12-letnia dziewczynka PRZYJĘŁA PORÓD swojej mamy! Jej mina mówi wszystko... (Mocne zdjęcia)

Internauci nie są zgodni, czy to dobry pomysł. A Ty co myślisz?
12-letnia dziewczynka PRZYJĘŁA PORÓD swojej mamy! Jej mina mówi wszystko... (Mocne zdjęcia)
źródło: Facebook (facebook.com/lovewhatreallymatters)
10.06.2017

Poród to bez wątpienia piękne wydarzenie w życiu rodziców, ale dla osób postronnych widok jest raczej traumatyczny. Mało kto ma ochotę patrzeć na cierpienie matki, a na krew także nie reagujemy zbyt dobrze. Z tego powodu raczej nie praktykuje się porodów rodzinnych w rozumieniu mama, tata i ich starsze pociechy. Przynajmniej tak nam się do tej pory wydawało.

Tym razem było inaczej. Na facebookowym profilu „Love What Matters” pojawiła się niezwykła fotorelacja z porodówki. Rodzącej kobiecie towarzyszył mąż oraz ich… 12-letnia córka! Dziewczynka nie tylko obserwowała akcję porodową, ale odważnie asystowała położnikowi.

Uwaga! Zdjęcia nie są przeznaczone dla osób szczególnie wrażliwych.

Zobacz również: Ta dziewczynka urodziła się kilka minut wcześniej i... JUŻ CHODZI. Internauci: To cud! (Zobacz nagranie)

 

dziecko na porodówce

źródło: Facebook (facebook.com/lovewhatreallymatters)

„Jacee chciała uczestniczyć w porodzie brata 18 miesięcy temu, ale uznaliśmy, że jest na to za młoda. W czasie tej ciąży razem z jej tatą stwierdziliśmy, że może to być dla niej pożyteczne doświadczenie. Jacee przybyła do szpitala z moim mężem Zackiem. (…) Około godziny 20 byłam gotowa, by zacząć przeć. Podnieśli moje łóżko i córka była zawiedziona, że nic nie widzi.

Wtedy mój lekarz zasugerował: Jacee, dlaczego nie założysz fartucha i nie przyjmiesz porodu? Byłam w szoku. Dodałam jej śmiałości. Ubrano ją. Chociaż bardzo mnie bolało, ekspresja na jej twarzy była nie do opisania. Koncentrowałam się na tym i bardzo mi to pomogło.

Doktor włożył jej dłonie wewnątrz swoich i w ten sposób przyjęła poród. To było dla mnie bardzo emocjonalne. Nie codziennie 12-latka przyjmuje twój poród” - relacjonuje mama.

Zobacz również: 4 sposoby na odgadnięcie płci dziecka

dziecko na porodówce

źródło: Facebook (facebook.com/lovewhatreallymatters)

12-latka wcieliła się w rolę położnika

dziecko na porodówce

źródło: Facebook (facebook.com/lovewhatreallymatters)

Jej mina wskazuje na to, że było to dla niej ogromne przeżycie

dziecko na porodówce

źródło: Facebook (facebook.com/lovewhatreallymatters)

Dziewczynka przecina pępowinę. Czy to na pewno dobry pomysł?

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.06.2017 11:05
Najlepsza antykoncepcja ever!
odpowiedz
Matka (Ocena: 5) 11.06.2017 17:17
W wielu krajach to normalne. Nawet w Polsce kilkadziesiąt lat wstecz, młode dziewczyny uczestniczyły w porodach. To poród a nie morderstwo!
zobacz odpowiedzi (2)
pp (Ocena: 5) 11.06.2017 02:01
I te oburzenie w komentarzach jak taka "gówniara" mogła to zrobić, jak rodzice mogli na to pozwolić, jak lekarz mógł na to pozwolić, przecież ta dziewczynka jest taka niedojrzała i przyjęcie porodu jej własnej matki tak bardzo obciąży ją psychicznie. Myślę, że to ich jeszcze bardziej zbliży jako rodzinę, przecież przyjęła na świat własne rodzeństwo. Takie sytuacje zżywają ludzi. A nazywanie tej dziewczyny niedojrzałą gówniarą świadczy tylko o Was, drodzy komentatorzy. To, że ktoś ma 12 lat nie oznacza, że można kogoś obrażać i nie, człowiek nie staje się dojrzały wraz z 18 urodzinami, owszem jest dorosły, ale to nie równa się dojrzałości. Dojrzałość nie wiąże się ani z wiekiem ani z wykształceniem, dojrzałość to rozwinięta świadomość i zrozumienie rzeczy, które nas otaczają. Uważam, że ta dziewczyna jest dojrzała i dojrzała do tego, żeby odebrać poród własnej matki, zwłaszcza, że lekarz jest tuż za jej plecami.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 21:48
Nawet jak chciała odebrać poród, to ani rodzice, ani tymbardziej lekarz nie powinni się na coś takiego zgodzić. Ta dziewczynka ma 12 lat, chociaż jest bardzo odważna to nie myśli jeszcze dojrzale. Oby tylko to wszystko nie odbiło się na jej psychice...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 17:50
To jest chyba jakiś chory żart.... myślałam że nic mnie już nie zaskoczy a jednak sie myliłam. Ale widać że to nie są normalne osoby tylko jakaś patola, 12 latka z pofarbowanymi kłakami, wyglądająca jak stara maleńka, a matka pewnie jeszcze gorsza. Japierdole głupota ludzka sięgnęła zenitu.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie