Jakie środki przeciwbólowe są bezpieczne w ciąży?

Nie chcesz zagrozić dziecku i boisz zażywać tabletki, nie wszystkie są niebezpieczne dla niego i ciebie.
Jakie środki przeciwbólowe są bezpieczne w ciąży?
18.06.2008

Podczas ciąży dokuczają nam różne mniej lub bardziej dokuczliwe dolegliwości. Pozbycie ich często nastręcza problem. Zażycie niektórych tabletek może spowodować, że przez łożysko i pępowinę substancje chemiczne przenikną do płodu, a wątroba dziecka nie jest przystosowana do trawienie niektórych sztucznych składników.

Walkę z dolegliwościami najlepiej zacząć, od spróbowania alternatywnej naturalnej metody, różnego rodzaju napary i herbatki. Jeśli to nie pomaga, po uprzednim skonsultowaniu się z lekarzem można sięgnąć po tabletki.

Kłopoty z pęcherzem:

Ciąża sprzyja infekcjom, wszystko przez hormony produkowane w trakcie, powodują one zaleganie moczu w pęcherzu, co wywołuje różnego rodzaju infekcje. Najczęstszą jest zapalnie pęcherze, które wydaje się niegroźne, ale nie leczone może spowodować infekcję nerek, która może być niebezpieczne dla ciebie i dziecka. Od razu powinnaś udać się do lekarza, bez jego pomocy się nie obejdzie. Dodatkowo pij dużo ody mineralnej niegazowanej, częste oddawanie moczu przyspieszy wydalanie bakterii z organizmu. Dodatkowo możesz zażywać środki bez recepty, np. Urosept. Zażywanie wszelkich antybiotyków musi się odbywać pod okiem lekarze, który musi dobrać preparaty bezpieczne dla dziecka.

Bóle głowy:

Podczas ciąży bóle głowy są częste, większość z nich należy do tych z gatunku nieznośnych. Jeśli masz dość siły spróbuj zrobić sobie 15 minutowy spacer, jeśli nie wystarczy, że przewietrzysz mieszkanie. Dotlenienie spowoduje zmniejszenie bólu, możesz też zrobić sobie masaż skroni. Wskazującymi palcami wykonuj okrężne ruchy na skroniach, dla zwiększenia efektu, możesz opuszki posmarować olejkiem lawendowym, albo oliwki do masażu. Jeśli te metody nie pomagają zażyj tabletkę z paracetamolem, który jest bezpieczny dla dziecka. Pamiętaj to nie może być aspiryna, zawarty w niej kwas acetylosalicylowy może być niebezpieczny dla ciebie i dziecka.

Kłopoty z żołądkiem:

Dolegliwości żołądkowe są męczące, zgaga, wzdęcia, niestrawność. W przypadku częstego pieczenia w przełyku najlepiej zacząć od zmian w diecie, zmniejsz porcje, po zjedzeniu staraj się wyjść na spacer, aby przyspieszyć trawienie. Unikaj pikantnych, tłustych i kwaśnych potraw. Jeśli to nie pomaga spróbuj środków zawierających glin, który zobojętnia kwas żołądkowy (Rennie, Alugastrin). Aby uniknąć wzdęć zacznij jeść więcej produktów gotowanych na parze, a zmniejsz spożycie cebuli i warzyw strączkowych. Do potraw staraj się dodawać przyprawy przyspieszające trawienie, np. majeranek, zioła prowansalskie. W przypadku niestrawności zacznij od wypicia herbaty z dodatkiem imbiru. Jeśli masz problem z przewlekłą biegunką sięgnij po Smectę lub Floridal, które pomogą skrócą biegunkę i zapobiegną odwodnieniu.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie