Który z tych braci bliźniaków jest starszy? Ta zagadka przerosła wszystkich!

Na zdrowy rozum - ten, który urodził się jako pierwszy. Ale to błędna odpowiedź.
Który z tych braci bliźniaków jest starszy? Ta zagadka przerosła wszystkich!
źródło: Facebook (facebook.com/capecodhealthcare)
04.01.2017

Ciąża mnoga nikogo już nie dziwi. Starając się o dziecko musimy wziąć pod uwagę, że powitamy nie jedną, ale dwie lub więcej pociech. Już ok. 1,5 procent ciężarnych Polek rodzi bliźnięta. Te są jednak wyjątkowe, a ich historia wprawiła w osłupienie internautów. Coś takiego nie zdarza się codziennie.

Emily i Seth Peterson ze Stanów Zjednoczonych od 3 miesięcy są szczęśliwymi rodzicami. Z jednym zamachem ich rodzina powiększyła się o dwóch synów - Samuela i Ronana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zagadkowe okoliczności ich narodzin.

Chodzi o to, który z braci jest starszy. Czy na pewno ten, który opuścił łono matki wcześniej?

Zobacz również: Ciąża bliźniacza - co czeka matkę?

 

zagadka logiczna

źródło: Facebook (facebook.com/capecodhealthcare)

Na profilu amerykańskiego szpitala Cape Cod Healthcare pojawiła się okolicznościowa łamigłówka, z którą nie radzą sobie nawet najbardziej tęgie głowy. Pytanie wydaje się proste, a odpowiedź oczywista, ale… nie tym razem.

„Samuel urodził się jako pierwszy, ale jego brat bliźniak Ronan jest starszy. Jak to możliwe?”

zagadka logiczna

źródło: Facebook (facebook.com/capecodhealthcare)

Zdezorientowani internauci mieli różne teorie, ale żadna nie wydawała się wiarygodna. Sprawa jest tak zagadkowa, że nawet najbardziej doświadczeni położnicy nie przypominają sobie, by kiedyś wydarzyło się coś podobnego. Cytowana przez szpital pielęgniarka z 40-letnim doświadczeniem twierdzi, że nigdy nie spotkała się z czymś takim.

Prawda jest taka, że później urodzony brat tylko teoretycznie jest starszy od tego, który przyszedł na świat wcześniej. Historia tych dwóch małych chłopców stała się mocnym argumentem w rękach przeciwników zmiany czasu z letniego na zimowy i na odwrót.

Znasz już odpowiedź?

zagadka logiczna

źródło: Facebook (facebook.com/capecodhealthcare)

Odpowiedź: Samuel urodził się o 1:39 w nocy, w niedzielę 6 listopada 2016 roku. Ronan przyszedł na świat 31 minut później. Wtedy doszło do zmiany czasu z letniego na zimowy i zegarki cofnięto o godzinę. W efekcie Samuel urodził się o 1:39, a Ronan nie o 2:10 według starego czasu, ale o 1:10 czasu po zmianie. Dlatego oficjalnie uznawany jest za starszego, chociaż de facto urodził się później.

Zobacz również: Późna ciąża zwiastuje bliźniaki?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2017 20:04
fascynujące
odpowiedz

Polecane dla Ciebie