90% rodziców klnie przy dzieciach!

W badaniu przeprowadzonym na 11-latkach okazało się, że zasób słownictwa niektórych z nich jest bardzo duży, a paleta przekleństw bardzo szeroka.
90% rodziców klnie przy dzieciach!
17.02.2009

Dzieci bardzo szybko się uczą, przejmują z otoczenia zachowania, słownictwo, gestykulację. Jak duża jest siła oddziaływania takich obserwacji, pokazują badania przeprowadzone przez brytyjską „Kampanię Uprzejmości".

Rozmawiano z trzema tysiącami 11-latków. Okazało się, że większość z nich klnie codziennie. Jako przyczynę tego stanu rzeczy podali fakt, że podobnie robią ich rodzice.

Jednej trzeciej Dzieci nie podobały się takie zachowania i prosiły rodziców o temperowanie języka. Tylko połowa z upomnianych przejęła się prośbą swoich pociech.

Według szefa "Kampanii Uprzejmości", Petera Foota, odpowiedzialność za słownictwo Dzieci powinni wziąć na siebie rodzice i nie zostawiać tej sprawy nauczycielom:

„Potrzebujemy, by rodzice dobrze wychowali swoje Dzieci, ze wszystkimi "proszę" i "dziękuję", zanim te pójdą do szkoły. Nie wolno tego zostawić nauczycielom".

Obserwacje na temat poziomu języka w Wielkiej Brytanii nie różnią się od tych w Polsce. Podobnie jak na Wyspach, niektórzy ludzie nie umieją w naszym kraju zbudować zdania, w którym nie byłoby choć jednego słowa na "k" (u Anglików takim słowem jest "fuck").

Dziecko, szukając wzorców, sięga po te, które ma najbliżej - podpatruje, jak odzywa się mamusia, tatuś, jak ze sobą rozmawiają, a potem swoje obserwacje przekłada na własne życie.

Zobacz także:

Trzynastolatek został ojcem!

Szokujący pamiętnik córki pedofila!

Joanna Martel

Polecane wideo

Komentarze (117)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2011 13:20
POdziękujcie; Urbanowi, Końdratowi, Pazurze, Koterskiemu, lindzie, i tysiącom innych palantów którzy skurwili naszą kulturę zastępując ją ściekiem. Jesteście na tyle głupi by wszystko dac sobie wmówić.Daliścier się cioty wyjebać przez komucha.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2011 13:17
ich wychowuje, peja i inne oszczymury, z polskiej kultury czerpią garściami wystarczy ze oglądają polskie filmy. Nie potrafiliście polaczki skorzystać z wolności słowa jak spadł sowiecki kaganiec.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2009 21:39
[quote="Gosc"]czy nie ma wiekszych problemow z dziecmi i mlodzieza niz wulgaryzm??[/quote] To chyba jest poważniejszy problem niż wasze ,,zakleszczenia'' :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2009 21:37
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] o bosh ja klne przy dzieciaku i dobrze niech sie uczy :):P[/quote] taaaa......[/quote] Myślisz, że to dobra nauka?! Na dżentelmena ani na damę niestety nie wyrośnie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2009 21:35
Ja nie chcę żeby moi rodzice tak się do mnie odzywali i pomimo moich uwag oni się ze mnie wyśmiewają i mają te swoje słowa gdzieś... Ja nie przeklinam i nie chcę słuchać takich rzeczy.Bo do czego jest nam potrzebna pani stojąca pod latarnią w środku zdania lub jeszcze inne tego typu słowa. Wystarczy mi, że widzę bachory w kapturkach, którzy tak się odzywają i palą, żeby pokazać jacy są dorośli...:/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie