Jak pić alkohol i się nie upić? PORADY DLA IMPREZOWICZEK

Zanim wybierzesz się na zakrapianą alkoholem imprezę karnawałową, sprawdź jak uniknąć kaca i niechcianych alkoholowych przygód!
Jak pić alkohol i się nie upić? PORADY DLA IMPREZOWICZEK
15.01.2011

Jeśli nie potrafisz się oprzeć kolorowym drinkom ani ograniczyć do lampki wina, przed kolejnym spotkaniem ze znajomymi sprawdź, jak skutecznie ustrzec się przed kacem oraz dwowiedz się, które "cudowne metody" lepiej od razu włożyć między bajki…

Czy pod wpływem alkoholu uwydatniają się rzeczywiste cechy charakteru?

Alkohol pozwala zapomnieć o codziennym skrępowaniu, ocenie innych i własnej samokrytyce. Mimo to, myli się ten, który pijąc go, pragnie dodać sobie animuszu. Pod wpływem kilku dodatkowych procentów uwydatnią się nie tylko te cechy twojego charakteru, które codziennie skrywasz przed całym światem… Niekontrolowanie uwydatnisz również to, z czego już słyniesz. Jeśli jesteś szarą myszką, nie łudź się, że kilka drinków zmieni cię w uwodzicielską lwicę, o której uwagę będą zabiegać absolutnie wszyscy. Pracę nad sobą lepiej wykonywać na trzeźwo! Na imprezie nie myśl więc o tym, jak powinni postrzegać cię inni. Dlaczego? Upijając się doprowadzisz do tego, że na wierzch wypłyną wszystkie twoje wątpliwości – jeśli jesteś przygnębiona, po kilku tostach zaczniesz szlochać bez opamiętania…

Czy ze względu na mój młody wiek mogę wypić więcej?

Nie wierz mylnym opiniom osób święcie przekonanych o tym, że im jesteś młodsza, tym więcej możesz wypić. Kwestia tolerancji alkoholu to wyjątkowo indywidualna sprawa. Jedni z nas nabywają ją wraz z wiekiem, inni wręcz przeciwnie. Nie porównuj się do znajomych. Bazuj na własnych doświadczeniach – zarówno tych pamiętanych z kolejnych imprez, jak i z poranków zaraz po nich! Jeśli dotąd nie miałaś zbyt wielu przygód z alkoholem, musisz liczyć się z tym, że już kilka kieliszków zawróci ci w głowie…

Czy nie powinno się mieszać alkoholu?

Mieszanie różnych gatunków alkoholu może zaszkodzić. Jednak mit o katastrofalnych skutkach takiej metody nie jest prawdziwy. Owszem, mieszanie piwa, wina i wódki może być obciążeniem dla żołądka, ale mimo to, o wiele groźniejsze bywają połączenia nieświeżych posiłków z drinkiem, a także napojów gazowanych i dodatków do drinków. Pamiętaj, degustując odmienne alkohole, szybko stracisz rachubę, co do ilości wypitych procentów!

Czy kobietom alkohol szybciej uderza do głowy?

Niestety to prawda - paniom trudniej jest przyswoić alkohol. Dlaczego? Kobiecy organizm produkuje mniej enzymu, odpowiadającego za rozkład alkoholu w organizmie. Upijamy się szybciej niż mężczyźni, a raz przyswojone toksyny o wiele trudniej jest nam wydalić. Nie bez znaczenia jest również to, ile ważymy. Jeśli jesteś szczupła, nie dorównasz tempa zarówno imprezowym „kolejkom”, jak i szybkości powracania do stanu trzeźwości. Dodatkowym problemem jest miesiączkowanie. Przed menstruacją poziom potrzebnych substancji, chroniących nas przed szybkim uderzeniem alkoholu do głowy jest o jeszcze niższy!

Czy alkohol może uczulać?

Uważaj na alergeny! Jednym z nich może okazać się kieliszek proponowanego ci na imprezie alkoholu. Jeśli po jednym drinku poczujesz się nieswojo, a dodatkowo oblejesz się rumieńcem, możesz mieć alergię na alkohol, który właśnie spożyłaś. Nie musisz od razu rezygnować ze wszystkich toastów – być może uczulenie zostało wywołane przez jeden ze składników danego alkoholu? Jeśli odkryłaś w sobie podobną przypadłość, pij z umiarem – najlepiej tylko niewielkie ilości.

Zobacz także: Jak pić żeby się nie upić?

jak uniknąć kaca

Jak się nie upić? Oto 5 żelaznych zasad:

• Nie pij na pusty żołądek! Najlepiej wcześniej zjedz coś sycącego. Taki posiłek warto spożyć nie później niż na godzinę przed imprezą. Idealnym daniem będzie obiad zawierające dużo tłuszczy – choć bogaty w kalorie, zlikwiduje problem nadmiernego wchłaniania alkoholu.

• Jesteś palaczem? Nie sięgaj po papierosy podczas imprezy! Nikotyna to najlepszy przyjaciel porannych dolegliwości, w tym również i migreny!

• Nie rezygnuj z tańca. Szaleństwa na parkiecie pozwolą ci szybciej przetrawić wypite procenty i wydalić je z organizmu.

• Jak ognia unikaj napojów gazowanych i alkoholi musujących. Bąbelki skracają drogę alkoholu do kwi – tym samym upijesz się szybciej!

• Między posiłkami jedz lekkostrawne przekąski, pij dużo soków i... herbaty.

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

REPORTAŻ: Rzuciłam studia

Podczas gdy jedni zakuwają, żeby zaliczyć kolejny rok studiów, inni sami z nich rezygnują – albo z powodów osobistych, albo pod wpływem otoczenia.

Ile naprawdę kosztują studia?

Od 1,5 do nawet 12 tys. zł za semestr! Jakie kierunki są najdroższe i gdzie płaci się najwięcej?

Polecane wideo

Komentarze (76)
Ocena: 5 / 5
Mleko (Ocena: 5) 20.01.2017 13:17
Pijcie mlko bambusy
odpowiedz
Malwinka (Ocena: 5) 29.09.2014 14:57
Myślę, że dobrym sposobem na zapobiegania kaca jest Alcovit. To nie jakiś tam suplement, a wyrób medyczny i dostępny głównie w aptece.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2011 21:00
''marnotrastwo kasy. lepiej podczas imprezy pić hektolitry soków i herbaty'' pozdro dla Cb po co pić alko na imprezie nie? ;d to przecież żadna zabawa xd Lepiej jednak iść do baru w klubie po herbatkę tetley i sok litrowy xDD nie no nie mogę z tej wypowiedzi xdd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2011 18:13
nigdy wiecej nie wypije wódki:)...ale czasem piwko nie zaszkodzi:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2011 21:00
jak ja kocham imprezy i alkohol!!!;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie