Dziwne ciążowe zachcianki: Jedzenie kredy, wąchanie ścian oraz... (FUJ!)

Oto najdziwniejsze zachcianki kobiet, które spodziewają się dziecka!
Dziwne ciążowe zachcianki: Jedzenie kredy, wąchanie ścian oraz... (FUJ!)
08.12.2013

O tym, że kobiety noszące pod sercem dziecko miewają różne dziwaczne zachcianki, wiadomo nie od dziś. W środku nocy potrafią uprosić swojego partnera, żeby ten pobiegł do pobliskiego sklepu i przyniósł im ulubiony kubek lodów, smakowite śledziki czy słoik kiszonych ogórków. Jednak to jeszcze nic. Zachcianki ciężarnych kobiet są naprawdę dziwne.

Według badań przeprowadzonych przez firmę ECigaretteDirect, panie chcą jeść pikle z masłem orzechowym, tuńczyka z bananem czy smażone jajka z sosem miętowym.

Brytyjscy naukowcy udowadniają, że z pokolenia na pokolenie ciążowe zachcianki stają się coraz bardziej uciążliwe. Pół wieku temu, zaledwie co trzecia kobieta w stanie błogosławionym wyrażała dziwne potrzeby, których nie miała przed zajściem w ciążę. W czasach obecnych już trzy czwarte kobiet miewa ciążowe zachcianki. Przyczyną takich zachowań jest dostęp do większej liczby produktów niż 50 lat temu.

Oto kilka najdziwniejszych ciążowych fanaberii....

 

ciążowe zachcianki

Kreda, mydło i popiół

Żywieniowe zachcianki nie dziwią już tak bardzo jak kiedyś, oczywiście jeżeli nie zaburzają diety ważnej dla zdrowia matki i dziecka. W ankiecie, która ma na celu ukazanie niecodziennych potrzeb, kobiety wymieniały (z pozoru) niejadalne rzeczy, typu kreda, popiół czy mydło! Mówiły również o podjadaniu pasty do zębów, co przy wyżej wymienionych artykułach, nie dziwi i nie szokuje tak bardzo.

ciązowe zachcianki

Lukrecja

Nietypowym smakiem lukrecji, popularnym przede wszystkim w krajach skandynawskich, zajadają się już ciężarne kobiety w pozostałych rejonach Europy. Cukierki mają dość specyficzny smak, dlatego też jedni ludzie je kochają, drudzy zaś szczerze się nimi brzydzą. Niektóre kobiety dziwią się sobie, czemu przed zajściem w ciążę nie przepadały za tymi smakołykami.

Nocne zajadanie się rybami

Respondentki przyznały, że mają ciągoty do nocnego podjadania. Największą chęć miały na owoce morza. Według nich, najpopularniejszym przysmakiem nie są osławione śledziki w oleju, tylko sardynki.  Dieta, w której przeważają ryby jest bardzo zdrowa, ale lekarze twierdzą, że czasem trudno powiązać ze sobą ciążowe zachcianki z zapotrzebowaniem na pewne składniki pokarmowe.

Ssanie kostek lodu

W trakcie ciąży panie pozwalają sobie na znacznie więcej. Normalnie nie zajadałyby się swoimi ulubionymi lodami, ponieważ starają się trzymać linię. W stanie błogosławionym z łatwością łamią swoje dietetyczne przyrzeczenia. Nie jest do końca wiadome, dlaczego upodobały sobie ssanie i przykładanie do ciała kostek lodu. Jedno jest pewne: to jedna z najmniej kalorycznych ciążowych fanaberii.

Źródło: facet.wp.pl

KLK

Nietypowe codzienne zachowania

Odkrywanie nowych smaków i ich miksowanie to tylko początek nietypowych zachowań w okresie ciąży. Niektóre kobiety przy nadziei mają dziwne upodobanie odnośnie faktur: gładkich ścian, szorstkich tkanin, a także ich zapachów. Ankieterki wyznały, że mają zamiłowania do wąchania torebek herbaty, kosmetyków oraz… wilgotnych ścian.

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2019 23:05
Jestem w trzeciej ciąży , w drugiej miałam ochotę wąchać i jeść proszek do prania , teraz mam to samo tylko doszły środki czyszczące mam ochotę je wąchać i uwielbiam chlor z basenu , dlatego codziennie chodzę na basen . W pierwszej ciąży nie miałam żadnych z tych dziwnych zachcianek , jest to troche straszne i sie strasznie mecze bo mam ochotę a nie mogę 😓😓😓 . Pomocy
odpowiedz
ona (Ocena: 5) 12.03.2018 21:43
A ja mam straszą ochotę zjeść proszek do prania, Persil do białego i tak to za mną chodzi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2013 20:19
Ja jem papier toaletowy
odpowiedz
Paula (Ocena: 5) 09.12.2013 09:22
Bez przesady... jestem w ciąży i nie mam żadnych zachcianek, jem normalnie to co jadałam wcześniej i nie wymyślam... Kobiety sobie wmawiają te głupoty i stąd się biorą owe dziwne zachcianki, wszystko siedzi w głowie i w podejściu do ciąży - to nie jest choroba, ani choroba fizyczna, a tym bardziej choroba psychiczna bo to co przeczytałam w tym artykule jest dla mnie nienormalne... Więc Kobiety apeluję: nie zachowujcie się jak wariatki, ciąża to raczej czas radości, a nie ubolewania nad zaistniałym stanem...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2013 22:27
moja mama jadla krede
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie