Każda mama może być szczupła! Ile kcal spalasz w czasie porodu, karmienia piersią i opieki nad dzieckiem?

Koniec wymówek. Jeśli zadbasz o zdrową dietę, na pewno szybko schudniesz po ciąży.
Każda mama może być szczupła! Ile kcal spalasz w czasie porodu, karmienia piersią i opieki nad dzieckiem?
Fot. Thinkstock
08.01.2016

Zdrowy styl życia wymaga od nas tego, by analizować niemal każdy swój krok. Aby zachować zdrową, wysportowaną i smukłą sylwetkę musimy zwracać uwagę na to, co jemy i jak bardzo jesteśmy aktywni. To nie jest proste, ale mało kto wie, że odchudzająco działa na nas niemal wszystko, co robimy. Mamy dobre informacje szczególnie dla matek. Zajście w ciążę i wychowywanie pociechy wcale nie muszą oznaczać przybrania na wadze. Wręcz przeciwnie!

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, ile kalorii możemy spalić w czasie porodu, karmienia piersią i opieką nad dzieckiem. Co nie zmienia faktu, że nawet wtedy nasz organizm działa. I to bardziej, niż myślisz. A wszystko to sprowadza się do wniosku, że macierzyństwo nie musi mieć negatywnego wpływu na nasz wygląd.

Jeśli będziesz się racjonalnie odżywiała, schudniesz po ciąży bardzo szybko!

 

spalanie kalorii

fot. Thinkstock

ILE KALORII SPALA SIĘ W CZASIE ZABAWY Z DZIEĆMI?

 

To potrafi być bardzo wyczerpujące, ale chyba czas podziękować potomstwu, że jest tak żywe i energiczne. Zwłaszcza, jeśli angażuje Cię do zabawy. Godzina podskakiwania, biegania, grania w piłkę czy skakania na skakance to nawet 150-220 spalonych kalorii.

I kto powiedział, że mama nie ma czasu i możliwości o siebie zadbać?

 

spalanie kalorii

fot. Thinkstock

ILE KALORII SPALA SIĘ W CZASIE PORODU?

 

To sprawa bardzo indywidualna. Na największy wysiłek narażone są kobiety, które rodzą pierwszy raz. Wszystko zależy także od czasu trwania porodu, poziomu trudności, a także kondycji młodej mamy. Badania wykazują jednak, że średnio rodząca kobieta spala nawet 1000 kalorii w czasie 1 godziny rodzenia. Jeśli spędzisz na porodówce 10 godzin – stracisz 10 tysięcy kcal. Nie licząc oczywiście kilogramów, które stanowi samo dziecko.

spalanie kalorii

fot. Thinkstock

ILE KALORII SPALA SIĘ W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ?

 

Kolejny dowód na to, że karmienie potomstwa piersią jest bardzo zdrowe. Przede wszystkim dla dziecka, ale mama też na tym skorzysta. Badacze twierdzą, że bez żadnego wysiłku, jedynie karmiąc pociechę, spalamy nawet 500 kalorii każdego dnia. Rocznie to ponad 180 tysięcy kcal!

 

spalanie kalorii

fot. Thinkstock

ILE KALORII MOŻNA SPALIĆ OPIEKUJĄC SIĘ DZIECKIEM?

 

Nie ulega wątpliwości, że wychowywanie potomstwa to nie tylko satysfakcja, ale taże ogromny wysiłek. Nic więc dziwnego, że taka aktywność działa na nasze ciało odchudzająco. Na podstawie naukowych obserwacji ustalono, że godzina zajmowania się dzieckiem jest równoznaczna z ćwiczeniami na siłowni. Ubieranie malucha, jego karmienie lub kąpanie pozwala spalić od 100 do 150 kalorii na godzinę

 

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
aldi (Ocena: 5) 08.01.2016 16:37
Ja w ciągu dwóch miesięcy schudłam 18 kg bez żadnych preparatów ani książki, tylko dieta
odpowiedz
Baśka (Ocena: 5) 08.01.2016 09:39
Dla mnie jest jasne, że jak chcesz zdrowo schudnąć, to pomyśl trochę zanim podemiesz jakąkolwiek próbę manipulowania w organizm. W naturze nic nie ginie... Poczytajcie sobie książkę Nowaka, Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii ; dzięki tej książce zrzuciłam po ciąży 22kg i wróciłam do swojej poprzedniej wagi:) chce mi się skakać z radości! polecam wszystkim zdesperowanym! I najważniejsze jem prawie wszystko krajowe, dobre bo Polskie :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie