Chłopiec waży tyle, co 6 jego rówieśników. To najgrubsze dziecko na świecie! (Wstrząsające zdjęcia)

Czy jego rodzice mają sobie coś do zarzucenia?
Chłopiec waży tyle, co 6 jego rówieśników. To najgrubsze dziecko na świecie! (Wstrząsające zdjęcia)
źródło: YouTube (Barcroft TV, youtube.com/watch?v=dwT6jLj0F3E)
02.06.2017

Lekarze alarmują - dzieci tyją w zastraszającym tempie, a winę za to ponoszą tylko i wyłącznie dorośli. Do niedawna z tym problemem walczyli przede wszystkim obywatele Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Zachodniej. Najnowsze badania pokazują jednak, że dogoniliśmy czołówkę. Polscy nastolatkowie należą do najgrubszych na świecie! Jeśli nic z tym nie zrobimy, wkrótce taki widok będzie powszechny także na naszych ulicach.

Ten chłopiec z Indonezji uważany jest za najgrubsze dziecko na świecie. Arya Permana w najgorszym momencie ważył ponad 190 kilogramów, czyli tyle, ile sześciu jego rówieśników razem wziętych. 11-latek z miesiąca na miesiąc stawał się coraz mniej sprawny, stąd decyzja o założeniu opaski na żołądek.

Na chwilę przed operacją obawiano się wręcz, że chłopiec wreszcie umrze z przejedzenia.

Zobacz również: Chciała zostać najgrubszą kobietą świata. Dobiła do 320 kg i...

 

najgrubsze dziecko na świecie

źródło: YouTube (Barcroft TV, youtube.com/watch?v=dwT6jLj0F3E)

Wcześniej jego dieta obfitowała w smażonego kurczaka, ryż, makaron i ulubione lody czekoladowe.

Jadł tak, jakby ciągle było mu mało. Potrafił pochłonąć dwa opakowania makaronu, ponad pół kilograma mięsa i drugie tyle ryżu. I tak od 4 do 6 razy dziennie. Najgorzej było patrzeć na to, jak Arya próbuje wstać z łóżka. Ledwo oddychał i nie był w stanie przejść więcej, niż 5 metrów - wyznaje w rozmowie z mediami ojciec 11-latka.

Ale nie tylko on ma sobie coś do zarzucenia. Matka chłopca uczciwie przyznaje się do tego, że jest główną winowajczynią. Dziś ze łzami w oczach tłumaczy, że karmiła go i nie kontrolowała jego diety ze źle zrozumianej miłości.

Zobacz również: Przez 2 miesiące leżała i oglądała seriale. Nie uwierzysz, jak wpłynęło to na jej ciało!

 

najgrubsze dziecko na świecie

źródło: YouTube (Barcroft TV, youtube.com/watch?v=dwT6jLj0F3E)

Młody Indonezyjczyk zawsze był pulchnym dzieckiem, ale to przez ostatnie 4 lata przytył ok. 120 kilogramów. Wtedy zainteresowały się nim media oraz specjaliści zajmujący się leczeniem otyłości. To właśnie dzięki nim rodzice 11-latka zrozumieli, że powoli zabijają własne dziecko.

Miesiąc temu Arya przeszedł operację nałożenia opaski na żołądek. Pierwsze efekty są już widoczne i sporo obiecują. Chłopak zrzucił już niemal 30 kilogramów, a powinien schudnąć jeszcze ok. 95. Czy ostateczny cel zostanie osiągnięty? Jego mama ma poważne wątpliwości.

Dieta jest bardzo specyficzna i trudno wprowadzić ją w życie. On jest zwykłym chłopcem, który chce kupować sobie chrupki, jeść makaron, lody i pić napoje gazowane. Nie ma zamiaru się ograniczać - twierdzi. Mamy nadzieję, że jednak podoła…

Zobacz również: Donna Simpson chce być najgrubszą kobietą świata

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.01.2019 20:18
fajny
odpowiedz
sonia1990 (Ocena: 5) 02.06.2017 11:04
eee, tak mnie zastanawia dlaczego doprowadza się do takich sytuacji - przecież na pewno był czas żeby zareagować jak jeszcze nadwaga była znośna. to samo ma sie do dorosłych osób. jak pojawia się pierwsza fałdka, albo np po ciąży, jak się skończy karmić to wystarczy lekka ale stała aktywność np spacer z psem intensywny który na pewno będzie się cieszył :D i włączyć do tego na ustabilizowanie metabolizmu IQacai to można naprawdę dużo zdziałać. ja raczej typem sportowca nie byłam nigdy a udało mi się tak 11 kilo zrzucić w sumie w niecałe dwa miesiące.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2017 10:39
Zmienione już. Też to zauważyłam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2017 07:10
Warzył? Co warzył(gotował) kaszę?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.06.2017 06:44
O rany...Nie mają tam może opieki społecznej?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie