Czy dieta wpływa na płeć dziecka?

Jedna z was zadała nam to interesujące pytanie. Przeczytajcie, co jeść, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki, a co, żeby być mamą chłopca.
Czy dieta wpływa na płeć dziecka?
05.11.2008

„Papilocie,

Mam 22 lata i co prawda nie planuję jeszcze mieć dziecka, ale interesuje mnie pewna sprawa. Otóż słyszałam od mojej koleżanki, że można odpowiednią dietą wpłynąć na płeć dziecka, które się urodzi. Czy to prawda? Chciałabym w przyszłości mieć córkę. Co powinnam jeść?

Judyta”

Faktycznie, badania potwierdzają, że dieta ma pewien wpływ na to, czy poczniemy chłopca, czy też dziewczynkę.

Główna zasada - dieta bogata w wapń i magnez sprzyja narodzinom dziewczynek, natomiast obfitująca w sód i potas - chłopców. Jednak zmiany w jadłospisie należy wprowadzać już na kilka tygodni przed planowanym zajściem w ciążę.

Dietetyczne wskazówki dla kobiet pragnących począć dziewczynkę:

Jedz dużo nabiału i nie odmawiaj sobie potraw mącznych - pokochaj makarony i kluski. Bogate w wapń i magnez są także rośliny strączkowe: fasola, groch, bób, soczewica, soja. W ramach deseru jedz czekoladę, a herbatę słódź miodem.

Dietetyczne wskazówki dla przyszłych mam chłopców:

Jesteś wegetarianką? To niedobrze, bo bazą twojej diety powinno być mięso. W ramach przekąsek podjadaj warzywa oraz suszone owoce. Na podwieczorek zafunduj sobie szklankę gęstego soku pomidorowego lub wielowarzywnego. Nie powinnaś jeść zbyt dużych ilości orzechów, czekolady oraz nabiału.

Drogie Papilotki, czy eksperymentowałyście z tego typu dietami mającymi wpłynąć na płeć potomstwa? Jeśli tak, to piszcie koniecznie, czy poskutkowały.

Polecane wideo

Komentarze (144)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2012 11:55
jeśli tu podane składniki wpływać by miały na płeć to zamiast chłopca powinnam urodzić dziewczynke!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2010 19:50
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2009 15:25
to chyba logiczne kobieta ma XX a facet XY więc to juz jest większe prawdopodobieństwo ze urodzi sie dziewczyna i jeszcze odpowiednia dieta, żeby komórka jajowa była "silniejsz" i żeby urodizła się dziewczynka. A wogóle to za ok 150 lat. chromosom Y wyginie. mam 15 lat.v
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2009 00:02
a ja chce miec obojniaka;d;d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2009 01:21
A ja chciałabym miec pierw chłopca i rok młodszą od niego córkę. I jakby mąż był takiego samego przekonania jak ja to bardzo chciałabym adoptowac dziecko. Jednak są to odległe plany na przyszośc ponieważ jestem dobiero nastolatką -.-
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie