Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka? (ASPEKTY PSYCHOLOGICZNE)

Warto poznać płeć oczekiwanego potomka wcześniej. Są ku temu ważne powody!
Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka? (ASPEKTY PSYCHOLOGICZNE)
06.05.2013

Wiele par spodziewających się dziecka decyduje się na poznanie jego płci dopiero wtedy, gdy już przyjdzie na świat. Okazuje się jednak, że zwlekanie z tą informacją nie wpływa pozytywnie na budowanie więzi z potomkiem. Szczególnie dla przyszłego taty maleństwa.

Dla panów wiedza na temat płci swojego dziecka i możliwość nadania mu imienia to podstawa do budowania związku z synem lub córką. 

- Znajomość płci pozwala traktować dziecko w łonie matki jak realną osobę, z którą można budować relację - donosi dailymail.co.uk, bazując na badaniach naukowców z University of Birmingham.

Aby dojść do tych wniosków, naukowcy przebadali 11 mężczyzn w wieku od 22 do 58 lat, których partnerki oczekiwały ich potomka. Sprawdzani byli pod kątem zaangażowania w ciążę partnerki i samo rodzicielstwo. Badania wykazały, że w celu większego angażowania się mężczyźni powinni uczestniczyć przy badaniach kobiet. Te same badania wykryły również jak ważne dla więzi emocjonalnej między ojcem a dzieckiem jest wcześniejsza znajomość jego płci.

Jesteście zwolenniczkami wcześniejszego poznania płci dziecka, czy wolałybyście by była ona niespodzianką?

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
agata (Ocena: 5) 30.05.2013 20:08
mój mąż nie był na żadnym usg, nie chciał, nie pyta się jak się czuję, nie dotyka brzuszka...raz ze mną pojechał do lekarza czekał w poczekalni i potem wynikła z tego awantura że musiał tyle czekać... także doceniajcie to, że wasz mężczyzna angażuje się w sprawy ciąży, to bardzo ważne. mi to nie było dane.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2013 23:33
11 ? na ponad 7 miliardow ludzi ???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 23:48
Sam poród i dziecko, którego wygląd jest niewiadomy to wielka niespodzianka... jeśli chodzi o płeć jestem za poznaniem, odkąd wiemy co mi siedzi w brzuszku, łatwiej jest się Nam zwracać do Syna :D Poza tym badania rzeczywiście to ważny aspekt w męskim życiu... Oni nie czują ruchów, ciężaru brzuszka itd. muszą się oswoić z Naszym lokatorem, ale mój narzeczony jest zachwycony każdym USG i wyczekuje go jak ja :D To piękne!
odpowiedz
niki890207 (Ocena: 5) 06.05.2013 21:10
Moj brat do porodu mial byc siostra , dopiero na porodowce bylo rozczarowanie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 13:48
No 11 mężczyzn to to nie jest grupa reprezentatywna, by w ogóle wysnuwać jakieś wnioski. Jedynie można przyjąć, że faktycznie relacja z dzieckiem być głębsza przy znajomości płci. Ale każdy podchodzi do tego indywidualnie. Ja jestem w ciąży i nie była możliwości bym tej płci nie poznała, ale inne kobiety nie chcą wiedzieć tego wcześniej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie