Wózki stresują dzieci

Wożone przodem do kierunku jazdy, narażone są na stres, który może doprowadzić nawet do emocjonalnego wycieńczenia.
Wózki stresują dzieci
30.11.2008

Wożenie dziecka przodem do kierunku jazdy albo przodem do osoby prowadzącej ma wpływ na jego rozwój emocjonalny. Powodem nie jest strach i wystawienie na pierwszą linię frontu, a brak kontaktu wzrokowego z rodzicami.

Naukowcy ze szkockiego Uniwersytetu w Dundee dowiedli, że dziecko, które ma kontakt z rodzicem, czuje się pewniej, otrzymuje od niego sygnał: "jestem przy tobie, o nic się nie martw". W ten sposób redukowany jest stres związany z podróżą. Wożenie w tego typu wózkach wymusza też na matce czy ojcu rozmowę z dzieckiem. Z badań wynika, że w tym przypadku rodzice rozmawiają ze swoimi pociechami dwa razy częściej.

"Nasze dane sugerują, że wiele dzieci wożonych w wózkach jest emocjonalnie wyniszczonych i prawdopodobnie bardzo zestresowanych. Zestresowane dzieci wyrastają na niespokojnych dorosłych" - tłumaczy dr Suzane Zeedyk z Dundee University (tłumaczenie: Interia.pl).

Retro wózki (face to face), mimo iż są mniej wygodne i większe, dają dziecku komfort, którego potrzebuje i, co najważniejsze, możliwość szybszego rozwoju.

Polecane wideo

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2009 23:38
[quote="Gosc"][quote][b]sweet161[/b] Czy kiedyś ludzie mieli takie problemy?? myslę, że nie. Każdy rodzic wie co jest najlepsze dla swojego dziecka:) Teraz problemy robi sie z niczego i niepotrzebnie. Przez takie artukuły teraz rodzice sie zestresują;p[/quote] tiaaa ... najlepiej to wiedzą powpadane 18-latki i ich zapylacze którzy o życiu wiedza jeszcze mniej niż te wspomniane ... żal[/quote] ŻAL TO MI CIEBIĘ!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2008 20:21
POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl http://www.allegro.pl/item506529418_poznaj_sposoby_na_facetow_poczatek_znajomosci.html http://www.allegro.pl/item506529153_wideo_warsztaty_jak_i_gdzie_poznac_mezczyzne.html Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2008 22:34
[quote="sweet161"]Czy kiedyś ludzie mieli takie problemy?? myslę, że nie. Każdy rodzic wie co jest najlepsze dla swojego dziecka:) Teraz problemy robi sie z niczego i niepotrzebnie. Przez takie artukuły teraz rodzice sie zestresują;p[/quote] tiaaa ... najlepiej to wiedzą powpadane 18-latki i ich zapylacze którzy o życiu wiedza jeszcze mniej niż te wspomniane ... żal
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2008 15:45
POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl http://www.allegro.pl/item500391589_wideo_warsztaty_jak_i_gdzie_poznac_mezczyzne.html http://www.allegro.pl/item500387621_poznaj_sposoby_na_facetow_poczatek_znajomosci.html Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2008 13:48
Biedne dzieci ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie