„Zrobię wszystko, żeby mieć dziecko”. Do czego posuwają się kobiety, które za wszelką cenę chcą być w ciąży?

Skandaliczne metody w imię matczynego instynktu.
„Zrobię wszystko, żeby mieć dziecko”. Do czego posuwają się kobiety, które za wszelką cenę chcą być w ciąży?
Fot. iStock
14.01.2017

Zdaniem wielu osób podstawową rolą kobiety jest bycie matką, ponieważ w ten sposób spełnia się w życiu najbardziej. Wbrew tej opinii nie wszystkie panie pragną potomstwa. Wolą się rozwijać albo zwyczajnie nie czują macierzyńskiego instynktu. Można też się spotkać ze skrajnie odmienną postawą kobiety, która pragnie dziecka ponad wszystko. Charakteryzuje ją wręcz obsesyjne myślenie, co zrobić, żeby zajść w ciążę. W pewnych przypadkach dochodzi nawet do ciąży urojonej. Kobieta ma wszystkie typowe dla brzemiennych osób objawy, czyli zanika jej okres, powiększają jej się piersi, a nawet ma poranne nudności. Brak jedynie prawdziwego zarodka, który rozwijałby się w brzuchu.

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których kobiety posuwają się do skandalicznych zachowań, aby tylko spełnić swoje marzenie o posiadaniu potomstwa. Często mają one miejsce w naszym najbliższym otoczeniu, ale nie zawsze jesteśmy tego świadome... Czy te przypadki świadczą o zaburzeniach na tle psychicznym? A może po prostu w kobietach odzywa się pierwotny instynkt, który każe się rozmnażać?

Oto raport pokazujący, do czego są zdolne kobiety pragnące dziecka. To wcale nie bajki, ale życie.

Zobacz także: Reportaż: Złapałam faceta na dziecko

jak zajść szybko w ciążę

Fot. iStock

Zdradzenie niepłodnego męża

Kobietom czasami jest obojętnie, kto jest ojcem ich dziecka. Najważniejsze, aby w końcu pojawiło się na świecie. Często też przekonują same siebie, że ojcem jest ten mężczyzna, który wychowuje, a nie dawca nasienia.

Pragnienie dziecka popycha je do zdrady męża lub stałego partnera. Przecież wcale nie musi wiedzieć, że dziecko nie jest jego. Kobiety nie obchodzi, że żyje w kłamstwie i jest nielojalna w stosunku do ukochanego. Nie ma dla niej większego znaczenia, że takie działanie jest nie w porządku również w stosunku do prawdziwego ojca. Niewykluczone, że chciałby je poznać i spełnić się w nowej roli.

jak zajść szybko w ciążę

Fot. Thinkstock

Sypianie z przypadkowi mężczyznami

To jeden z najczęściej realizowanych pomysłów. Na takie rozwiązanie decydują się przeważnie samotne, dobrze zarabiające osoby, które nie mogą znaleźć stałego partnera. Są niezależne finansowo i mogą pozwolić sobie na wychowywanie dziecka w pojedynkę. Do podobnego działania popycha je desperacja.

W tym przypadku dla kobiety większe znaczenie także ma samo posiadanie dziecka, niż życie w przekonaniu, że gdzieś mieszka mężczyzna, który nie ma pojęcia o swoim dziecku.

Zobacz także: EXCLUSIVE: Oddałam dziecko do adopcji

jak zajść szybko w ciążę

Fot. Thinkstock

Okłamanie stałego partnera i odstawienie pigułek

Takie działania również zdarzają się na porządku dziennym. Prosta sprawa. Kobieta bierze pigułki, o czym jej mężczyzna dobrze wie, a potem odstawia zabezpieczenie. Zachodzi w ciążę i informuje o tym ukochanego. Według niej sprawa jest załatwiona.

Niestety nigdy nie można przewidzieć reakcji faceta. Niektóre kobiety zostają potem samotnymi matkami. Mężczyźni, poczuwający się do obowiązku, wychowują potomka, ale czują się – całkiem słusznie – wrobieni w dziecko...

jak zajść szybko w ciążę

Fot. Thinkstock

Porwanie dziecka

Porwanie dziecka jest przestępstwem. Jeżeli dochodzi do niego, ponieważ kobieta marzyła o potomku, może to świadczyć o zaburzeniach na tle psychicznym.

Kilka miesięcy temu Polskę obiegła wieść o wydarzeniach w Elblągu. Młoda kobieta porwała dziecko swojej koleżanki, którym się opiekowała. Sama nie mogła mieć dzieci, więc uprowadziła cudze. Zamierzała wywieźć je do Niemiec i tam wychowywać ze swoim konkubentem.

jak zajść szybko w ciążę

Fot. Thinkstock

Wynajęcie surogatki

W Polsce to nielegalne, ale np. w Wielkiej Brytanii proceder jest zalegalizowany. Kobiety „wynajmują” swoje brzuchy za pieniądze. Ogłoszenia o gotowości podjęcia się takiego zadania zamieszczają w Internecie. W Wielkiej Brytanii nad wszystkim czuwają specjalnie do tego powołane instytucje. Niektórzy ludzie są w stanie zapłacić majątek, aby tylko mieć dziecko.

Z usług surogatki skorzystała m. in. aktorka Sarah Jessica Parker. Do gwiazd, które zapłaciły za urodzenie dziecka, zalicza się także Ricky Martin, Nicole Kidman oraz Cristiano Ronaldo.

jak zajść szybko w ciążę

Fot. Thinkstock

Zakup dziecka

Niektórzy ludzie sprzedają swoje dzieci. Najczęściej chodzi o chęć zysku, ale czasami powody bywają inne. Do szokującego zajścia doszło w Brazylii. Rodzice chcieli sprzedać swoje dziecko, bo... za dużo płakało. Głośno było także o Polakach, którzy w ten sposób chcieli zarobić, a także o parze imigrantów. Nimi również kierowały motywy materialne.

Niewiele kobiet postanawia zdobyć dziecko w taki sposób. Po pierwsze jest to karalne, po drugie niehumanitarne, po trzecie nigdy nie wiadomo, czy prawdziwy rodzic się nie rozmyśli. Do nielegalnego handlu dochodzi najczęściej po cichu (bo można też zobaczyć ogłoszenia w Internecie), a kobiety, które się na to decydują, są bardzo bogate i bardzo zdesperowane...

jak zajść szybko w ciążę

Fot. Thinkstock

Skorzystanie z banku nasienia

Samotne kobiety decydują się również na skorzystanie z banku nasienia. Z ich perspektywy to dobre rozwiązanie, ponieważ mogą wybrać sobie dawcę o konkretnym kolorze włosów, oczu, budowie ciała, zawodzie, a także wykształceniu.

Trudno powiedzieć, czy ciąża z anonimowym mężczyzną to dobry pomysł. Niewątpliwie trzeba się liczyć z faktem, że dziecko nigdy nie będzie mogło poznać prawdziwego ojca ani swojej rodziny z jego strony.

Zobacz także: 64-letnia Chinka została matką! [ZDJĘCIA]

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 5) 22.01.2017 20:04
Nam całe szczęście wystarczyło tylko celowanie w owulację. Wyznaczałam ją sobie przy pomocy komputera cyklu - cyclotestu. Współczuję parom, które mają problem z zajściem w ciążę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2017 11:54
Takie baby powinno się sterylizować jak s*ki.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie