7 postanowień na Nowy Rok, które powinna zrobić każda mama

Zgadzasz się z tą listą? A może coś do niej dopiszesz?
7 postanowień na Nowy Rok, które powinna zrobić każda mama
Fot. iStock
01.01.2017

Jesteś mamą? W takim razie nie masz wytchnienia i pracujesz 24 godziny na dobę. Gotujesz, sprzątasz, pierzesz, prasujesz, zajmujesz się dzieckiem, a oprócz tego masz jeszcze zobowiązania towarzyskie i musisz poświęcić trochę czasu ukochanemu mężczyźnie. Być może ze zniechęceniem patrzyłaś na wszystkie osoby, które robiły plany na Sylwestra i nie mogły doczekać się Nowego Roku. Zastanawiasz się, co dobrego może przynieść w Twoim przypadku i w końcu dochodzisz do wniosku, że nie warto robić żadnych postanowień? Przestań tak myśleć. Jest wiele spraw, które mamy zazwyczaj zaniedbują, a powinny nad nimi popracować. Właśnie po to, aby ich życie było mniej monotonne, przestało je frustrować i żeby mogły cieszyć się każdym dniem.

Na portalu cosmopolitan.com powstała lista postanowień, które powinna zrobić każda mama. Jesteś ciekawa, w jaki sposób jakość Twojego życia może się polepszyć? Wystarczy wziąć je sobie do serca i zacząć się do nich stosować.

Zobacz także: Pokolenie STARYCH MATEK: Coraz więcej kobiet chce rodzić po 40-tce!

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę bardziej dbać o własne przyjemności

Pamiętaj, że zadowolona mama, to zadowolone dziecko. Świat nie zawali się, jeżeli nie uprasujesz na czas wszystkich dziecięcych ubranek i raz w tygodniu zrezygnujesz z przygotowywania obiadu, a zamiast tego zamówisz pizzę. Twój nastrój odbija się na całej rodzinie i na pewno wpływa również na relację z mężczyzną. Możesz z nim porozmawiać, żeby postarał się bardziej odciążyć Cię w domowych obowiązkach. Ty idź w tym czasie na długi spacer albo na kawę z przyjaciółką. Innym rodzajem przyjemności mogą być zakupy, zwłaszcza seksownej bielizny, która pozwoli Ci poczuć się znowu kobietą.

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę więcej spać

Sen wpływa na ogólny nastrój, a także na wygląd. Dlatego jego brak powoduje podwójną frustrację. Oprócz tego zwyczajnie brakuje siły, żeby pracować. Najlepszym pomysłem jest ucinanie sobie drzemek w czasie, gdy śpi dziecko. Jeżeli jesteś mamą większego malucha, zróbcie z mężem dyżury. Nie bój się powiedzieć mu, że nie dajesz rady. Jest jeszcze jedna opcja. Być może znasz inne mamy i mogłybyście wymieniać się w opiece nad pociechami. Raz Ty się nimi zajmiesz, a potem ona. Dzięki temu odciążycie się nawzajem.

Zobacz także: Imiona, którymi skrzywdzisz dziecko

 

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę uprawiać więcej seksu

Od tej pory żadnych wymówek w stylu „Jestem zbyt zmęczona”, „Dziś już nie dam rady” itp. Seks pozwala się odprężyć, zgubić kalorie, a oprócz tego poprawia humor. Następnego dnia obowiązki nie będą wydawać się już takie nużące. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żebyście spróbowali znaleźć czas na miłość z rana. Dzień od razu stanie się piękniejszy. Na tym postanowieniu na pewno zyska Twoja relacja z ukochanym.

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę chodzić na randki z ukochanym

Intymna relacja często ulega pogorszeniu, gdy na świecie pojawiają się dzieci. Nie wystarczy uprawiać więcej seksu, żeby przywrócić iskrę. O wiele bardziej liczy się więź duchowa. Rozmowa na pewno pozwoli Wam się do siebie zbliżyć, ale trudno o nią, gdy w domu nie ma spokoju. Poza tym dobrze byłoby, gdybyście wystroili się dla siebie i odpoczęli od codzienności. Zapisz sobie: „Od tej pory będę chodzić na randki nie rzadziej niż raz w tygodniu”.

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę bardziej cierpliwa

Kiedy obowiązków jest bardzo dużo, od dawna nie zrobiłaś nic dla siebie i przyszłość widzisz tylko przez pryzmat czekających Cię zadań, łatwo o stratę cierpliwości. Niestety to nie polepsza atmosfery w domu, a zwłaszcza relacji z innymi domownikami. Zanim zaczniesz krzyczeć lub robić komuś wyrzuty, weź głęboki oddech, a nawet wyjdź na zewnątrz na pięć minut. Dzięki temu ochłoniesz. Postaraj się, żeby ta metoda weszła Ci w krew. Dobrym pomysłem jest także słuchanie jak najwięcej relaksacyjnej muzyki i unikanie oglądania filmów pełnych przemocy. Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo wpływają one na nastrój.

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę spędzać mniej czasu przed ekranem TV i komputera

Nadmiar informacji także negatywnie wpływa na nastrój, ponieważ burzy spokój. Poza tym komputer oraz telewizor to urządzenia, dzięki którym tracimy najwięcej czasu. Mało tego, wcale się przy nich nie relaksujemy, chociaż wiele osób tak myśli. Dobrym pomysłem jest chwila spędzona z książką, a nawet na pogaduchach z sąsiadką. Jeszcze lepszym – aktywność fizyczna, ponieważ zwiększa poziom endorfin i poprawia wygląd naszej sylwetki.

noworoczne postanowienia mam

Fot. iStock

Będę przyjmować pomoc innych

Często staramy się być za bardzo samodzielne. Wbrew powszechnemu myśleniu nie stajemy się przez to bardziej niezależne, ale uwiązane. Doskonałym przykładem jest odrzucanie pomocy innych, bo chcemy same wszystko zrobić. Niestety w ten sposób możemy sobie tylko zaszkodzić. Czy nie bardziej rozsądnie jest skorzystać z pomocy i przy najbliższej okazji zrewanżować się? Jeżeli rodzina lub przyjaciele proponują opiekę nad dzieckiem, nie opieraj się i nie myśl również, że w jakiś sposób ich obciążasz. Dla rodziny dodatkowy kontakt z dzieckiem jest przyjemnością.

Zobacz także: Czy nasze dzieci są po prostu... wredne?

 

 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 4) 03.01.2017 14:44
Ja mam jedno postanowienie na nowy rok: schudnąć. Jak to mi się uda to będzie i więcej seksu i ładniejsze ciuchy i poczucie własnej atrakcyjności...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie