Czy powinnaś zostać mamą? Oblicz swój wskaźnik instynktu macierzyńskiego!

Sprawdź, czy ta rola naprawdę jest Ci teraz pisana.
Czy powinnaś zostać mamą? Oblicz swój wskaźnik instynktu macierzyńskiego!
11.02.2015

Uważa się, że instynkt macierzyński prędzej czy później dopadnie każdą z nas. Być może będzie już za późno, by powiększyć rodzinę, więc na wszelki wypadek lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Powszechne jest przekonanie, że każda kobieta powinna zostać matką, bo w przeciwnym wypadku jej życie nie będzie pełne. Być może jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wreszcie to zrozumie. Czyżby?

Na nic głośne deklaracje niektórych z nas, które zarzekają się, że dziecko nie jest im potrzebne do szczęścia. Nawet jeśli autorką takich słów jest już dojrzała kobieta. Do takich wynurzeń podchodzimy z podejrzliwością. Jeśli naprawdę tak uważa, to znaczy, że coś jest z nią nie tak. Same odbieramy sobie prawo do decydowania o własnych potrzebach.

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy rzeczywiście chciałabyś zostać matką. A może ulegasz wyłącznie społecznej presji? Odpowiedz na 20 kolejnych pytań. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, a za negatywną – 0 proc. Zsumuj je ze sobą, a otrzymany wynik będzie wskaźnikiem Twojego instynktu macierzyńskiego.

instynkt macierzyński

1. Czy uważasz, że już w tym momencie jesteś gotowa na dziecko i gdybyś zaszła w ciążę, podołałabyś tej roli?

2. Czy jesteś w stabilnym związku i jesteś przekonana, że Twój partner doskonale sprawdziłby się jako ojciec?

3. Czy w Twoim najbliższym otoczeniu siostra, przyjaciółka, kuzynka urodziła w ostatnich dwóch latach dziecko?

4. Czy kiedy patrzysz na ciężarną kobietę, bardziej cieszysz się jej szczęściem, niż współczujesz trudów, z którymi będzie musiała się zmierzyć?

5. Czy uważasz, że masz dobre podejście do dzieci i sprawdziłabyś się np. jako tymczasowa opiekunka dla potomka bliskiej Ci osoby?

instynkt macierzyński

6. Czy jesteś na takim etapie życia, że wpadka nie byłaby dla Ciebie równoznaczna z końcem świata?

7. Czy uważasz, że związek dwóch dorosłych ludzi, którzy nie doczekali się potomstwa, trudno nazwać prawdziwą rodziną?

8. Czy z wyrozumiałością reagujesz na dziecięce humory, płacz, narzekanie i takie sytuacje nie są w stanie wyprowadzić Cię z równowagi?

9. Czy masz problem ze zrozumieniem kobiet, które z pełną świadomością i stanowczością odrzucają możliwość urodzenia dziecka?

10. Czy ze spokojem podchodzisz do myśli, że z momentem urodzenia dziecka, przez całą resztę życia będziesz za nie w jakiś sposób odpowiedzialna?

instynkt macierzyński

11. Czy gdyby okazało się, że Ty lub Twój partner macie problem z płodnością, zdecydowałabyś się na sztuczne zapłodnienie?

12. Czy gdyby i to nie przyniosło rezultatu, rozważałabyś opcję adopcji?

13. Czy rozczulasz się na widok dziecięcych śpioszków, maleńkich bucików i podobnych akcesoriów związanych bezpośrednio z niemowlakiem?

14. Czy zdarza Ci się oglądać i dotykać podobne rzeczy w sklepach?

15. Czy gdybyś dowiedziała się o tym, że Twoja siostra, przyjaciółka albo inna bliska kobieta spodziewa się dziecka, byłabyś choć odrobinę zazdrosna?

instynkt macierzyński

16. Czy rozumiesz kobiety, które z momentem urodzenia dziecka, czasami zapominają o własnych potrzebach, by skupić się wyłącznie na maleństwu?

17. Czy jesteś w sytuacji, że bardzo chciałabyś nareszcie zajść w ciążę ale boisz się o tym powiedzieć partnerowi?

18. Czy jesteś absolutną przeciwniczką przerywania ciąży i nie dopuszczasz żadnych ustępstw w tej kwestii?

19. Czy uważasz, że kobieta po urodzeniu dziecka powinna mu się całkowicie poświęcić i przez pierwsze 3 lata jego życia zapomnieć np. o karierze zawodowej?

20. Czy uważasz, że życie matki z gruntu można uznać za lepsze i pełniejsze od życia kobiety bezdzietnej?

mother vogue

WYNIKI

100-90 procent: Niektórzy mogą uznać, że to niezdrowe, ale nie widzisz innego sensu w życiu, niż urodzenie dziecka i spełnienie się jako matka.

85-70 procent: Macierzyństwo jest dla Ciebie bardzo ważną kwestią. Kiedy uznasz, że masz ku temu warunki, natychmiast przejdziesz od słów do czynów.

65-50 procent: Jesteś raczej na tak, ale nie uzależniasz swojego szczęścia od posiadania dziecka tu i teraz. To kwestia raczej odległej przyszłości.

Poniżej 50 procent: W tym momencie raczej nie jesteś na to gotowa. Twoje przekonania i styl życia niemal wykluczają macierzyństwo. To jednak nie oznacza, że tak będzie zawsze...

Polecane wideo

Komentarze (53)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 18.10.2020 17:52
20% a mam 38lat. Masakra. Ale człowiek siebie nie oszuka.
odpowiedz
anonim (Ocena: 4) 13.05.2016 18:12
20% ;)
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 15.02.2015 17:45
90 % no, fakt. bardzo chciałabym mieć już dzieciątko..
odpowiedz
Agnieszka (Ocena: 5) 14.02.2015 12:29
Hej! Korzystałyście już z portalu www.mlekoipieluszki.pl? co o nim myślicie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 13.02.2015 14:53
"skupić się wyłącznie na maleństwu" źle odmienione :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie