Poród bez nacięcia? To możliwe!

Nacięcie krocza podczas porodu to jedna z mniej przyjemnych chwil w życiu każdej kobiety, która decyduje się na dziecko. Co prawda, wiele mam twierdzi, że ból porodowy jest tak silny, iż nawet nie czuć nacinania, warto jednak zawczasu poćwiczyć mięśnie, aby go uniknąć.
Poród bez nacięcia? To możliwe!
24.11.2008

Nacięcie krocza jest konieczne podczas porodu, gdy główka dziecka naciska mocno na miejsce między ujściem pochwy a odbytem, a nasze krocze jest mało elastyczne. Dlatego zanim znajdziesz się na sali porodowej, przygotuj swoje krocze odpowiednio, a być może unikniesz nacięcia. Są trzy sposoby, które nic nie kosztują, a według położnych są naprawdę skuteczne:

1. Masaż krocza i wcieranie olejku

Trzeba go wykonywać systematycznie, najlepiej codziennie, stopniowo zwiększając jego intensywność. Kilka kropli olejku migdałowego nanieś na palce oraz okolice wejścia do pochwy i wargi sromowe mniejsze. Wykonuj delikatne ruchy okrężne wokół pochwy aż do momentu, gdy olejek się wchłonie. Następnie włóż palec do pochwy i uciskaj jej dolny brzeg. Po kilku dniach regularnego masażu dołącz drugi palec, potem trzeci i czwarty. Twoje krocze rozciągnie się do 2/3 wielkości główki noworodka.

2. Moc kawy

W ostatnim miesiącu ciąży regularnie rób sobie okłady z kawy. Zaparz ją, a gdy lekko przestygnie, zanurz w niej podpaskę, wyciśnij i wklej do bielizny na około pół godziny.

3. Ćwiczenia mięśni Kegla

Naprzemiennie napinaj i rozluźniaj mięśnie pochwy oraz krocza. Ćwicz przez całą ciążę przy każdej okazji, robiąc kilka sesji dziennie.

Polecane wideo

Komentarze (198)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2012 01:19
nasz lekarz zalecal oliwke i masaze... szkoda ze nie sluchalam. Tu nie nacinaja krocza chyba ze sie poprosi. I dobrze bo czesci mam to niepotrzebne. Niestety ja pękłam i to sporo a na ddtek krzywo mnie pizszywali ( polozna sie spieszyla bo bez znieczulenia, chociaz ja nie pospieszalam jej- bylam zajeta za bardzo oglądaniem mojej cudownej dziecinki). TAK porod BOLI . Ale warto.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2010 22:16
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2010 22:16
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2010 22:15
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2009 21:14
Nie rozumiem co niektórych dziewczyn tutaj, jak można ni chcieć mieć dzieci. Myślicie pewnie, że poród boli dlatego nie chcecie :p Ja tam lubię dzieci i nic do nich nie mam ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie