Internautki oszczędzają na testach ciążowych. Wolą badać się... pastą do zębów! (Jak działa ta metoda?)

Niektóre z nas wierzą, że popularny kosmetyk potrafi potwierdzić lub wykluczyć ciążę.
Internautki oszczędzają na testach ciążowych. Wolą badać się... pastą do zębów! (Jak działa ta metoda?)
Fot. iStock
17.05.2017

Chociaż na rynku dostępne są niemal 100-procentowo skuteczne metody potwierdzenia lub wykluczenia ciąży, wiele z nas polega głównie na przeczuciu. Zamiast od razu wykonać test ciążowy, wolimy żyć złudzeniami. Niezależnie od tego, czy marzymy o dziecku, a może ciąża w tym momencie jest nam zupełnie nie na rękę.

Obserwujemy swoje ciało i szukamy przesłanek, które to potwierdzą lub zaprzeczą. Wahania nastroju, częste oddawanie moczu, bóle głowy, nabrzmiały brzuch, problemy żołądkowe, omdlenia czy zwiększona wrażliwość piersi na dotyk to tylko kilka z licznych sygnałów. Mogą, ale na pewno nie muszą świadczyć o zapłodnieniu. Ale to nie koniec domowej diagnostyki. Jak informują media - kobiety coraz częściej ufają… paście do zębów.

O co chodzi? Internautki polecają sobie tę nietypową metodę, która ma być równie skuteczna co profesjonalny test zakupiony w aptece.

Zobacz równiez: Handel pozytywnymi testami ciążowymi kwitnie! Mało kto wie, że grożą za to... 3 LATA WIĘZIENIA!

 

 

domowy test ciążowy

fot. Thinkstock

Jak czytamy na łamach serwisu internetowego brytyjskiego dziennika „The Sun” - coraz więcej kobiet wierzy w to, że szkoda pieniędzy na test ciążowy z atestem. W ten sam sposób działa zwykła pasta do zębów, którą każda z nas ma w swoim domu. Metoda polega na dodaniu do niej moczu. Jeśli zmieni swój wygląd - najprawdopodobniej spodziewamy się dziecka.

Według internautek to sprawdzona, pewna i bardzo łatwa w interpretacji metoda. Niewielką ilość pasty do zębów należy wycisnąć na talerzyk lub do kubka. Następnie należy zaaplikować kilka kropli moczu i wymieszać nietypową miksturę. Wynik powinien być widoczny bardzo szybko. Podobno jest jednoznaczny.

O zapłodnieniu informuje zmiana koloru pasty do zębów oraz jej spienienie.

Zobacz również: Exclusive: Udawałam ciążę

domowy test ciążowy

fot. Thinkstock

To nie jest żart. Coraz więcej internautek naprawdę wierzy w tę domową metodę, na co dowody można znaleźć w Sieci. Niektóre publikują filmy, które mają udowodnić jej skuteczność. Ile w tym prawdy? Na łamach „The Sun” tłumaczy to Mark Kilby z Royal College of Obstetricians and Gynaecologists, czyli stowarzyszenia brytyjskich położników i ginekologów.

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, w jej ciele zaczyna wzrastać poziom hormonu HCG (gonadotropiny kosmówkowej). Jego obecność bada się testem ciążowym. Nie ma żadnych dowodów na to, że pasta do zębów jest w stanie wykryć hormon w moczu. Kobiety nie powinny stosować takich domowych metod do potwierdzenia ciąży - twierdzi rzecznik stowarzyszenia.

Czy ma na to dowody? Nie, bo metoda nie została przebadana. Ale to nie oznacza, że jest skuteczna.

Zobacz również: Zobaczyłaś dwie kreski, a nie jesteś w ciąży? Te rzeczy mogą zafałszować test ciążowy!

 

domowy test ciążowy

fot. Thinkstock

Na jednej ze stron internetowych promujących test z pasty do zębów i moczu czytamy:

„To jedna z najpopularniejszych domowych metod wykrywania ciąży. Bardzo ważne jest to, aby zastosowana pasta do zębów była biała. Wtedy wynik jest najbardziej wiarygodny. Substancje chemiczne obecne w paście wchodzą w interakcję z kobiecym moczem. Potwierdzają to lata doświadczeń”. Na końcu jednak znajdujemy zdanie, które rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości: Nie sposób stwierdzić, jak bardzo wiarygodny jest wynik tego testu.

Zaskakujące, że ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł…

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.03.2020 08:59
Działa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.07.2019 22:30
Nie wiem czy działa czy nie, ale negatywna opinia producenta testów na pewno nie jest wiarygodna. Nawet jak by miał dowód ze pasta działa nie przyznał by się do tego bo tym samym zniszczył by sobie dochodowy interes.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie