Rodzice wydają fortunę na wyprawkę szkolną! (Plecak z Hannah Montana, piórnik Hello Kitty - TO KOSZTUJE!)

Firmowe gadżety z wizerunkiem ulubionej postaci z kreskówki kosztują naprawdę sporo.
Rodzice wydają fortunę na wyprawkę szkolną! (Plecak z Hannah Montana, piórnik Hello Kitty - TO KOSZTUJE!)
24.08.2011

Koniec sierpnia to idealny czas na kompletowanie szkolnej wyprawki. Dla rodziców to naprawdę spory koszt, zwłaszcza że w tym roku uczniowie mają duże wymagania. Plecak, piórnik oraz inne przybory muszą być nie tylko nowe, lecz także modne!

Największą popularnością cieszą się firmowe gadżety, głównie serie Hello Kitty, Cars, Hannah Montana oraz Disney. Niestety, produkty z wizerunkiem filmowego bohatera zwykle są znacznie droższe od tych bez licencji. I tak na przykład, za plecak Hello Kitty trzeba zapłacić ponad 200 złotych, przy czym zwykły tornister o podobnym standardzie kosztuje poniżej 50 złotych. Porównywalną sytuację zaobserwować można również w przypadku wielu innych szkolnych produktów.

Beztroscy uczniowie zupełnie nie przejmują się tą sytuacją. Dla nich liczy się przecież jedynie to, aby w nowym roku szkolnym zaprezentować kolegom swój nowy, modny gadżet. Zrozpaczeni całą sytuacją są natomiast rodzice. Czują się wykorzystywani przez wielkie zagraniczne firmy. Co najgorsze jednak, nie mogą nic z tym zrobić. Spełnienie marzeń dziecka jest przecież najważniejsze...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

WYDAŁO SIĘ: Co piąta z nas nie zmienia codziennie majtek! (FUJ)

Higiena intymna niektórych pań pozostawia wiele do życzenia

UWAGA, licealiści! Matury odbędą się w wakacje, a ustny polski nie będzie już taki prosty!

A wszystko po to, aby nie zaburzać normalnej pracy szkół.

Polecane wideo

Komentarze (56)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 16:37
Dlatego nie przejmujący się niczym licealiści nie sprawiają żadnych problemów. Długopis, jakiś tam ołówek, dwa czy trzy zeszyty kupione i to jeszcze w pierwszy dzień szkoły i wystarczy, a nie jakieś kolorowe piórniczki, plecaczki i inne gówna
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 17:13
Takie rzeczy kupują tylko pierwszaczki, więc wydatki na Hello Kitty stanowią problem tylko w jednej klasie, chyba, że ktoś ma dziecinne dziecko. Teraz to straszna siara mieć coś z Disneya.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 23:56
Dobra torba, kosztowała mnie 150 - noszę 4 rok i nadal jestem z niej dumna. Używane książki, stare pióro, masa zeszytów i ołówek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 21:58
Nigdy nie kupuję drogich rzeczy do szkoły, zawsze w hurtowniach, jedynie plecak porządny, bo mówiąc szczerze wiele rzeczy gubię i niszczę, a w moim piórniku już po pierwszym semestrze jest może jeden piszący długopis i jakieś połamane ołówki :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 21:49
Ja w dzieciństwie miałam zwykły plecak, kredki bambino (tanie, a wspaniałe :D) książki w większości ze skupu, albo po bracie, tylko te, które musiały być nowe, to miałam nowe i mimo to nie uważam, że miałam złe dzieciństwo :P.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie