Mama tłumaczy, dlaczego nazwała syna Jeronimo Martin: „Wszystkie zakupy robię w Biedronce!”

Wiemy, jak mają na imię starsze dzieci 29-latki...
Mama tłumaczy, dlaczego nazwała syna Jeronimo Martin: „Wszystkie zakupy robię w Biedronce!”
źródło: Facebook (facebook.com/szpitalzawiercie)
30.08.2017

Od kilku dni cały Internet kpi z pewnej matki, która wybrała dla swojego dziecka wyjątkowo oryginalne imię. 23 sierpnia br. Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował na swoim profilu na Facebooku, że dzień wcześniej w placówce przyszedł na świat Jeronimo Martin.

Ta kombinacja w Polsce kojarzy się jednoznacznie, bo nawiązuje bezpośrednio do nazwy firmy, która jest właścicielem największej sieci dyskontów w naszym kraju. Jeronimo Martins to portugalskie przedsiębiorstwo prowadzące m.in. sklepy Biedronka. Każdy o nim słyszał, bo nazwa tej grupy kapitałowej widnieje chociażby na paragonach.

Wszyscy mieli nadzieję, że to tylko dowcip i w rzeczywistości chłopiec zostanie nazwany inaczej. Niestety, to jednak prawda. „Fakt” dotarł do szczęśliwej mamy, która potwierdziła prawdziwość tej informacji.

Zobacz również: Czy to najdziwniejsze imiona w Polsce? Bliźnięta urodzone w Ustroniu rodzice nazwali...

 

imię Jeronimo Martin

źródło: Facebook (facebook.com/szpitalzawiercie)

Chłopiec przyszedł na świat 22 sierpnia br. o godzinie 4.50 w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Urodził się naturalnie. Ważył 2860 gramów i otrzymał 10 punktów w skali Apgar - informuje „Fakt”. Wiemy także, że naprawdę zostanie nazwany Jeronimo Martin, bo to pomysł jego mamy, 29-letniej Agaty.

Kobieta w rozmowie z tabloidem wyznała, że skojarzenie z dyskontem jest jak najbardziej zasadne. - W ciąży na to wpadłam. Wszystkie zakupy robię w Biedronce, bardzo mi się tam podoba i tak mi się ubzdurało, że na cześć założyciela sieci Jeronimo Martinsa dam mojemu dziecku tak na imię - wyznała.

Okazuje się, że ojciec dziecka nie jest fanem tego pomysłu. Mężczyzna chciał zgodzić się na każde inne imię, byle brzmiało normalnie. Mama postawi jednak na swoim.

Zobacz również: TOP 20 pięknych zagranicznych imion dla dziewczynek i chłopców (Anika, Malia, Lars, Moritz...)

imię Jeronimo Martin

źródło: Facebook (facebook.com/szpitalzawiercie)

Zdrobniale będę do niego mówiła Jeremi. On będzie oryginalny, może kiedyś zajmie stanowisko prezesa w Biedronce! - zachwyca się młoda mama Jeronimo Martina, który ma trójkę starszego rodzeństwa - siostrę i dwóch braci. I zdecydowanie najbardziej oryginalne imię z ich wszystkich.

9-latka ma na imię Natalia, 6-letni chłopiec - Alan, a najmłodszy jest Kacper, który ma 5 lat.

Cytowany przez „Fakt” urzędnik stanu cywilnego twierdzi, że nie powinno być problemów z rejestracją takiego imienia. Wystarczy, że rodzice złożą taki wniosek, a jeśli będzie trzeba - wyjaśnią swoje motywacje. Tabloid nie byłby sobą, gdyby o komentarz nie poprosił Biedronki - największej sieci, która jest własnością Jeronimo Martins.

Zobacz również: 10 najbardziej kontrowersyjnych imion, które rodzice nadają swoim dzieciom

imię Jeronimo Martin

źródło: Facebook (facebook.com/szpitalzawiercie)

„Przede wszystkim gratulujemy i życzymy dużo zdrowia Maluchowi oraz jego rodzicom. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby od samego początku w naszych sklepach czuł się tak wyjątkowo, jak jego Mama - to odpowiedź biura prasowego Jeronimo Martins Polska.

Na razie nie ma informacji o tym, by chłopiec lub jego mama otrzymali bon na zakupy w dyskoncie. Pozostaje im cieszyć się chwilą sławy, bo o Jeronimo Martinie z Zawiercia usłyszała cała Polska.

Przypominamy, że przez pierwsze 3 miesiące życia dziecka rodzice mają prawo zmienić imię pociechy.

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 01.09.2017 00:02
Po przeczytaniu newsa o tej pani ucieszyłam się, że przynajmniej nie dała dziecku na imię anagramu słowa "anal" ale okazuje się, że Alana też już ma.
odpowiedz
mi (Ocena: 5) 31.08.2017 19:57
mogła jednak zakupy w Piotrze i Pawle robić.. może dziecko by miało normalne imię.. :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.08.2017 03:45
Jerónimo Martins czyta są jako 'Żeronimo Martinsz', więc zastanawiam się, jak matka ma zamiar wypowiadać imię syna? Co prawda, widzę, że chociaż tego 'sz' w Martine mu oszczędziła, ale moim zdaniem to i tak brzmi fatalnie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2017 23:51
matka typowa kret.nka . Poziom inteligencji zerowy. A ojciec tez nie lepszy skoro na to pozwolił. Pozostaje tylko współczuć dziecku ze ma rodziców deb.li
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2017 12:53
Galopująca patologia...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie