Jesteśmy o krok od okulistycznej rewolucji!

Naukowcy są o krok od opracowania specjalnej metody sztucznego widzenia. To ratunek dla osób niewidomych i obietnica rewolucji w okulistyce!
Jesteśmy o krok od okulistycznej rewolucji!
03.01.2011

Profesor Borja Corcóstegui twierdzi, że niebawem opatentuje sposób, który umożliwi widzenie osobom, na stałe pozbawionym zmysłu wzroku. Jego okulistyczna wiedza, lata praktyki,  doświadczenie i zmysł wynalazcy to obietnica olbrzymiego postępu w dziedzinie badania i leczenia ludzkiego wzroku.

Obecnie problemy ze wzrokiem ma już, co czwarta osoba! Krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm to schorzenia, które można określać już jako chorobę cywilizacyjną. Choć za sprawą szkieł kontaktowych okularnicy zniknęli z ulic wielkich miast, to właśnie oni najczęściej cierpią na dolegliwości związane ze wzrokiem. Likwidacja sztucznego oświetlenia, klimatyzacji i monitorów komputera nie jest już możliwa, a korekcja wzroku?

Dzięki nowoczesnej technologii, specjalistycznym skomputeryzowanym urządzeniom i wiedzy na temat okulistyki już za kilka lat będzie można zatrzymać i wyleczyć każdą postępującą dolegliwość oczu. Plany profesora Corcóstegui sięgają jeszcze dalej. Szansy na przywracanie wzroku osobom niewidomym upatruje w połączeniu soczewki z 32-oma stymulującymi czujnikami, mającymi stymulować organ tak, by obraz z kamery, wysyłał informację do mózgu.

Dziś metoda jest skuteczna na tyle, że pacjent może „widzieć” obrazy z dokładnością telewizora, z kiepską anteną. Mimo to, powodzenie eksperymentu jest ogromnym sukcesem. Sygnały z kamery o dużej rozdzielczości udało się połączyć z małym komputerem, przetwarzający obraz i przesyłającym go do ludzkiej siatkówki. Pora na udoskalanie elementów tej nowatorskiej konstrukcji. Jedną z metod są skomplikowane operacje próbne, przeprowadzane na ochotnikach.  Czy okulary wkrótce staną się sprzętem retro? Trzymamy kciuki! 

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Jak malować oczy?

Jak pokonac jesienny katar?

 

Polecane wideo

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2011 16:18
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Właśnie trwa w Poznaniu i okolicach akcja "czas na wzrok" - bezpłatne badanie dla osób po 40 w salonach optycznych. Wybieram się z mamą i ciocią :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2011 12:22
Moja mama jest osobą niewidomą już od szesnastu lat. Straciła wzrok, ponieważ miała guza mózgu. Ledwo przeżyła operację, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Aktualnie żyje normalnie, przynajmniej się stara. Sprząta, gotuje, chodzi do pracy w przedszkolu (pracę umożliwiła mamie nasza przeprowadzka za granicę), robi kurs komputerowy i umie chodzić sama od sklepu. Jestem z niej niezmiernie dumna, jednak modlę się, żeby pewnego dnia odzyskała wzrok! Często czytam różne artykuły i jestem pełna nadzieji :) Oby się udało!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2011 23:02
Wyleczenie zeza ? Wystarczy wpisać w google dr Jochan i po kłopocie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2011 21:06
moj brat jak mial 3 lata przez przypadek przeboil sobie oko a dokladnie soczewke drutem. z tego powodu jego oko zrobilo sie brazowe(teczowka) i nie widzi na nie ;/ zadko kiedy ale przyznaje sie czasem ze ciezko jest widziec tylko na jedno oko od 23 lat...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2011 18:23
ZAPRASZAM NA MÓJ PASAŻ ! TANIO ! CENY DO NEGOCJACJI !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie