Filmowe propozycje weekendowe

Planujesz leniwy weekend? By nie tracić czasu na bezmyślne gapienie się w ekran, wybierz telewizyjną propozycję wartą obejrzenia!
Filmowe propozycje weekendowe
15.05.2010

Papilot poleca! Rozpocznij dzień  niezobowiązującą animowaną  bajką, z dużą dawką dobrego humoru!

Sobota, TVP1, 10:10, Nowe szaty króla

Andy, czasy starożytne. Młody i porywczy Kuzco jest indiańskim królem. Zupełnie nie dba on o potrzeby swoich podwładnych, sam zaś jest wciąż spragniony nowych rozrywek i bez skrupułów korzysta z wszelkich uroków życia. Jego nieodpowiedzialny sposób bycia i rządzenia wzbudza gniew starej damy dworu. Bezwzględna i zła Yzma zamierza pozbyć się Kuzco i zasiąść  na tronie. Zleca swemu pomocnikowi otrucie króla. Nieudolny Kronk myli jednak buteleczki z magicznymi miksturami i w rezultacie Kuzco zamienia się w lamę. W tej postaci trafia do domu dobrodusznego wieśniaka, Pachy. Ten decyduje się mu pomóc w odzyskaniu władzy lub przynajmniej ludzkiego wcielenia, a przy okazji chce wpłynąć na zmianę postępowania króla. Kolejna przebojowa animacja wyprodukowana przez studio Walta Disneya. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory Stinga.

W Polskiej wersji językowej, głos króla Kuzco, brawurowo podkłada Maciej Stuhr!

Papilot poleca! Kolejny odcinek apetycznego starcia nowoczesnej kobiety sukcesu z realiami świata polskich restauracji…

Sobota, TVN, 18:00, Kuchenne rewolucje

Uznana autorka książek kulinarnych Magda Gessler pomaga bankrutującym właścicielom restauracji w Polsce, którzy nie radzą sobie z kryzysem ekonomicznym. Odwiedza lokale wymagające natychmiastowych zmian i na cztery dni staje się tam szefem. Obserwuje i analizuje sytuację oraz wytyka największe błędy. Próbuje potraw, testuje umiejętności kelnerów i sprawdza higienę pracy. Potem na dwa dni zamyka restauracje i wprowadza poprawki: układa nowe menu, uczy kulinarnych sztuczek i zmienia wystrój wnętrz. Jej bezdyskusyjne uwagi nie zawsze spotykają się  ze zrozumieniem pracowników. Czwartego dnia następuje uroczyste otwarcie lokali dla gości, którzy ocenią efekty zabiegów. Po dwóch tygodniach Magda Gessler powraca, by sprawdzić, czy jej wskazówki są przestrzegane i eksperyment odniósł sukces w postaci poprawy sytuacji finansowej. Program powstał na licencji brytyjskiego reality show "Kitchen Nightmares", którego gospodarzem jest Gordon Ramsay.

Inne spojrzenie na miłość do bliskich…

Sobota, TVN, 20:00, Usta, usta odc. 9

Iza zakochuje się w Adamie. Piotrek zaczyna podejrzewać żonę o romans, ale nie domyśla się, kto może być jej kochankiem. Namawia Dawidzkiego, aby pomógł mu zdemaskować rywala. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Julia postanawia wrócić do Adama. Krzysztof skupia się na opiece nad synem, zaniedbując szukanie nowej pracy. Jego była szefowa Ewa ma dla niego nowe oferty, ale on nie przyjmuje z entuzjazmem jej propozycji.

Komedia romantyczna z Benem Stillerem!

Sobota, TVP 1, 20:20, Nadchodzi Polly

Ruben (Ben Stiller) pracując w firmie ubezpieczeniowej poświęcił całe swoje życie analizowaniu ryzyka. Nie przewidział jednak, że mimo przedsięwzięcia wszelkich możliwych środków gwarantujących błogi, życiowy spokój, pewnego dnia zostanie zdradzony przez nowopoślubioną żonę. Przykre doświadczenia utwierdzają go to tylko w postanowieniu, by każdą decyzję rozważać kilkakrotnie i unikać ryzykownych związków. Wtedy na jego drodze staje koleżanka z dzieciństwa – Polly (Jennifer Aniston), która wywraca jego ustabilizowane życie do góry nogami. 

Polska komedia!

Sobota, TVP 2, 21:20, Kochaj albo rzuć

Kazimierz Pawlak (Wacław Kowalski) i Władysław Kargul (Władysław Hańcza) otrzymują od Johna zaproszenie do złożenia wizyty w Chicago. Wraz z dziadkami jedzie ich wnuczka Ania (Anna Dymna). W Chicago dowiadują się,  że John zmarł i wkrótce odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Pogrążeni w smutku udają się na spotkanie z adwokatem. Okazuje się, że w testamencie John zapisał swój majątek rodzinie w Polsce oraz swojej nieślubnej córce, którą z woli zmarłego polska rodzina ma odszukać. Shirley (Duchyll Martin Smith) zjawia się na pogrzebie ojca, a Kargul i Pawlak nie mogą się pogodzić z faktem, że krewna Kazimierza jest ciemnoskóra. Tylko Ania natychmiast zaprzyjaźnia się z nową ciocią. W czasie uroczystości otwarcia Domu Polonii Kazimierz wygłasza wzruszającą mowę przywołującą pamięć fundatora tej placówki - swojego zmarłego brata Johna. Po załatwieniu wszystkich spraw dziadkowie z Anią wracają do kraju... Film jest ostatnią częścią trylogii opisującej dzieje Kargulów i Pawlaków.

usta usta

Niedziela, TVP 2, 21:00, Nikita

Grupa punków zostaje podczas napadu zaskoczona przez policję. W strzelaninie ginie kilku funkcjonariuszy. Spośród napastników udaje się przeżyć tylko Nikicie (Anne Parillaud), zagubionej młodej narkomance. Dziewczyna zostaje oskarżona o zabójstwo i skazana na karę śmierci, nie trafia jednak do więzienia. W zamian za darowanie życia zostaje skierowana na szkolenie dla rządowych zabójców. W trakcie trzyletniego treningu pod okiem surowego mentora Boba (Tcheky Karyo) Nikita zmienia się z agresywnej i krnąbrnej neurotyczki w bezwzględną maszynę do zabijania. Wraca do normalnego życia, ma nową tożsamość, wie jednak, że musi stawić się na każde wezwanie swoich mocodawców. Kiedy poznaje Marca (Jean-Hugues Anglade), w którym zakochuje się z wzajemnością, zaczyna mieć problemy z tym, by pogodzić dwa światy, w których żyje - zakochanej i czułej kobiety oraz bezlitosnej morderczyni. Film wyreżyserowany przez Luca Bessona, znanego z takich produkcji, jak "Wielki błękit", "Leon zawodowiec" czy "Piąty element", był nominowany do Złotego Globu jako najlepszy film obcojęzyczny, zaś odtwórczyni roli tytułowej, Anne Parillaud, została uhonorowana Cezarem.

Niedziela, TVN, 22:15, Godzina zemsty

Val Resnick (Gregg Henry) i Porter (Mel Gibson), podrzędni członkowie mafii, dokonują kradzieży 140 tysięcy dolarów. Kiedy nadchodzi czas podziału gotówki, Val postanawia zabić swojego kompana i zatrzymać całą zdobytą sumę. W spisku przeciwko Porterowi bierze również udział jego uzależniona od narkotyków żona - Lynn (Deborah Kara Unger). Porterowi udaje się jednak przeżyć. Chce odzyskać pieniądze, nawet za cenę życia. Z pomocą prostytutki Rosie (Maria Bello) rozbija azjatycki gang i pokonuje skorumpowanych policjantów. Szefowie Vala wydają wyrok śmierci na Portera.

Poniedziałek, TVN, 00:20, Criminal - Wielki przekręt

To opowieść o dwóch drobnych złodziejaszkach, którzy postanawiają zorganizować przekręt życia, sprzedając bogatemu kolekcjonerowi podrobioną srebrną obligację  Monroe'a.

Alicja Milewska

Zobacz także:

Prognoza pogody na weekend!

Czy aura wreszcie zrobi nam niespodziankę  i zafunduje w pełni słoneczne i ciepłe dwa wiosenne dni? Przeczytaj prognozy i przekonaj się!

„Upadli”  – pełna sekretów miłosna historia

Wydawnictwo Mag zaprasza swoich czytelników do lektury nowej, wciągającej powieści – pełnej sekretów historii miłosnej…

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2010 12:03
powinno byc jeszcze napisane jaki rodzaj filmu;/;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2010 13:37
a co z dzisiejszym filmem na tvn?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2010 11:12
DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2010 11:03
nie ma dzisiaj nowych szat króla Papilocie ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2010 10:22
yyy gdzie wy macie dzisiaj nowe szaty krola w tvp1? :|
odpowiedz

Polecane dla Ciebie