Po czym poznać, że kobieta spodziewa się dziecka? (Nawet, jeśli sama tego nie potwierdza)

Sprawdź, kiedy podejrzenia mogą okazać się słuszne...
Po czym poznać, że kobieta spodziewa się dziecka? (Nawet, jeśli sama tego nie potwierdza)
Fot. iStock
21.09.2016

Czasami nie możemy się oprzeć wrażeniu, że osoba w najbliższym otoczeniu nie mówi nam wszystkiego. Obserwujemy swoją przyjaciółkę, siostrę czy koleżankę z pracy i coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że coś jest nie tak. Może to coś w jej wyglądzie, a może bardziej w zachowaniu… Instynkt podpowiada nam, że mamy do czynienia z ciężarną. Ale skoro ona sama tego nie potwierdza, to tym trudniej zapytać ją o to wprost.

A może wcale nie trzeba? Dziennikarka portalu „The Sun” twierdzi, że stan błogosławiony można rozpoznać „na oko”. Nie potrzebujesz jasnej deklaracji przyszłej matki, ani tym bardziej jej testu ciążowego. Czasami wystarczy uważnie patrzeć i wychwycić drobne zmiany w jej funkcjonowaniu. Zwróć uwagę na to, co je, jak się ubiera, a nawet… jak często korzysta z toalety.

Te sygnały nie zawsze będą świadczyć o tym, że w jej łonie rozwija się nowe życie, ale prawdopodobieństwo jest spore. Zwłaszcza, jeśli występują równocześnie!

Zobacz również: Nietypowe objawy ciąży. Na co zwrócić uwagę?

 

objawy ciąży

fot. Thinkstock

STRÓJ

Jeśli ubiera się, tak jak zwykle, zwróć uwagę na to, czy jej ubrania nie stały się przypadkiem zbyt ciasne. Kiedyś luźne spodnie teraz szczelnie opinają jej brzuch? Jej biust wydaje się bardziej wyeksponowany? To może świadczyć o ciąży i towarzyszącym jej zmianom hormonalnym. Podobnie jak coraz luźniejsze stroje, którymi nagle chce zatuszować swoje kształty.

objawy ciąży

fot. Thinkstock

APETYT

Ciążę można ukrywać pod odpowiednio dobranym strojem, ale upodobania żywieniowe zdradzają już niemal wszystko. Obserwuj, co je, jak zmieniły się jej smaki albo czy zupełnie unika jedzenia w towarzystwie. Zaproponuj przekąskę, którą zawsze uwielbiała. Jeśli niespodziewanie odmówi, to być może boryka się z mdłościami albo ma ochotę na coś zupełnie innego. Brak apetytu i dziwne zachcianki o czymś świadczą.

objawy ciąży

fot. Thinkstock

KORZYSTANIE Z TOALETY

Zazwyczaj zupełnie się nad tym nie zastanawiamy. Mało która z nas zauważa, jak często siostra, przyjaciółka czy koleżanka z pracy „idzie na stronę”. Ale kiedy podejrzewasz ją o ciążę, ten aspekt może wiele zdradzić. Ciężarne oddają mocz o wiele częściej, niż kobiety, które nie spodziewają się dziecka. Najpierw to kwestia zmian hormonalnych, a później płodu uciskającego pęcherz.

Zobacz również: Po czym poznasz, że jesteś w ciąży?

objawy ciąży

fot. Thinkstock

AKTYWNOŚĆ

Kiedyś była duszą towarzystwa i rozpierała ją energia? Trudno było za nią nadążyć i sama mobilizowała innych do działania? Teraz wygląda na wyraźnie zmęczoną i unika wysiłku? To zdaniem dziennikarki może być ciążą. Winne mogą być hormony albo przyszła mama sama postanowiła zwolnić, by nie zaszkodzić dziecku. Najbardziej zauważalne jest to w pierwszym trymestrze.

objawy ciąży

fot. Thinkstock

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Kobieta spodziewająca się dziecka jest skupiona przede wszystkim na zbliżającym się porodzie i wychowaniu maleństwa. Dlatego warto zapytać ją np. o to, co planuje w przyszłe wakacje. Zaproponuj wspólny wyjazd i sprawdź jej reakcję. Jeśli nie wyrazi zainteresowania, a wręcz wpadnie w panikę - to (podobno) pewne, że za chwilę zostanie mamą.

Zobacz również: Ta kobieta myślała, że ma zatrucie, a właśnie zaczynała rodzić

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 4 / 5
Ala (Ocena: 2) 23.09.2016 09:42
Ja osobiście lubię nosić luźne ciuchy. Zmęczona jestem często bo mam nerwicę lękowo-depresyjną i to od leków. Zachcianki zdarzają mi się przed okresem ;)). Podróżować nie lubię przez agorafobię. Jak widać nie są to tylko objawy ciąży :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2016 11:25
chyba 4 klasistka to napisała.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie