. Możesz nie mieć zbyt wiele czasu, bo trafisz na małego marudę, niejadka, dziecko, które często choruje albo lubi robić pobudki co dwie godziny. To czysta loteria, a wirtualny świat nie oddaje rzeczywistości.

Nie oglądasz się na innych

Kiedy kobieta wkracza w pewien wiek, wszyscy zaczynają jej doradzać, aby się pospieszyła z decyzją o potomku. Poza tym ona sama widzi koleżanki zachodzące w ciążę. Najgorsze, co można zrobić, to wziąć z nich przykład. Życie układa się na róże sposoby i jeżeli w wieku 27 lat jeszcze nie masz dziecka, to nie tragedia. Także wtedy, gdy masz 32 lata. To Ty musisz poczuć, że jesteś gotowa. Nigdy nie oglądaj się na innych.

gotowa na dziecko

Fot. unsplash.com

Jesteś w stanie ocenić problemy, które pojawią się w przyszłości

Wizja dotycząca dziecka, z którym wyjeżdżamy na wycieczki, gramy w piłkę bądź chodzimy na ryby, jest piękna, ale może nie mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Musisz oceniać przyszłość realnie. To znaczy np., że maluch będzie urządzał awantury w sklepie i będzie tak nieznośny, że podróżowanie okaże się niemożliwe. Jesteś na to gotowa?

Masz właściwe podejście do dziecka

Dziecko w jednej chwili ze słodkiego aniołka może zamienić się w diabełka, zwłaszcza wtedy, gdy widzi, że rodzice mu pobłażają. Jesteś w stanie to zaakceptować? Czasami sprawi, że najesz się wstydu albo wyrządzi ci materialną szkodę. Typowe życie z dzieckiem.

Nie postrzegasz ciąży jako koszmaru

Jeżeli na myśl o ciąży od razu masz ciarki na plecach, może powinnaś jeszcze raz się zastanowić. Jeżeli kojarzy ci się tylko z dodatkowymi kilogramami, odpuść. Właściwie podejście polega na akceptacji, że trzeba będzie zmienić dietę i popracować nad ciałem.

Zobacz także: Mama tłumaczy, dlaczego nazwała syna Jeronimo Martin: „Wszystkie zakupy robię w Biedronce!”

gotowa na dziecko

Fot. unsplash.com

Dysponujesz odpowiednim budżetem

Dziecko to także spory wydatek. Im jest starsze, tym więcej potrzebuje. Nie licz na pomoc innych. Musisz być pewna, że dacie radę udźwignąć ten ciężar we dwoje. Dziecko nie powinno odczuwać, że jest balastem finansowym i zrujnowało rodzicom życie, bo muszą na nie harować.

Dorosłaś do roli rodzica

Na płaczące dzieci, które widujesz na ulicy reagujesz zniecierpliwieniem i masz ich rodziców za okropnych ludzi? Od razu mówimy, że nie dorosłaś do roli matki. Dzieci to nie maszyny. Czasami rodzice nie są w stanie nad nimi zapanować, chociaż się starają.

Decyzja o posiadaniu dziecka została przemyślana i podjęta bez nacisku innych osób

Tylko ty i twój facet powinniście zadecydować, że chcecie dziecka. Niech inni was obgadują i krytykują – nie dajcie się. Chodzi o wasze szczęście i szczęście tego dziecka. Dziecko to nie zabawka, której można się potem pozbyć.

 

 

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 4.76 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2017 20:12
nie tylko klamstwa ale i przekleństwa tez. chyba zazdrości za duzo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2017 11:08
WYYYPIERDALAJ Z TĄ ŻAŁOSNA REKLAMĄ IQPY TY GŁUPIA KU RWO!!!!
odpowiedz
Kasia (Ocena: 3) 12.09.2017 07:56
Mam dziwne wrażenie, że wypowiadają się tu niedokonca odpowiedzialne i dorosłe osoby. Malo faktycznie jest dojrzałych komentarzy i tych "za" i "przeciw" posiadaniu dzieci. Druga sprawa, dziecko to też człowiek. Nazywanie go bachorem bo się ich nie lubi jest nie pogardą w stosunku do dziecka ale i człowieka. W takim razie jakim człowiekiem jest osoba w taki sposób się wypowiadająca? Nie mi oceniać... Krytykowanie tzw utrzymanek. Cóż, założę się, że nie jedna kobieta wolałabym wrócić na cały etat do pracy niż zajmować się domem i dziećmi. Kiedyś nasze mamy nie pracowały, zajmowały się domami i nikt nigdy ich nie obrazal. A co do artykułu to zabrakło w nim jednej ważnej rzeczy, która krąży w srod niektórych przyszłych młodych mam. Chęć posiadania dziecka bo koleżanka ma, fajny gadżet, który fajnie można ubrać i wozić w wózku za 4 tysie, robić sesyjki żeby móc później się wszystkim chwalić... Oj dużo ważnych rzeczy tu zabrakło.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.09.2017 13:18
Spalą cię na stosie za te kłamstwa wiedźmo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2017 13:07
Jestem świadoma tego wszystkiego i właśnie dlatego nie chcę mieć dzieci. Bo zdaję sobie sprawę z każdego poruszonego wyżej problemu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie