Dziś poniedziałek, znowu do szkoły! Syndrom chronicznego zmęczenia dopada uczniów

To już istna plaga!
Dziś poniedziałek, znowu do szkoły! Syndrom chronicznego zmęczenia dopada uczniów
19.12.2011

Syndrom chronicznego zmęczenia uznawany jest obecnie za chorobę cywilizacyjną. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, lecz również małe dzieci.

Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców, na to tajemnicze schorzenie cierpi co setny uczeń szkoły podstawowej. Młodzi ludzie tracą z tego powodu ponad 20 proc. zajęć w szkole. Apatyczni i wiecznie zmęczeni nie mają sił na naukę.

Czasem bywa tak, że dziecko nagle traci kontakt z rzeczywistością, wpada w pewien letarg, z którego bardzo trudno go wybudzić. Niestety, wciąż nie wiadomo skąd biorą się te dziwne objawy oraz jak powinno się je leczyć.

Co najgorsze jednak, rodzice często zupełnie nie dostrzegają choroby swojego malucha. Lekceważą objawy zmęczenia. Uważają, że dziecko chce po prostu wymigać się od nauki.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

POSSIJ, DO BUZI & VIAGRA – kreatywne i śmieszne tablice rejestracyjne (FOTO)

Galeria nietypowych tablic samochodowych.

Kulinarne upodobania Polaków: Jakie dania smakują nam najbardziej?

Chińszczyzna i sushi już nam się nudzą.

Polecane wideo

Komentarze (91)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.01.2012 00:09
i się dziwią ... wstaję o 07:00 muszę się ogarnąć zjeść sniadanie i o 07:30 wyjść do szkoły aby zdążyc na lekcje ponieważ mam daleko do szkoły a autobusy nie kursują ... najgorsze jest to że kończę o 15/16 a to dopiero gimnazjum jak by było mało w poniedziałek środę czwartek piątek mam korepetycje z tego zostaje mi wtorek sobota i niedziela na wypoczynek z czego połowę poświęcam na naukę bo albo jakaś kartkówka na początek tygodnia albo sprawdzian a i tak dostanę 1/2/3 bo jestem zmęczony i nie myślę na lekcjach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 13:26
Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2011 20:48
A ja jestem w liceum w USA. Tutaj wszystkie dzieciaki tak narzekają, że ciężko itp, ja się czuję jak na wakacjach. Codziennie szkoła od 8:30 do 15:50, tylko 7 lekcji, sama sobie wybierasz przedmioty których chcesz się uczyć, nauczyciele mili, chcą Ci pomóc, przed sprawdzianem dostajesz listę z czego masz się nauczyć. Co semestr są co prawda egzaminy, ale wiesz dokładnie z czego. No i niby nie ma zasady że możesz mieć tylko 1 sprawdzian na dzień, ale i tak jest prościej. No i codziennie jest zadanie domowe, które jest zawsze sprawdzane, ale przynajmniej jest docenianie, a nie jak w Polsce kur*a, zadają mnóstwo i potem i tak nikt Cię za to nie wynagrodzi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2011 15:23
Ja uczęszczam do technikum, zajęcia mam od 8 do 15/16 i sądzę, że to całe zmęczenie jest spowodowane nudą i monotonnością na niektórych lekcjach, w zależności oczywiście od osoby, bo różne rzeczy nas interesują. A zmęczenie jest czymś normalnym po siedzeniu 8 czy 9 godzin w szkole, każda godzina poświęcona innemu tematowi, umysł się męczy i to rzecz normalna. A czasy w których obecnie żyjemy jak dla mnie zaliczają się do "leniwych" i głupich, więc nie sądzę aby jakaś choroba wchodziła w to. Bzdura.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2011 17:42
Ja chodzę do szkoły baletowej,mieszkam w bursie.Pobudki mamy o 6 o 6.30 musimy być gotowe 1 godzina do 2 tańca klasycznego dziennie potem ludowy,modern itd.Niegdzie nie wolo nam wychodzic bez zgody opiekunki w łóżkach mamy być o 22 młodsze klasy o 21.30 w tym czasie mozemy odrabiac lekcje,czytac,ogladac TV,korzystac z internetu itp.Wyjścia mamy bardzo utrudnione potrzebujemy czesto zgody rodzica,a to cięzkie gdy mieszkaja na drugim końcu Polski.Czesto chodzimy w soboty do szkoły,bo wiecej czasu poświęcamy tańcu niz przedmiotom ogólnokształącym.W dni powszednie lekcje konczymy czasami o 17.25 zaczynajac o 8 ale o 7 jestesmy na sali aby sie rozgrzac itp.Potem mamy przygotowania do przedstawienia,repertuary i tak w kólko,ze szkoły wychodze o 19.Jest cięzko ale warto!Nasi nauczyciele powtarzaja nam chcesz cos osiągnać to musisz ćwiczyć,tańczyć i tego sie trzymam.Pozdrawiam.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie