Najdziwniejsze imiona świata

Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 to nasz faworyt.
Najdziwniejsze imiona świata
fot. Thinkstock
19.07.2016

Wydawało się, że nic nie przebije pomysłowości polskich rodziców. Nazwanie dziecka Mrówka, Sindi, Żyraf czy Belzebub to absolutny szczyt fantazji. Okazuje się jednak, że poza granicami naszego kraju także nie brakuje odważnych. Z tą różnicą, że na pomysłach się skończyło, bo urzędnicy odmówili ich rejestracji. Chyba należy im za to podziękować.

Z takimi danymi osobowymi świat byłby jeszcze barwniejszy, ale upokorzone w ten sposób pociechy mogłyby nie wytrzymać presji. Trudno traktować poważnie kogoś, kto tak się nazywa. A może rodzice powinni mieć pełną swobodę w tej kwestii? Oto najbardziej szokujące przykłady inwencji twórczej dorosłych.

Poznaj imiona, który były tak absurdalne, że doczekały się delegalizacji. W tych krajach już nikt nikogo tak nie nazwie.

Zobacz również: Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom w Polsce – TOP 20 (Mrówka, Sindi, Żyraf, Belzebub)

 

najdziwniejsze imiona na świecie

fot. Thinkstock

Facebook

Meksykański stan Sonora słynie z ogromnej fantazji jego mieszkańców. To właśnie tam urzędnicy wydający opinie o imionach mają ręce pełne roboty. Po wizycie pewnych rodziców, zdecydowano się zakazać nazywania dzieci imieniem Facebook. Żeby innych też nie kusiło.

Metallica

Słynny zespół niemal doczekał się upamiętnienia w formie imienia. Swoje dziecko chciała tak nazwać pewna szwedzka para, ale nie otrzymali na to zgody.

 

najdziwniejsze imiona na świecie

fot. Thinkstock

Obrzezanie

Oczywiście nie w takiej formie, ale pewni rodzice z Meksyku próbowali nazwać swojego syna Obrzezanie w języku hiszpańskim. Ostatecznie skończyło się na zakazie dotyczącym całego kraju.

Korek

Nie taki do butelki, ale oznaczający wzmożony ruch pojazdów. To kolejna propozycja z Meksyku. Mieszkający w zakorkowanej okolicy rodzice chcieli w ten sposób odczarować znienawidzony termin.

 

najdziwniejsze imiona na świecie

fot. Thinkstock

Tom

Brzmi całkiem normalnie, ale nie dla Portugalczyków. W tym malowniczym kraju uznano, że Tom to nie imię, ale pseudonim. Legalna jest jedynie pełna wersja, czyli Thomas.

Ciastko z sosem

Apetyczny pomysł pewnych Australijczyków, którzy chcieli nadać swojemu dziecku imię Pieandsauce (pie - ciastko, sauce - sos). Sprawą zajęli się urzędnicy na szczeblu państwowym, ale nie wyrazili na to zgody.

Zobacz również: Najdziwniejsze imiona dekady: Figenencjusz, Odo, Amnezja, Niunia...

najdziwniejsze imiona na świecie

fot. Thinkstock

Burger King

Amerykanie uwielbiają fast foody do tego stopnia, że czasami chcą mieć je zawsze przy sobie. Tak jak rodzice chłopca, który miał się nazywać Burger King.

Sex Fruit

Mówi się, że dziecko to owoc miłości. Tym razem miało być owocem seksu, bo mniej więcej tak można przetłumaczyć pomysł rodziców z Nowej Zelandii.

 

najdziwniejsze imiona na świecie

fot. Thinkstock

4Real

W tym samym kraju pewna para chciała nadać dziecku imię 4Real, co po polsku brzmiałoby Naprawdę.

Akuma

Większości z nas nie kojarzy się z niczym, ale w Japonii to oficjalnie zakazane imię. Dlaczego? Bo nie jest godne człowieka. Wszystko dlatego, że w języku japońskim oznacza… diabła.

 

najdziwniejsze imiona na świecie

fot. Thinkstock

Terminator

Powracamy do meksykańskiego stanu Sonora, gdzie wystąpiono o zgodę na nazwanie syna Terminator. Urzędnicy widocznie nie lubią science fiction.

Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116

To nie jest żart. Rodzice ze Szwecji wystąpili o nadanie synowi takiego imienia. W ten sposób zaprotestowali przeciwko bardzo surowemu prawu dotyczącemu nazywania dzieci.

Zobacz również: Poznajcie najseksowniejsze imiona

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.04.2018 22:09
Ciekawe czy sam umie napisać swoje imię ten, Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116
odpowiedz
... (Ocena: 5) 05.08.2016 22:04
Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 ? Rany świat schodzi na psy. Szkoda tych dzieci ze takie imiona im nadali i sa tez poszkodowane bo maja durnych rodziców.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2016 12:47
A moja kuznka ma syna Mściwosza i jest super :) wołamy na niego przewrotnie bo Miłek :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2016 10:07
Dlaczego? Jeśli nadają imiona typu Diana i Afrodyta, Jupiter też przejdzie :P
odpowiedz
agnieszka (Ocena: 5) 19.07.2016 19:12
Chcesz zarobić bez wychodzenia z domu? Zarejestruj się na portalu, odczytuj wiadomości, wypełniaj ankiety i zbieraj kasę. www.qassa.pl /2282267. Polecam!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie