Zaprojektuj sobie dziecko

Resztę pracy wykonają za ciebie lekarze, za pomocą diagnostyki preimplantacyjnej PGD. Dostosują płeć i cechy fizyczne dziecka pod kątem twoich oczekiwań.
Zaprojektuj sobie dziecko
18.02.2009

Usługa projektowania dzieci ma się pojawić w ofercie kliniki Fertility Institutes z Los Angeles. Cały zabieg polega na zbadaniu zarodka przed umieszczeniem go w macicy kobiety. Lekarze będą mogli sprawdzić, jaki materiał genetyczny on zawiera.

Rodzice po badaniach będą mogli wybrać zarodek, którego cechy genetyczne najbardziej im odpowiadają. Klinika daje 80 procent szans na to, że przewidywania odnośnie płci i cech fizycznych sprawdzą się.

Badanie fachowo nazywa się diagnostyką preimplantacyjną PGD. Według etyków, takie komercyjne wykorzystywanie tej metody spowoduje produkcję dzieci, które będą się uważały za lepsze. A jeśli dziecko urodzi się nie takie, jak zaplanowaliśmy, to co? Będziemy je kochać mniej, bo nie spełnia oczekiwań? Do tej pory, PGD wykorzystywano w celu eliminacji chorób dziedzicznych u dzieci.

Takie głosy nie wpływają jednak na decyzję Fertility Institutes, które ma zamiar zarabiać duże pieniądze na projektowaniu dzieci, a swoje działania motywuje potrzebami rynku. Brak regulacji prawnych odnośnie wykorzystywania PGD daje klinikom dużą dowolność w zastosowaniu tej eliminacyjnej metody.

Przeczytaj też o pierwszym dziecku bez genu raka.

Joanna Martel

Komentarze (159)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2011 18:03
a może jak dziecko nie urodzi się takie jak ma być, zrzucimy je jak Spartanie ze skały? Zastanówmy się jednak czy wtedy pójdziemy "z duchem techniki" czy wręcz przeciwnie zaczniemy się cofać? JAk dla mnie chory pomysł. może ogólnie zamiast ludzi postawmy wszędzie roboty o gładkiej cerze i pięknych oczkach? tylko gdzie w taklim "człowieku" jest człowiek, gdzie jakiekolwiek wartości?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2010 13:18
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2010 23:29
o_O .. projektowanie dziecka? bez sensu.. dzieci wychowują rodzice ! i to w ten sposób dzieci są "zaprojektowane".. trzeba je kochać takie jakie są, a nie takie jakie chcemy mieć.. ! nie każdy jest idealny ! i każdy ma jakieś wady ! i dzieci również.. ! i trzeba to akceptować.. ! jeeeebać takie wymysły naukowe..;/ beznadzieja.. ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2009 23:35
MASAKRA! Świat się kończy! Postęp postępem, nauka nauką, ale bez przesady! Tworzyc sobie dziecko niczym w The Sims 3!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2009 14:45
A reklamacje będą uwzględniane?! Nie igrajcie z naturą!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie