Pech czy szczęście? Urodziła pierwsze dziecko, a miesiąc później... znowu była w ciąży. Bliźniaczej!

27-latka nie miała pojęcia, że to fizycznie możliwe.
Pech czy szczęście? Urodziła pierwsze dziecko, a miesiąc później... znowu była w ciąży. Bliźniaczej!
źródło: Instagram (instagram.com/twingenuity.co)
01.03.2017

Dziecko wywraca świat do góry nogami. Zwłaszcza to pierwsze, kiedy rodzice nie mają jeszcze żadnego doświadczenia i z dnia na dzień muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Szok jest tak duży, że wiele z nas zarzeka się: jedno wystarczy. A jeśli mimo wszystko chcemy nadal powiększać rodzinę, to nie w najbliższych latach.

Tak samo myślała Eliza Curby z Australii, która w styczniu 2016 roku pierwszy raz trafiła na porodówkę. Razem z mężem powitała wtedy córeczkę, Charlie. Wydawało się, że dziewczynka na długo pozostanie jedynaczką, ale widocznie los chciał inaczej. Zaledwie 1,5 miesiąca po rozwiązaniu młoda kobieta zorientowała się, że znowu jest w ciąży.

Od razu wiedziałam, co się dzieje. Obudziłam w takim stanie, jakby ktoś uderzył mnie kijem bejsbolowym w głowę - wspomina w rozmowie z portalem Mail Online.

Zobacz również: Wyznania matek: „Nie chcę mieć drugiego dziecka. Ciąża to koszmar!”

 

Eliza Curby

źródło: Instagram (instagram.com/twingenuity.co)

27-latka nawet nie przypuszczała, że kobiecy organizm tak szybko się regeneruje. Była przekonana, że po porodzie nie jest jeszcze płodna. Zwłaszcza, że karmiła córkę piersią. Razem z mężem nie uznali za stosowne, by korzystać ze środków antykoncepcyjnych. Ryzyko ponownej ciąży wydawało im się równie prawdopodobne, co atak Marsjan na Ziemię.

Dla pewności zrobiłam 4 testy ciążowe i każdy wyszedł pozytywnie - wyznaje w wywiadzie. To najlepiej świadczy o tym, jak bardzo była zaskoczona. Ale to nic w porównaniu z szokiem, jaki ona i jej mąż Ben przeżyli w czasie wizyty u ginekologa. Lekarz potwierdził, że znowu zostaną rodzicami. Tym razem bliźniąt!

Mimo wszystko, wciąż brali pod uwagę, że to pomyłka. Młody lekarz mógł źle zinterpretować wynik badania. Przez kolejnych kilka tygodni żyli w zawieszeniu, bo nie wiedzieli, co się wydarzy.

Zobacz również: „Po obejrzeniu tego filmu nie mam ochoty zajść w ciążę!”. Zobacz, jak dziecko zmienia zawartość kobiecego brzucha

 

Eliza Curby

źródło: Instagram (instagram.com/twingenuity.co)

Kiedy brzuch Elizy zaczął gwałtownie rosnąć - młodzi rodzice nie mieli już wątpliwości, że muszą przygotować się na powitanie dwóch kolejnych maleństw. Ich najbliższa rodzina i przyjaciele także nie mogli uwierzyć w taki rozwój wypadków. Młode małżeństwo w zaledwie kilka miesięcy doczekało się aż trójki pociech. To ogromne wyzwanie, zwłaszcza, że para jest ze sobą od 2 lat.

Zaskoczenia nie kryli również przypadkowi przechodnie. Zatrzymywali się na widok ciężarnej z niemowlakiem w wózku. - Na szczęście jesteśmy zgraną parą. Nagłe powiększenie się rodziny zaskakująco dobrze wpłynęło na nasz związek - wyznaje 27-latka.

Maleńka Charlie ma teraz dwóch młodszych braci - Jacka i Wolfego.

Zobacz również: Wzruszające: Ojciec umiera z noworodkiem na rękach...

Eliza Curby

źródło: Instagram (instagram.com/twingenuity.co)

Eliza Curby i jej synowie - Jack i Wolfe

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
s (Ocena: 5) 04.03.2017 10:57
Z cyklu "karmię więc nie zajde w ciążę " XXI wiek i takie nie douczone.
odpowiedz
we (Ocena: 5) 03.03.2017 13:49
z całym szacunkiem ale można się zabezpieczyć, są nawet tabletki dal kobiet karmiących i absolutnie to nie szkodzi ani matce ani dziecku. poza tym jest coś takiego jak okres połogu. wtedy przecież nie można współżyć. nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, to ogromne obciążenie dla organizmu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.03.2017 21:47
Fajna jest mała różnica wieku między dziećmi, jednak bycie w ciąży po miesiącu od urodzenia poprzedniego dziecka? A co z połogiem? Poza tym nie rozumiem jednego fragmentu: "gdy brzuch zaczął rosnąć, nie mieli wątpliwości, że ponownie zostaną rodzicami"- czy jakoś tak. To nawet u lekarza tego nie potwierdziła?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.03.2017 21:10
Jak można napisać, że to pech,koszmar czy inne zło!!! Jak można być takim ograniczony debilem by mówić tak o ludziach,dzieciach w szczęśliwych związkach? Nie chcesz dzieci to ich nie miej! Zaszyj cipke i daj innym ludziom żyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.03.2017 16:27
Pech, mało powiedziane, to koszmar.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie