Kochanie, to chyba już!

Zwiastuny porodu - przeczytaj, a łatwiej ci będzie przewidzieć chwilę pojawienia się dziecka na świecie.
Kochanie, to chyba już!
10.06.2008

Poród to wielkie wydarzenie w życiu kobiety. Zanim jednak nastąpi, twój organizm wysyła ci sygnały, mówiące o jego bliskim nadejściu. To ważne, żeby je rozpoznać - dla twojego psychicznego komfortu, spokoju i wygody - wtedy ze wszystkim zdążysz na czas.

Na około 3 tygodnie przed porodem będziesz odczuwać parcie na pęcherz moczowy. Możesz też mieć kłopoty z zaparciami. To dlatego, że brzuch się obniża (wtedy mijają problemy z oddychaniem). Nawet na tydzień przed porodem może zostać wydalony tak zwany czop śluzowy, który zamyka wejście do macicy (to znak, że szyjka macicy jest gotowa do porodu). Jest on śliski i elastyczny, zwykle bezbarwny, dużo gęstszy niż wody płodowe. Gdy te ostatnie zaczną wyciekać, od razu zgłoś się do szpitala. Nie musi się to dziać gwałtownie, to może być powolny proces.

Przed samym porodem może pojawić się biegunka - organizm chce się oczyścić. Jednocześnie możesz odczuwać dreszcze. Wiele kobiet pyta, jak rozpoznać te właściwe skurcze. Krótkie i nieregularne to tak zwane przepowiadające. Porodowe są znacznie silniejsze. Powodują ból krzyża, są regularne i częstsze.

Wtedy zrelaksuj się i głęboko oddychaj. Niech otuchy doda ci myśl, że już niedługo zobaczysz swojego dzidziusia.

Polecane wideo

Komentarze (71)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 19:55
Jeszcze 4 tygodnie i nadejdzie mój termin porodu, boję się bardzo ale myśl że niedługo zobacze moją córeczke dodaje mi otuchy i więcej siły.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.03.2011 15:04
nigdy w życiu nie bede mieć ani jednego bachora
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2009 18:15
Jej to [email protected] piekne mieć dzieci:) Alutka_xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2008 15:31
oj jak czytam te komentarze to mi sie słabo robi :( chociaz jeszcze 2,5 miesiące do porodu ale strasznie sie boje :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2008 17:14
Uwielbiam te teksty o "saczacych sie" wodach plodowych...w kazdych gazetach takie bzdury wypisuja...A ja dziekuje Bogu, ze mi wody odeszly na patologii ciazy a nie na ulicy, bo mialabym w ciagu minuty piekna ogromna kaluze pod soba:)potem 25 godz pod 3 kroplowkami,bol,lzy i w koncu CC...i mialam synka:)widzialam wszystko w odbiciu lampy nad stolem:)fajne...teraz pora na drugie.moje slonce ma ponad 2 latka,wiec chyba juz czas najwyzszy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie