„Powinniście zainwestować w kondomy!”. Nie uwierzysz, co słyszą matki, które odważyły się urodzić jedno dziecko po drugim…

Mała różnica wieku między potomstwem bywa głośno komentowana.
„Powinniście zainwestować w kondomy!”. Nie uwierzysz, co słyszą matki, które odważyły się urodzić jedno dziecko po drugim…
Fot. iStock
14.08.2017

Ze wszystkich stron słyszymy, że macierzyństwo jest w modzie. Wystarczy spojrzeć na okładki kolorowych magazynów, na których królują ciężarne celebrytki. Matki wychodzą z cienia, a niektórzy twierdzą nawet, że zaczynają rządzić. Nie można powiedzieć o nich złego słowa i wszystko musi być dostosowane do ich potrzeb. Trudno powiedzieć, ile w tym prawdy, ale faktem jest, że coraz częściej są głośno krytykowane.

Przekonała się o tym Lucy Tobin - brytyjska dziennikarka i blogerka, a także matka. W ostatnich miesiącach była wielokrotnie obrażana. Tylko dlatego, że miała czelność… urodzić dwoje dzieci w ciągu zaledwie 2 lat. Nawet zupełnie nieznani ludzie pozwalają sobie na komentarze pod jej adresem. Sugerują wręcz, że powinna zacząć się zabezpieczać, bo rozmnażanie się w tak zawrotnym tempie do niczego dobrego nie doprowadzi.

Co dokładnie usłyszała? Tego dowiadujemy się z szokującego wpisu na jej blogu „Run Out Of Womb”. Po jego publikacji odezwały się inne kobiety, które zostały równie brutalnie potraktowane.

Zobacz również: Urszula prosi o radę: Jak zmusić 27-letnią córkę, żeby wreszcie zaszła w ciążę?

 

mała różnica wieku między dziećmi

źródło: freestocks.org / Unsplash

Lucy dwa lata temu urodziła pierwsze dziecko. Chwilę później zaszła w kolejną ciążę. Kiedy pierworodny skończył 2 lata, na świecie pojawił się jego młodszy brat. Okazuje się, że dla niektórych to ogromny problem. Brytyjka wielokrotnie musiała się z tego tłumaczyć. Najczęściej słyszy pytanie z tezą: „Drugie dziecko raczej nie było planowane, prawda?”.

Nie tylko ona spotyka się z takim traktowaniem. Kiedy opisała swoje rozterki na łamach bloga, odezwało się do niej wiele młodych mam, które na ulicy słyszą jeszcze gorsze słowa. Przypomnijmy, że nie chodzi o wyrodne i patologiczne matki, które nie radzą sobie z odpowiedzialną rolą. Ich jedynym przewinieniem jest to, że „zbyt często rodzą”.

„Twój mąż chyba potrzebuje podwyżki, żebyście zaczęli kupować prezerwatywy” - usłyszała od nieznajomego jedna z nich. To nie koniec…

Zobacz również: Wyznanie Kamili: „To zabrzmi strasznie, ale nienawidzę bycia matką”

mała różnica wieku między dziećmi

źródło: Alexander Dummer / Unsplash

„Niektórzy pytają mnie, czy wiem jak do tego doszło. Wtedy odpowiadam, że nie mam pojęcia i proszę o demonstrację. A kiedy mam lepszy humor - tak, wiem i było bardzo przyjemnie”.

„Moja mama na wieść o wnuku numer 2 zareagowała słowami: chyba zgłupiałaś! Według niej 15 miesięcy odstępu między jednym i drugim porodem to zbyt krótki czas”.

„Ciągle słyszę pocieszenie w stylu: może za kilka lat wreszcie sobie odpoczniesz i będzie łatwiej, oczywiście pod warunkiem, że nie urodzisz kolejnego. Dziękuję za takie rady”.

„Weszłam do sklepu z elektroniką i oglądałam telewizory. Były ze mną dzieci - 20 i 4 miesiące. Przypadkowy facet skomentował tę scenę słowami: mam nadzieję, że kupujesz telewizor do sypialni. Chciał mi dać do zrozumienia, że powinnam gapić się w ekran, zamiast robić kolejne dzieci”.

„Wielokrotnie byłam pytana: czy ty na pewno wiesz, skąd biorą się dzieci?”.

Zobacz również: List od jednej z Mam: Brat mojego męża bez mojej zgody powiedział wszystkim wokół o tym, że jestem w ciąży

mała różnica wieku między dziećmi

źródło: Danielle MacInnes / Unsplash

„Nic gorszego nie mogło ci się przydarzyć - to reakcja jednej z koleżanek, kiedy wyznałam, że spodziewam się kolejnego dziecka nieco ponad rok po pierwszym porodzie”.

„Nasze dzieci dzieli zaledwie 14 miesięcy, więc często słyszymy: ojej, ale wy jesteście szybcy! Wtedy sytuację ratuje mój mąż, który odpowiada: tak właściwie zajęło to prawie 2 godziny, więc wcale nie tacy szybcy”.

„Moja babcia, kiedy urodziłam drugie dziecko, pozwoliła sobie na szczerą radę: kochanie, proszę, przynajmniej przez chwilę nie rozkładaj nóg”.

Powiedz swojemu facetowi, żeby trzymał go w spodniach - tak jedna z bliskich osób zareagowała na informację, że spodziewamy się kolejnego dziecka”.

„Od pewnego życzliwego pana dowiedziałam się, że istnieją miejsca, w których prezerwatywy rozdawane są za darmo. Tak na wszelki wypadek, gdybym wreszcie chciała się zabezpieczyć”.

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2017 10:17
Ja nie widze w tym żadnego problemu Może dlatego,że pomaiedzy mną a starsza siostrą jest 14 msc różnicy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2017 16:53
o ile rodzice maja na to pieniadze to widze tlyko plusy (mala roznica wieku itd) gorzej jak to patologia co o anytkoncepcji nawet nie slyszala bo zyje w ciemnogrodzie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2017 16:36
Nie obchodzi mnie kto ile ma dzieci i w jakim wieku. Mogą sobie nawet rodzić co roku. Pod warunkiem, że nie robią tego bezmyślnie i zapewniają dzieciom godny byt. A co do takiego komentowania - jest to żałosne i burackie, nikt nie powinien się wtrącać w cudze życie. Ludziom nie dogodzisz, masz jedno dziecko - źle bo nie ma rodzeństwa, masz kilkoro- źle bo rozmnażają się jak króliki, nie masz dzieci - źle bo jak to można nie mieć dzieci? Co by człowiek nie zrobił zawsze będą głupie komentarze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2017 12:29
A dla mnie to jest wygodne. Mała różnica wieku- szybko zaczną bawić się ze sobą, mam więcej czasu na obowiązki domowe, których przy małych dzieciach jest ogrom (nie mówię o całkowitym puszczeniu dzieci samopas, róbta co chceta, ale dzieci chętniej bawią się między sobą gdzy są w zbliżonym wieku, niż jakby miał się bawić 5-6 latek z 2 latkiem). Mam rodzeństwo, dwie siostry, urodziłyśmy się co 2 lata. I żyło nam się bardzo dobrze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2017 12:12
wg mnie każdy powinien decydować kiedy chce urodzić swoje dzieci i nikomu nic do tego. może po prostu tak chcieli? dla mnie nie ma nic w tym złego, że między dziećmi jest rok różnicy, dwa czy 5. ważne jest tylko, żeby mieć warunki do wychowania.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie