Królestwo twojego dziecka

Najmłodsi potrzebują specjalnego traktowania. Dlatego warto inwestować w pokój dziecka. Nie martw się, taka inwestycja szybko się zwróci - maluch stanie się samodzielniejszy i ukształtuje swój własny gust. A to wszystko dzięki odpowiedniemu podejściu.
Królestwo twojego dziecka
13.06.2008

Jeżeli masz w domu możliwość wyboru pomieszczenia dla dziecka, wybierz pokój blisko swojej sypialni. Najlepiej optymalnie nasłoneczniony. Twoja pociecha ma już z pewnością swoje ulubione kolory. Jeżeli nie wiesz jakie, pobaw się z nią trochę, zobacz, które kolory kredek preferuje, które zabawki wybiera najchętniej.

Malowanie ścian najlepiej zacząć od jasnej barwy, która będzie kolorem wyjściowym dla całej aranżacji pokoju. Dlatego bardzo dobra jest biel, jak również wszelkie pastele. Mocniejsze akcenty kolorystyczne, zgodne z upodobaniami dziecka, warto zastosować przy tworzeniu barwnych wzorów czy plam.

Myśląc o podłogach - panelach, parkietach czy wykładzinach, najlepiej wziąć pod uwagę, która z tych nawierzchni jest dla nas najłatwiejsza do utrzymania w czystości. Dodatkowo warto zakupić miękki, wełniany dywan, który stanie się doskonałym polem do zabaw dla naszego malucha.

Jeśli chodzi o meble, tak naprawdę nie należy inwestować w nie zbyt wiele pieniędzy. Najlepiej, żeby dziecko miało dużo miejsca do zabawy. Podstawą powinno być wygodne i „rosnące” łóżko oraz odpowiedniej wielkości szafa czy komoda - by malec uczył się samodzielnego ubierania i porządkowania swoich rzeczy. Mądrym zakupem jest też niski stolik i krzesełko, pociecha ma wtedy miejsce do rysowania lub składania klocków.

Pamiętajmy, że nasze dziecko rośnie bardzo szybko i tak samo szybko zmieniają się i rosną jego potrzeby. Pokój małego, lecz już samodzielnego człowieka należy właściwie rozplanować i rozsądnie podejść do kwestii wydatków. Lepiej częściej zmieniać wystrój wnętrza, niż zainwestować w meble, które w przyszłości staną się niepotrzebnymi klamotami, a nasze większe już wtedy dziecko ich więźniem.

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 13:42
No właśnie - po tym artykule widać o jak wielu sprawach trzeba pamiętać przy urządzaniu pokoju dziecięcego. Jak dla mnie - najfajniejszymi meblami sa drewniane pomalowane na biało jak te, które widziałam na esmebel.com - w takim otoczeniu dziecko na pewno będzie się dobrze czuło. Z resztą i dorośli również.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2011 13:43
tylko zazdrościć takiego dziecka:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2008 17:36
Mam prawie 4letniego synka i ciągle spędzam znim czas.Dzięki temu jest mądry i jak na swój wiek dojrzały.Jest bardzo grzeczny i ułozony.Lubi sie opiekowac młodszymi dziecmi i im pomagać.Jest ostrożny.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2008 11:16
Zgadzam się z betitką. Najważniejsze są chwile spędzane z dzieckiem. Ja też mam 2 letniego synka, który bardzo szybko się rozwija dzięki temu że dużo mu czytamy i często z nim rozmawiamy, tłumaczymy mu wiele rzeczy i opowiadamy o świecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2008 15:23
Jestem za !!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie