Toksyczne zabawki z Chin

Kaczki z ftalanem, który wywołuje bezpłodność u chłopców, lalki z melaminą, kosmetyki z trującymi pierwiastkami. Tanie, w tym przypadku oznacza szkodliwe. Kolejne po mleku w proszku i przyborach kuchennych toksyczne produkty z importu.
Toksyczne zabawki z Chin
30.09.2008

Państwowa Inspekcja Handlowa w swoim raporcie na temat zabawek w Polsce nie pozostawia na nich suchej nitki. Inspektorzy skontrolowali sklepy i stoiska oferujące w sprzedaży dziecięce zabawki. Wśród produktów były lalki z melaminą (tą samą, która spowodowała zatrucie kilkudziesięciu tysięcy dzieci w Chinach), dziecięce kosmetyki z chromem i plastikowe kaczuszki z ftalanem (który powoduje bezpłodność u chłopców).

O problemie jakości produktów z Chin poinformował poniedziałkowy dziennik „Polska". Produkty pochodzące z Azji cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie ceny. Co roku Polacy wydają na nie kilkadziesiąt miliardów złotych.

Szkodliwe związki i pierwiastki znajdują się nie tylko w zabawkach. Ostatnio włoska policja skonfiskowała 1,7 miliona par butów. W większości były to podróbki znanych marek, w których składzie znaleziono sześciowartościowy chrom, stosowany do garbowania skóry, a w Unii Europejskiej zakazany. Noszenie takich butów powoduje uczulenia, a w przypadku długotrwałego użytkowania może wywołać raka.

Mimo wielkiego atutu, jakim jest cena większości produktów Made In China, warto pomyśleć o zdrowiu, a nie zaoszczędzeniu kilku złotych. Drugim powodem do zastanowienia się powinny być warunki, w jakich powstają te przedmioty. Tania siła robocza, wykorzystywanie dzieci - dzięki temu za zabawkę płacimy 5 złotych, a nie 40.

Kilka tygodni temu, w artykule „Uwaga, trujące przybory kuchenne z Chin", opisaliśmy łyżki nylonowe, zawierające szkodliwy związek MDA.

Polecane wideo

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2014 08:29
moje dziecko bawiło się plastikowymi zabawkami z chin,wykonałem badanie zawartości niebezpiecznych pierwiastków w organiźmie i według pana prof. zawartości ołowiu i rtęci w organiźmie mojego syna wskazują iz caly dzień pracuje przy kładzeniu asfaltu,lub wielogodzinną prace w warsztacie samochodowym.Wprowadzić całkowity zakaz sprowadzania tych trucizn,zabijających nasze dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2008 21:03
Wow !!! Słyszałam , że takie korale z Chin , to działają jak tabletki ,,gwałtu' Taaaak .... Boże - precz z chinami !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2008 21:26
firmy takie jak puma, nike, adidas, h&m i wiele wiele innych zlecja do szycia chińczykom bo tak taniej a poźniej sa sprzedawane jako amerykańska odzież w orginalnych sklepach na całym świecie :) nie ma co sie dziwić ze zdarzają sa jakies wpadki przy pracy skoro ten kraj produkuje 99% produktów na świecie :) zdarzaja sie toksyczne ale wiekszość jest ok nie ma co demonizować .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2008 21:30
przecież to co teraz sie dzieje na świecie jest straszne:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2008 14:15
nie mam po co kupowac rzeczy z napisem made in china one tylko psuja zdrowie.najlepsze są rzeczy z napisami made in Poland.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie