Jesteśmy EGOISTKAMI? Współczesne dziewczyny nie chcą mieć dzieci ("Bo kariera", "bo pieniądze", "bo facet")

Boimy się ciąży i macierzyństwa.
Jesteśmy EGOISTKAMI? Współczesne dziewczyny nie chcą mieć dzieci ("Bo kariera", "bo pieniądze", "bo facet")
02.01.2012

Z roku na rok coraz więcej kobiet deklaruje dobrowolną rezygnację z posiadania potomstwa. Jak pokazują badania, wśród pań urodzonych w 1965 roku, dziecka nie posiada już co piąta przedstawicielka płci pięknej. Dla porównania, w pokoleniu naszych babć, bezdzietna i dobiegająca 45. roku życia była zaledwie jedna na dziewięć kobiet – zauważa The Daily Mail.

Przyczyn, dla których nie czujemy potrzeby, aby zostać rodzicami jest wiele. Najczęściej chodzi o lęk przed ciążą, porodem i zmianami, jakie zachodzą w kobiecym ciele po rozwiązaniu. Innym powodem jest również brak przygotowania do sprostania tak poważnemu zadaniu jakim jest wychowanie dziecka. Potomstwo może być również ogromną przeszkodą dla dziewczyn, które marzą o karierze zawodowej.

Oprócz wymienionych wyżej powodów, istnieje jeszcze jeden, poważny argument, dla którego kobiety rezygnują z posiadania dzieci. Chodzi tutaj o zupełnie inne niż dawniej pojmowanie szczęścia małżeńskiego. Współczesne kobiety nie utożsamiają już udanego związku z gromadką maluchów. Dzisiaj uważa się, że powodzenie w małżeństwie może zapewnić przede wszystkim kochający i wyrozumiały partner – informuje The Daily Mail. Co więcej, wiele kobiet twierdzi, że to właśnie posiadanie potomstwa niszczy związek i przyczynia się do jego rozpadu.

Zgadzacie się z tymi opiniami? A może macie zupełnie odmienne zdanie?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Rany cięte, upadek z wysokości, porażenie prądem: Czym jeszcze GROZI dekorowanie choinki?

Przystrajanie bożonarodzeniowego drzewka jest tradycją, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie Wigilii. W ferworze świętowania często zapominamy jednak o zdrowym rozsądku.

Maryja Dziewica & test ciążowy - kościół prowokuje: Czy obraża uczucia religijne?

Słów kilka o niepokalanym poczęciu.

Polecane wideo

Komentarze (173)
Ocena: 5 / 5
jolka (Ocena: 5) 26.04.2018 17:52
jagoda5x.oferty-kredytowe.pl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2018 18:30
Drodzy Państwo nasz Kraj jest niestety miejscem, gdzie istnieje tradycja niskich płac i wyzysku pracowników przez pracodawce. Po roku 2004 z Polski wyjechało ok 2 mln ludzi na stałe. Gdyby nie wyjechali to mielibyśmy w Polsce katastrofę społeczną. To mogłoby się skończyć nawet masowym wybuchem niezadowolenia społecznego ale jest wentyl bezpieczeństwa w postaci możliwości wyjazdu z naszego Kraju. Pensja minimalna w Polsce od 1 stycznia 2018 r. to 2100 brutto czyli 1530 netto a wiec na rękę. Nie wspomnę o umowach śmieciowych bo to jest rozbój w biały dzień. Niezłe pod warunkiem, że ktoś nie ma na utrzymaniu Dzieci. Pensja minimalna w Niemczech to 1498 euro to na złotówki 6141 zł brutto po kursie euro 4.1 euro z dnia 26.01.2018. Ceny żywności w Niemczech są porównywalne. Wynajem mieszkania w Niemczech to też nic strasznego. W porównaniu do Polski na zachodzie żyje się po prostu łatwiej i bardziej komfortowo.A więc, nie mamy dzieci bo nas na nie nie stać. Polska jest w okresie przeżywania skutków transformacji ustrojowej po roku 1989. Skutkiem jest wytworzenie się wąskiej grupy ludzi dobrze zarabiających i trochę większej grupy średniaków i warstwy zubożałej. Mam nadzieję że nikogo nie obraziłem.
odpowiedz
Piotr (Ocena: 5) 30.06.2015 10:34
Kobiety już nie poświęcają się dla rodziny. Chcą być szczęśliwe, a facet jest od ich permanentnego uszczęśliwiania. Jeśli ma problemy zostaje "szczyszczony" w ubikacji, a jego miejsce zajmuje kolejny "frajer". Mamy model wzajemnych przysług. Miłość jest eufemizmem dla współczesnej totalnej prostytucji (małżeńskiej również).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2013 21:20
ee ale ja nie mam zadnego z tych powodow, poprostu nie chce miec dzieci i tyle. I nie bede miec bo ja tak chce. A reszta mnei nie obchodzi i ciesze sie, ze jest nas coraz wiecej, ktore nie poddadza sie presji otoczenia. Jak ktos nei chce to wara od niego i tyle. Sa wazniejsze problemy na swiecie. A nawet jesli to sie komus nei podoba to niech sobie gada, a my i tak zrobimy swoje, wiec traccie swoja energie na hejterzenie (mowie tu o tych, co bojkotuja kobiety, ktore nie chca miec dzieci). Zreszta to juz zascianek i zyjemy teraz w nieco lepszym swiecie jesli chodzi o zabobony.
odpowiedz
Basia (Ocena: 5) 16.06.2013 21:31
Mysle, że głównym powodem jest praca, pieniądze i mężczyźni.Mam jedno dziecko i figure lepszą niz przed. Kosztowało mnie to jednak pewien wysilek. Ze strachu o figurę zaczęłam cwiczyć i lepiej sie odżywiac. Strach o figure chyba jest wg mnie na końcy bo mozna lepiej wygladac niz przed - choćby Anna Przybylska, Anna Mucha- kiedyś grubsza a po dziecku piekna i szczupła.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie