Najpopularniejsze i najdziwniejsze imiona tego roku! (RANKING)

Wracamy do tradycji, ale niektórych ponosi fantazja...
Najpopularniejsze i najdziwniejsze imiona tego roku! (RANKING)
31.12.2013

Moda, niezależnie czego dotyczy, działa zupełnie niepostrzeżenie. Zazwyczaj twierdzimy, że nie ulegamy trendom i wybieramy wyłącznie to, co rzeczywiście nam się podoba. Dziwnym trafem jest to zazwyczaj zjawisko masowe. I nie mówimy w tym momencie wyłącznie o najpopularniejszych fasonach i kolorach w modzie, ale dosłownie o wszystkim. Modne mogą być fryzury, kierunki studiów, wakacyjne kurorty, modele telefonów, a także... imiona. Doskonale pokazują to statystyki. Co kilka lat toplista najczęściej nadawanych dzieciom imion zupełnie się zmienia.

Skąd bierze się dzisiejsza popularność Zofii, Jakubów, Julii czy Janów? Specjaliści są co do tego zgodni – decydujący wpływ na decyzje rodziców ma współczesna popkultura. Imiona kojarzą nam się z konkretnymi artystami i celebrytami, albo z ich dziećmi. Kolejny raz przyglądamy się trendom w tym temacie, bo koniec roku jest do tego dobrą okazją. Na podstawie zestawienia opublikowanego w serwisie gorny.edu.pl, w którym autorzy gromadzą imiona dzieci przychodzących na świat w Warszawie, możemy dostrzec kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze – do łask wracają imiona tradycyjne (Zofia, Hanna, Antoni, Franciszek). Po drugie – rodzice chyba zrozumieli, że zbytnia fantazja w tym temacie nie jest mile widziana. W rankingu nie znajdziemy już takich tworów jak Myszon, Belzebub, Sindi czy Calineczka, które kiedyś się w nim pojawiły. Po trzecie – jeśli stawiamy na oryginalność, to raczej bezpieczną (Samanta, Mia, Leo, Samuel).

Oto najpopularniejsze, a także najbardziej nietypowe imiona nadawane w tym roku!

11. Adam

12. Mateusz

13. Stanisław

14. Piotr

15. Wojciech

16. Mikołaj

17. Tymon

18. Oliwier

19. Tomasz

20. Wiktor

Najoryginalniejsze naszym zdaniem imiona dla dziewczynek w 2013 roku:

Zoja

Aurelia

Gaja

Mila

Laila

Nel

Florentyna

Mia

Alma

Aura

Fontanna

Ilia

Kayla

Lukrecja

Milla

Samanta

Oksana

Stella

Sofia

Karla

Najoryginalniejsze naszym zdaniem imiona dla chłopców w 2013 roku:

Leo

Nataniel

Natan

Aleksy

Kosma

Marceli

Milan

Brajan

Dorian

Florian

Gabor

Gaspar

Gniewosz

Jonatan

Noe

Rufus

Zdobysław

Felicjan

Roch

Wit

Sprawdziliśmy także, od jakiej litery rozpoczyna się najwięcej nadawanych w tym roku imion. Dla dziewczynek są to imiona na A i M, a dla chłopców – A, M i K.

Z której listy wybrałybyście imię dla swojej pociechy? Czy lepiej postawić na jedno z tych najpopularniejszych, czy może jednak podkreślić wyjątkowość dziecka czymś znacznie oryginalniejszym?

dziecko

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2013 roku (Warszawa):

1. Jan

2. Jakub

3. Antoni

4. Franciszek

5. Aleksander

6. Szymon

7. Kacper

8. Filip

9. Bartek

10. Michał

dziecko

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2013 roku (Warszawa):

1. Zofia

2. Maja

3. Julia

4. Zuzanna

5. Aleksandra

6. Lena

7. Hanna

8. Alicja

9. Natalia

10. Maria

dziecko

11. Oliwia

12. Wiktoria

13. Amelia

14. Pola

15. Anna

16. Gabriela

17. Antonina

18. Helena

19. Nina

20. Barbara

Polecane wideo

Komentarze (151)
Ocena: 4.97 / 5
Ewa (Ocena: 5) 29.01.2019 18:11
Skrytykowałam imię Fontanna a nie powinnam. Brzmi całkiem ładnie, wolałabym tak nazwać córkę niż popularnym imieniem.
odpowiedz
Ewa (Ocena: 3) 23.09.2018 13:00
Poza tym nie rozumiem co robi normalne imię Aurelia obok jakiejś Fontanny i innych tam Karli .... jest w ogóle w kalendarzu imię Fontanna??Bo Aurelia jest to imię święte a imieniny Aurelia obchodzi we wrześniu, październiku a nawet grudniu.
odpowiedz
Ewa (Ocena: 5) 23.09.2018 12:50
Dlaczego imię Aurelia jest rzadsze niż Kornelia, Amelia, Rozalia??Podobnie przecież brzmią. Czemu ludzie boją się tego imienia? Problem z wymową?Nie umiem tego pojąć, przecież to normalne, super imię...
odpowiedz
JulFleur (Ocena: 5) 16.11.2015 18:50
Mi podobają się trzy dla niektórych ,,dziwne" imiona: Mia, Mila i Esme. Uważam, że są proste i subtelne, a ponadto nie są wieśniackie.
odpowiedz
Ojciec (Ocena: 2) 26.12.2014 23:37
Takie schematy medialne lub konformistyczne.Mało tradycyjnych imion,ale to już dla odważnych i dojrzałych rodziców,Alan ,Natan, Oskar to trochę poniżej 60 IQ, imiona Bronisław, Waldemar ,Henryk czy Kazimierz to trochę obciach dla wspólczesnych matek .Ale najaznejsze ,ze ludzie kultury nie zapominają o nich i podtrzymują tradycję imion Polskich wymijając pseudo myślenie ,ze żyjemy w Ameryce ,
odpowiedz

Polecane dla Ciebie