7 sygnałów, że jesteś w ciąży

Charakterystyczne objawy pojawiają się już po dwóch tygodniach od zapłodnienia!
7 sygnałów, że jesteś w ciąży
19.09.2012

Każda kobieta nieco inaczej odczuwa pierwsze symptomy ciąży. Są jednak pewne objawy, których doświadcza większość przyszłych mam. Wystarczy tylko dobrze wsłuchać się we własne ciało, aby, nawet bez testu ciążowego, przekonać się, że oto właśnie pojawiło się w nas nowe życie.

O jakich sygnałach mowa?

Po pierwsze: Nagle zmienił ci się smak i zapach

Aromat ulubionych perfum z dnia na dzień zaczął cię drażnić? Dym tytoniowy stał się nie do zniesienia? Nie masz już apetytu na swoje ulubione potrawy? Czujesz w ustach dziwny metaliczny smak? To może być oznaka, że już niedługo twoje życie wywróci się do góry nogami.

Ciąża

Po czwarte: Dokuczają ci bolesne, nabrzmiałe piersi

Już niecałe cztery tygodnie po zapłodnieniu ciężarne skarżą się na nabrzmienie biustu. Dlaczego? Ponieważ hormony wydzielane przez przysadkę, jajniki i łożysko, przygotowują gruczoły do produkcji mleka.

Po piąte: Odczuwasz straszne zmęczenie

Nagle zaczęłaś odczuwać nieodpartą chęć zdrzemnięcia się w ciągu dnia? Cały czas jesteś osłabiona, brakuje ci sił? Nie tłumacz wszystkiego jesiennym przesileniem. Wszechogarniające zmęczenie to zmora większości początkujących ciężarnych. Takiemu słabemu samopoczuciu winny jest przede wszystkim gwałtowny wzrost progesteronu.

Ciąża

Po szóste: Na skórze pojawiły się dziwne przebarwienia

Zauważyłaś, że wszystkie pieprzyki na twoim ciele stały się wyraźnie ciemniejsze? A na twarzy i dekolcie pojawiły się żółtawe lub ciemnobrunatne plamy? W czasie ciąży na skórze mogą występować różne zmiany. Jest to spowodowane nadmierną produkcją melaniny - barwnika skóry. I chociaż u większości kobiet przebarwienia pojawiają się dopiero w drugim trymestrze, to jednak niektóre przyszłe mamy zauważają je już na początku ciąży.

Po siódme: Czujesz intuicyjnie, że coś się zmieniło

Wiele przedstawicielek płci pięknej, jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego, potrafi przewidzieć jego wynik. Niektóre kobiety twierdzą wręcz, że są w stanie stwierdzić, czy podczas danego stosunku doszło do zapłodnienia, czy też nie. Skąd to dziwne przekonanie? Czy rzeczywiście posiadamy w sobie niezwykły szósty zmysł, wewnętrzny głos, który jest pewnego rodzaju drogowskazem? Niestety, teza o istnieniu kobiecej intuicji nie została jeszcze poparta wystarczającą ilością naukowych badań. Czy nie wydaje wam się jednak, że coś w tym musi być...

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Zobacz także:

Jak powiedzieć mu o ciąży?

Bądź oryginalna! Wybierz niebanalne rozwiązanie i zaskocz przyszłego tatę.

PORÓD: Co może spotkać ciężarną przed, w trakcie i tuż po rozwiązaniu?

Wypadnięcie pępowiny to jedna z groźnych sytuacji, jakie mogą się wydarzyć.

Ciąża

Po drugie: Masz mdłości (nie tylko o poranku)

Na poranne nudności cierpi aż do 80% kobiet spodziewających się dziecka. Za winowajcę takiego stanu rzeczy uważa się rozpoczynającą się „burzę hormonalną”. Najbardziej intensywne mdłości mają miejsce w przypadku pierworódek oraz kobiet w ciąży bliźniaczej. U większości przyszłych mam mdłości najintensywniej dokuczają rano, nie jest to jednak regułą – zdarza się, że pora dnia nie ma tu znaczenia.

Po trzecie: Spóźnia ci się okres

Zawsze miałaś regularne miesiączki, jednak teraz okres spóźnia się już ponad tydzień, a ty w ostatnim czasie współżyłaś bez zabezpieczenia? Zrób test ciążowy! Taka sytuacja może być oczywiście wywołana drobnymi zaburzeniami hormonalnymi. Nie wykluczone jednak, że jest to jeden z pierwszych objawów ciąży.

Polecane wideo

Komentarze (56)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.03.2018 09:11
Blagam o rade maz nie dochodził we mnie a test wyszedł dziś pozytywny czy to ciąża jak to. Możliwe???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2012 21:42
Czesc My z mezem staramy sie juz jakis czas o dzidzusia a jak narazie nic. Ja mam 25a moj maz 27 lat . Od roku sa my malzenstem i zazdroscimy wszystkim tym co maja pelna rodzine. Nam bardzo brakuje jeszcze trzeciego czlonka. Zycze wszystkim mama powodzenia. Kochamy sie z mezem i wierzymy ze nam sie tez uda.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 21:48
O kur... Według tego Jestem w ciąży od jakichś 3 lat... Dłużej niż słoń... :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 18:49
A co Jak mam wszystkie objawy ciąży lecz dostałam okres ?? ,jest lekki .
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2012 16:43
fuj, dobrze, że nigdy nie będę miała dziecka
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie