TO NA PEWNO CIĄŻA: 9 objawów, które wskazują, że na 100% spodziewasz się dziecka!

Ciąża czy fałszywy alarm? Przekonaj się, czy wkrótce zostaniesz mamą!
TO NA PEWNO CIĄŻA: 9 objawów, które wskazują, że na 100% spodziewasz się dziecka!
Fot. Thinkstock
10.06.2017

„Czy jestem w ciąży?” - to pytanie na pewnym etapie życia zadaje sobie każda kobieta. I to na pewno nie jeden raz. Ryzykowne zachowania seksualne lub sygnały wysyłane przez organizm często każą nam się nad tym zastanawiać. Jednak nie zawsze mamy odwagę to sprawdzić. Zamiast zrobić test lub pójść do ginekologa - wolimy się domyślać.

Teoretycznie nie ma w tym nic złego, ale kiedy lista symptomów się wydłuża i jesteś już niemal pewna, że spodziewasz się dziecka - wizyta u lekarza będzie koniecznością. Tylko skąd mieć pewność, że to nie fałszywy alarm? Portal metro.co.uk przytacza pierwsze objawy ciąży, których nie można ignorować. Tak przynajmniej twierdzi brytyjski odpowiednik NFZ, który opracował ten poradnik.

Podobno, jeśli występują równocześnie, sprawa jest ewidentna…

Zobacz również: Ona tak bardzo boi się ciąży, że codziennie ROBI COŚ DZIWNEGO! (Przesada?)

 

objawy ciąży

fot. iStock

Spóźniony okres

To pierwszy sygnał, którego nie można bagatelizować. Może, ale nie musi wskazywać na ciążę. Na nasz cykl mają wpływ także choroby i nadmierny stres. Tak czy owak - warto sprawdzić, jaka jest tego przyczyna.

Nudności

W tym przypadku także nie możemy mieć pewności. Osłabienie i odruch wymiotny występują także przy przeziębieniu, zatruciu pokarmowym, przemęczeniu, udarze słonecznym i można tak wymieniać bez końca. Jeśli trwają kilka dni - sprawa robi się poważna.

Nadwrażliwość piersi

Wpływ na to mają zmiany hormonalne. Dolegliwość, której doświadcza zdecydowana większość ciężarnych. Piersi stają się bardzo wrażliwe na dotyk - nie tylko dłoni, ale nawet ubrania. Jeśli odnotowałaś także inne symptomy, prawdopodobieństwo zapłodnienia wzrasta.

Zobacz również: Internautki oszczędzają na testach ciążowych. Wolą badać się... pastą do zębów! (Jak działa ta metoda?)

objawy ciąży

fot. Thinkstock

Częstomocz

Dobrze wiesz, jak często zazwyczaj musisz korzystać z toalety. To kwestia potrzeb i przyzwyczajenia, a te nie zmieniają się z dnia na dzień. Kiedy odczuwasz ciągły nacisk na pęcherz i wstajesz w ciągu nocy, żeby oddać mocz - nie lekceważ tego.

Zaparcie

Do tej pory nie miałaś żadnych problemów gastrycznych, a od pewnego momentu załatwienie podstawowej potrzeby urasta do rangi wyzwania? Ciąża wpływa na pracę jelit i może być przyczyną tego typu trudności.

Ból w pochwie

Może być silny i wręcz uniemożliwiający normalne funkcjonowanie albo ograniczać się do podrażnienia i nadwrażliwości na dotyk. Nie ulega jednak wątpliwości, że strefa intymna jest szczególnie wyczulona na zmiany zachodzące w organizmie.

Zobacz również: Dlaczego mamy na całym świecie oszalały na punkcie tych gumek?

objawy ciąży

fot. iStock

Dziwny posmak w ustach

Może być symptomem wielu chorób lub mniej poważnych dolegliwości, ale jeśli odczuwasz smak, który określasz mianem metalicznego - jest duże prawdopodobieństwo, że jednak chodzi o stan błogosławiony. Wiele kobiet doświadcza tego na początku ciąży.

Nadwrażliwość na zapach

Wcześniej byłaś pod tym względem bardzo wyrozumiała, a teraz irytujesz się lub mdli cię, kiedy wyczujesz dym papierosowy, jedzenie smażone na głębokim tłuszczu, herbatę lub kawę? Coś może być na rzeczy. To charakterystyczne dla ciężarnych.

Rozdrażnienie

Irytacja, płacz z byle powodu, złość, ciągłe poddenerwowanie - będąc w ciąży stajesz się nie tylko wrażliwa na zmiany hormonalne i dolegliwości czysto fizyczne. Sygnały wysyła również twoja psychika, która szczególnie na początku może nie być w najlepszej kondycji.

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.11.2017 23:58
Kobietki co stosowałyście w ciąży? Jaki suplement diety? Możecie polecić mi coś? Wiele dobrego słyszałam na temat Pregna Plus. Niestety osobiście nie znam nikogo, kto stosował. Będę wdzięczna za wszelkie pomocne opinie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2017 00:58
ja miewam 6 z tych objawów prawie zawsze i jakoś do tej pory nie byłam i nie jestem w ciąży
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 21:58
Wszystkie te objawy mogą mieć tysiąc przyczyn. Nawet posiadanie wszystkich z nich wcale nie przesądza o ciąży.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 13:45
Ja przez całą ciąże doświadczyłam tylko braku miesiączki, lekkich nudności i rozdrażnienia. Miałam też częstomocz i zgagę, ale to już pod sam koniec ciąży, gdy dziecko było duże i uciskało mi na pęcherz i żołądek. Całej reszty objawów brak i muszę się przyznać, że byłam u ginekologa pierwszy raz w 30 tygodniu ciąży i powodem mojej wizyty nie była podejrzewana ciąża. Odkąd pamiętam byłam rozdrażniona(przed ciążą również), nudności zdarzyły mi się może 2 razy i to były nudności nie wymioty. Jedyne co mnie zaniepokoiło to brak miesiączki, ale zawsze miałam nieregularnie okres, zdarzały się przerwy po 4 miesiące, ale nigdy aż tak długo i to był powód moiej wizyty. Brzuch też do 30 tygodnia powiększył się może o 3 cm, zaczął mi rosnąć dopiero po 30 tygodniu. Zgaga i częstomocz pojawiły się w 36 tygodniu ciąży. Przez całą ciąże przytyłam 5 kg. Każdy myślał, że sobie żartuje, nie było po mnie nic widać. Wyglądałam jakbym była maksymalnie w 10 tyg, a nie w 30. Do tej pory nie wiem gdzie zmieściłam dziecko, bo ważyło 3,5 kg. Seks był w prezerwatywie, która nie pękła i nie zsunęła się, więc nawet nie myślałam o ciąży. A no i dodam jeszcze, że nie jestem gruba-przy 176 cm wzrostu ważę 51 kg.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie