Uwaga, dzieci mogą swobodnie kupować alkohol

Artur, choć ma zaledwie dwanaście lat, bez problemu kupił 2 butelki wina, 22 piwa, wódkę i kilka paczek papierosów.
Uwaga, dzieci mogą swobodnie kupować alkohol
14.10.2008

Zakupy przez Internet dają pełną swobodę, możemy kupić praktycznie wszystko. Tym samym, dzieci bez problemu mogą nabyć alkohol i papierosy.

Dziennikarze „Polska The Times" poprosili syna redakcyjnej koleżanki, by zamówił przez Internet alkohol i papierosy. Chłopczyk zamówił kilka butelek wina, kilkanaście piwa, a ze sprzedawcą umówił się na parkingu pod blokiem. Ten, nie pytając o wiek Artura, przekazał mu paczkę.

Możliwości związane z zakupami w sieci coraz częściej wykorzystują dzieci i nastolatki, zaopatrując się w towary, które w normalnych sklepach są dostępne od 18. roku życia.

Sprzedawcy uważają, że wszystko jest OK, ponieważ osoba kupująca zaznacza w klauzuli, że jest pełnoletnia. Według nich, na tym ich rola się kończy, gdyż nie mają jak zweryfikować prawdziwego wieku nabywców.

W ten sposób sprytne dzieci czy młodzież obchodzą zakaz sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18. roku życia.

Polecane wideo

Komentarze (175)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2011 22:34
gdzie sa rodzice ? trawka ? ekstaza ? super.... ja mam lat 19 i tego nie probowalam, nawet nie probowalam sie dowiadywac jak to dostac itd.... a malolaty, gowniarze po lat 14 maja ta udostepnione, pchaja sie pewnie na to jak sepy, bo nic nie ejst legalne a hajs z domu... tak ? kradna oczywiscie;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2011 14:04
sie dziwić ja miałam 14 lat a mi sprzedawali alkohol tera jestem dorosła i takie durne sklepowe powinny szybciej pier... z kasy niż na nią włazly
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2010 18:54
to wszystko jest bardzo łatwo kupić w pierwszym lepszym sklepie. moim znajomym, najmłodsi w 6 klasie, idą po prosu do sklepu i proszą o piwo czy coś. pytaja się po prostu -a 18 i 1 dzień jest? zl ekkim uśmiechem, odpowiadam ze tak i sprzedają. moi znajomi są w 1 gimnazjum i palą trawkę nałogowo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2010 18:41
alkohol? szlugi? moi znajomi, najmłodsi 14 lat palą trawke ;d więc bardzo łatwo dostać towar. kumpel ostatnio (15lat) załatwił sobie exctasy ;d wszystko jest łatwiutko dostać, a % to po prostu idziesz pewna siebie do sklepu, full mejkap i ci sprzedadzą. szlugi to też można kupić koło mojej szkoły, i sprzedają bez problemu gimnazjalistom.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2010 12:59
alkochol i papierosy powinny być dostępne od 10 roku życia toby było zgodne sprawem i wszystkim było by dobrze dziekuje za przeczytanie mojej opini na temat zdrowego odżywiania
odpowiedz

Polecane dla Ciebie