Młoda mama obnaża prawdę o sobie: „Mam tłuste włosy, a moje ciało jest duże! I mam to gdzieś!”

Apeluje, by nie zmuszać jej do odchudzania po ciąży. Jej post stał się hitem Internetu!
Młoda mama obnaża prawdę o sobie: „Mam tłuste włosy, a moje ciało jest duże! I mam to gdzieś!”
Fot. Thinkstock
30.11.2015

Jak wrócić do formy po ciąży? - to zadanie zadaje sobie większość młodych mam. Nie zawsze dlatego, że same czują taką potrzebę. Coraz częściej padamy ofiarami społecznej presji, która wymusza na nas szybkie chudnięcie i powrót do sylwetki sprzed porodu. Jeśli Ci się to nie uda – najwyraźniej za mało się starasz i zupełnie sobie odpuściłaś. Nikogo nie interesują Twoje rzeczywiste potrzeby i możliwości.

Odchudzanie stało się wręcz obowiązkiem, o czym najlepiej przekonała się bohaterka tej historii. Młoda Australijka nie ma jednak zamiaru ulegać i otwarcie przeciwstawia się terrorowi idealnego ciała. Mel Rymill, która niedawno urodziła pierwsze dziecko, opublikowała na Facebooku emocjonalny apel w tej sprawie, który z miejsca stał się hitem. Ponad 7 tysięcy udostępnień o czymś świadczy.

Dlaczego nie tęskni za dawnym ciałem? Poznajcie jej punkt widzenia, bo o tym rzadko mówi się głośno.

jak schudnąć po ciąży

fot. zrzut ekranu facebook.com/mel.rymill

- No więc, właśnie wróciłam z pierwszego spotkania z moją fizjoterapeutką i pierwsze co od niej usłyszałam to „Oczywiście chciałabyś wrócić do wagi sprzed ciąży”. To nie było pytanie do mnie, ale twarde stwierdzenie faktów.

I to mnie bardzo wkurzyło.

Grzecznie ją poprawiłam i odpowiedziałam, że moim celem jest wzmocnienie ciała i zwiększenie wytrzymałości.Nie jestem zmartwiona tym, jak wygląda moje ciało, ale w jaki sposób działa. Nawet z niedoskonałościami może być niesamowite – pisze młoda mama.

jak schudnąć po ciąży

fot. zrzut ekranu facebook.com/mel.rymill

- Ta sytuacja kazała mi się nad czymś zastanowić. Większość ciężarnych kobiet słyszy, że znowu będą wyglądały dobrze, kiedy urodzą i schudną. Zupełnie tak, jakby prezentowały się okropnie z brzuchem i efektami ubocznymi ciąży. Szczupłe są wyśmiewane z powodu braku tkanki tłuszczowej i posądzane o głodzenie się. Te bardziej kształtne nazywane są grubymi i nie pozwala im się kochać własnych krągłości. Presja jest zawsze, bez względu na okoliczności.

Nikt nie czuje się w 100 procentach komfortowo we własnym ciele. Tylko, że ciągłe stygmatyzowanie ludzi i narzucanie własnych oczekiwań co do ich wyglądu jeszcze pogarsza sytuację.

Jedyne, czym powinniśmy się przyjmować, to samopoczuciem danego człowieka, a nie jego cielesnością – twierdzi Mel.

jak schudnąć po ciąży

fot. zrzut ekranu facebook.com/mel.rymill

- Oto jestem. Być może nie jestem gotowa na sesję w kolorowym magazynie, ani nie pojawię się na wybiegu w modelujących majtkach i staniku do karmienia. Mam tłuste włosy, nie jestem umalowana, moje ciało jest duże i miękkie. Nie mogę być pewna, że sama czuję się dobrze we własnej skórze.

Ale jestem silna. Moje ciało jest zdrowe.

Do diabła, jeszcze dużo mogę!

I jest mi przykro, że społeczeństwo ma wymagania wobec mojego ciała – kończy swój wywód. Ma rację?

Tak wygląda zadowolona z życia mama, która lubi siebie

Polecane wideo

Komentarze (29)
Ocena: 4.86 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2015 09:45
ale ohydne doje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2015 15:07
mi powiedział lekarz,że je się,nie za dwoje tylko dla dwojga,i jeśli w ciąży założymy,że dziecko będzie ważyło 3kg plus wody 3 kg to jest 6,i po porodzie to 6 ubędzie a reszta zostanie z matką,więc trzeba o tym myśleć będąc w ciąży;)
odpowiedz
g (Ocena: 5) 01.12.2015 10:52
z tymi tłustymi włosami przesadziła
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2015 22:18
Ola, wszyscy dobrze wiedzą, że sama powinnaś trochę bardziej o siebie zadbać;). Poza tym nie ma albo zafiksowanych na punkcie własnego ciała, wyzbytych uczuć macierzyńskich modelek z instagrama, albo zapuszczonych mamusiek, które akceptują siebie bez względu na wszystko. Są jeszcze formy pośrednie, czyli ładne mamy, które mają troszkę więcej rozstępów, parę kilo więcej, ale w żadnym wypadku nie są przypadkami ledwo przypominającymi same siebie sprzed ciąży. Dbać o siebie trzeba przede wszystkim dla swojego męża, ponieważ wiązał się z kobietą, która mu się podobała, i on nie chce nagle w ciągu roku bezpowrotnie stracić swoją muzę. Są rzeczy, na które można przymknąć oko, ale litości... Skoro kobieta kocha własnego chłopa, to powinna się jako tako ogarnąć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2015 15:38
Gratulacje dla mamy ,lepiej kobietko się ogarnij dopóki nie jest za pozno i nie licz na to ze mezus zlituje się i ci pomoze ,prędzej zostawi caly ten bałagan w diably .Pomoc ich jest tylko na początku i kiedy maja oni na to ochote.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie