Ile trzeba mieć kasy, żeby wychować dziecko?

Sprawdź, ile kosztuje jeden potomek. Bycie rodzicem to zabawa tylko dla bogatych?
Ile trzeba mieć kasy, żeby wychować dziecko?
09.06.2012

Aż odechciewa się macierzyństwa, kiedy patrzy się na najnowsze sondaże pokazujące, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Badania opublikowane przez Centrum Adama Smitha nie napawają optymizmem.

Otóż okazuje się, z roku na rok, wychowywanie potomstwa staje się coraz droższe. Jeszcze trzy lata temu utrzymanie jednego dziecka do ukończenia przez niego 20. roku kosztowało około 150 tys. złotych. Dzisiaj to wydatek rzędu 176 tys. złotych!

Nie bez powodu wiele osób twierdzi, że dziecko to swoista „skarbonka bez dna”. Gdy się urodzi, wydajemy mnóstwo pieniędzy na wózek, łóżeczko i inne sprzęty. Później koszty już tylko rosną. Trzeba przecież opłacić żłobek, opiekunkę, przedszkole. Następnie przychodzi czas na szkolną wyprawkę, której cena z roku na rok jest oczywiście coraz większa.

Chyba nie ma więc co się dziwić, że mamy w naszym kraju taki niski przyrost naturalny...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Śniadanka dla najmłodszych - wesołe menu

Przygotowane przez Heather Sitarzewski pyszności poprawią apetyt każdemu niejadkowi!

Oryginalne imiona dla dziecka, czyli o tym czy warto ulegać modom? (DUŻO PRZYKŁADÓW)

Inwencja rodziców w nadawaniu swoim pociechom imion jest niezmierzona. Sprawdź, jakie nietypowe imiona czekają, by z nich skorzystać.

Polecane wideo

Komentarze (71)
Ocena: 5 / 5
Klaudia- nastolatka (Ocena: 5) 01.05.2013 14:22
Witam mam 15 lat. Żyję w domu w którym nigdy nie brakowało pieniędzy. Postanowiłam obliczyć ile rzezywiście potrzeba na utrzymanie mnie w ciągu roku. Policzyłam tableta,telefon,kurs francuskiego,tańca,angielskiego, bilety, kosmetyki,ciuchy,wycieczki, kolonie itp. Na rok moi rodzice potrzebują jakieś 30 tysięcy zł. Co więcej nie doliczyłam tu pieniążków za jedzenie, paliwo do samochodu, prądu, remotnów, internetu ani też kablówki. Także powodzenia życzę rodzicom którzy zarabiają 2 tyś. zł...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.10.2012 14:31
to są tylko sondaże, a rzeczywistość jest inna kto ma kase to kupuje wszystko co popadnie dla dziecka nawet jeśli jest to mu wcale nie potrzebne, moim zdaniem takie artykuły to bzdety, mam synka i jak narazie nie widze wielkich kosztów związanych z jego wychowaniem i utrzymaniem.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2012 10:17
Wszystko da się pogodzić.Trzeba tylko chcieć.Dla chcącego nic trudnego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2012 10:10
Beznadziejny artykuł..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 21:54
"Aż odechciewa się macierzyństwa, kiedy patrzy się na najnowsze sondaże pokazujące, ile kosztuje utrzymanie dziecka." To se znajdz lepszą pracę, nie siedzisz i piszesz głupoty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie