"Dziecko?" "Dziękuję, wolę zwierzątko!" - POLACY już nie chcą być RODZICAMI

Ciąże to zwykle WPADKI, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie decyduje się na potomstwo, kiedy pracy i pieniędzy BRAK.
"Dziecko?" "Dziękuję, wolę zwierzątko!" - POLACY już nie chcą być RODZICAMI
18.09.2011

Jeszcze kilka miesięcy temu wszystkie media informowały, że w polskich szkołach brakuje dla uczniów miejsc, a do przedszkoli trzeba zapisywać dziecko na długo przed tym, zanim faktycznie zacznie do niego uczęszczać. Tymczasem najnowsze statystyki GUS wykazały, że pierwszy raz od sześciu lat mamy ujemny przyrost naturalny, a więc liczba zgonów przewyższyła liczbę urodzeń.

- W pierwszym półroczu tego roku urodziło się w Polsce 192,2 tys. dzieci. W tym czasie umarło 194,2 tys. osób – wylicza „Gazeta Prawna”. Statystyki te są zaskoczeniem nawet dla demografów, którzy prognozowali, że do 2013 roku na dzieci decydować się będą Polacy urodzeni w latach 70.- i 80-tych. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? - Niestabilna sytuacja na rynku pracy, hamujący wzrost gospodarczy, brak realnej polityki gospodarczej - to wszystko bije w demografię – tłumaczy dziennik.

Może zatem nie należy się dziwić, że coraz mniej młodych rodziców decyduje się na potomstwo?

Maja Zielińska

Zobacz także:

CO ZA PECH: Pomylił żonę z dzikiem i zabił! Jak spojrzy w oczy dzieciom?

Mimo szybkiej reanimacji, kobiety nie udało się uratować.

Oto największy od 25 LAT noworodek (Nie zgadniecie, ile ważył w chwili narodzin!)

Lekarze byli w szoku.

 

Polecane wideo

Komentarze (86)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2012 13:07
Co za bzdury. My z mężem świadomie mamy dziecko, psa i królika. Pies je 2kg mięsa dziennie i jakoś nie narzekamy. Kto pracuje ten ma- proste! Nie opierdalać się przed TV tylko żyć!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2011 07:28
Przypadkiem wpadłam tu ale przypadku zrobic sobie...nie dam.W naszym kraju,w Polsce dzieciary to luksus.Kogo na to stac,złodzieji itp.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2011 12:08
heh, a moze zamiast tego wszystkiego przydałyby się wam jakieś kosmetyki? Mozecie je wygrać w konkursie na cekin.pl! koniecznie sprawdzcie :) i jeszcze zerknijcie na cacy.pl- codziennie nowa dawka fantastycznych stylizacji i gadżetów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2011 00:35
No można kota zapuścić. Podwójna korzyść- zwierzątko zawsze przy sobie i świetny środek antykoncepcyjny żeby nie mieć jak to niektórzy pięknie i literacko zwą- niechcianego bachora.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2011 09:31
Mam 20 lat i chce być mama, mam chlopaka z ktorym planujemy dziecko nawet przed slubem :D spełnić zawodowo się mam jeszcze czas, a dziecko wole wycjować puki jestem młoda... a nie babki po 30 beda rodzić dzieci, masakra ;/ myślicie o tym że juz możecie w tym wieku nie zajść w ciąze, bo jest to trudniejsze.... gdy urodzisz dziecko po 30-stce mozesz niedoczekać wnuków jesli Twoja córka także postwi na kariere !!!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie