ŚLUB JAK Z BAJKI: Zaślubiny przy nadziei

Jeżeli czeka cię ślub w ciąży, koniecznie sprawdź, jaką wybrać sukienkę i jak skomponować weselne menu.
ŚLUB JAK Z BAJKI: Zaślubiny przy nadziei
15.05.2010
>

Prawie każda dziewczyna marzy o wzruszających oświadczynach, potem o pięknym ślubie, hucznym weselu, a następnie maleństwu, które przyjdzie na świat jako dopełnienie uczucia łączącego ją i jej ukochanego. To taki typowy „boży” scenariusz, wciąż uznawany za najlepszy. Przede wszystkim dzięki realizacji planów w takiej kolejności można uniknąć niepotrzebnego stresu wynikającego choćby z faktu, że dziecko miałoby przyjść na świat w wolnym związku. W dzisiejszych czasach wiele kobiet musi wstąpić w związek małżeński z „brzuszkiem”. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeśli będziesz brała ślub w ciąży.

Sama ceremonia wstąpienia w związek małżeński – bez względu na to, czy jest to ślub kościelny, czy cywilny – praktycznie nie różni się niczym od takiej, w której panna młoda nie jest przy nadziei. Warto podkreślić, że ciąża może wręcz pomóc w pobraniu się, np. osobom nieletnim, zwłaszcza że coraz więcej polskich nastolatek rodzi dzieci. Dla przykładu: jeżeli dziewczyna ma 16 lat, a jej chłopak 21 i oboje pragną wstąpić w związek małżeński, jest wielce prawdopodobne, że sąd odrzuci ich prośbę. Powód? Nie jest ona umotywowana żadną poważną, a przede wszystkim losową przesłanką, aby zinterpretować ją inaczej niż zwykłą zachciankę nastolatków. W Polsce dolną granicą wieku uprawniającego do zawarcia małżeństwa jest ukończenie 18. roku życia. Dlatego w takim przypadku ciąża u dziewczyny jest bardzo poważnym argumentem przemawiającym za tym, żeby młodzi uzyskali prawną zgodę na wstąpienie w związek małżeński.

czy brać ślub z powodu ciąży
>

Pamiętaj, że jeśli chodzi o ślub kościelny lub konkordatowy, duchowny nie ma prawa odmówić. Konserwatywny ksiądz przywiązany do tradycji i symboliki może jedynie zasugerować dziewczynie, żeby zdecydowała się na sukienkę w kolorze ecru. Są to jednak przypadki pojedyncze, tak samo jak przywiązanie do bieli ze względu na jej symbol czystości i niewinności. Jeżeli jednak przyszłej pannie młodej zależy na tym, żeby podczas ceremonii przy pełnym kościele nie było widać imponującej wielkości brzuszka, należy wziąć pod uwagę, na który miesiąc bycia przy nadziei przypadnie ślub. Spory brzuch pojawia się przeciętnie w czwartym miesiącu ciąży, choć oczywiście nie jest to regułą. U niektórych matek spodziewających się dziecka, brzucha nie widać prawie do rozwiązania!

W przypadku kobiety w ciąży, która planuje ślub przed rozwiązaniem, bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie sukienki. Jeśli kupiłaś ją znacznie wcześniej, a teraz wygląda na to, że będziesz wychodzić za mąż z maleństwem w brzuchu, masz dwie opcje – sprzedać sukienkę lub przerobić tą, którą już kupiłaś. Pamiętaj jednak, że ciało kobiety w ciąży zmienia się na dobrą sprawę z każdym tygodniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o powiększający się brzuch. Mogą spuchnąć kostki, łydki albo całe nogi, utyć ręce lub znacznie urosnąć piersi. Niektóre kobiety źle znoszą ciążę ze względu na wariujące hormony. Pojawiają się rzadkie dotychczas krostki, wypryski i przebarwienia skóry, które powinny zostać ukryte pod sukienką. 

Przerabianie kreacji jest bardzo uciążliwe, pochłania sporo pieniędzy i może doprowadzić do sytuacji, że kreacja zupełnie straci początkowy fason. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy sprzedanie nowej sukienki, której nigdy nie miałaś na sobie (chwała, jeśli nie odcięłaś metek – wtedy możesz spróbować sprzedać kreację nawet za 100 proc. jej wartości). Teraz ruszaj do krawcowej. Najlepiej niech będzie to osoba zaprzyjaźniona, będziesz przecież u niej często bywać. Specjalistka doradzi najlepszą kreację. Pamiętaj, że sukienka musi być uszyta wcześniej, a twoje ciało przecież cały czas się zmienia. Razem dobierzcie fason i materiał, z której wykonacie kreację. Musi być ona lekka, delikatna i luźna, żeby nie opinała się na ciele.

ślub w zaawansowanej ciąży
>

Staraj się z brzucha zrobić swój atut – kobieta w ciąży, która wychodzi za mąż, może wyglądać naprawdę kwitnąco! Zrezygnuj z wielu ozdób czy wymyślnej fryzury. Delikatny bukiecik czy kilka kwiatków wplecionych we włosy będzie najlepszą ozdobą. Buty muszą być wygodne. Najlepiej zrezygnować ze szpilek i wybrać buciki na solidnych, niewysokich obcasach lub w ogóle na płaskiej podeszwie. Tego typu obuwie sprawdzi się zwłaszcza na weselu.

Koniecznie trzeba jeszcze zwrócić uwagę na weselne menu. Dla gości nie trzeba go specjalnie modyfikować, warto jednak zadbać, aby nie było ciężkostrawne. Na stole powinno znajdować się dużo soków i owoców. Kobiety w ciąży bardzo często mają niepohamowany apetyt i zazwyczaj łączą ze sobą produkty w zaskakujący sposób. Lepiej uważać z takimi eksperymentami na własnym weselu, zwłaszcza że panie przy nadziei i tak dość często muszą korzystać z toalety.

Przy okazji menu pojawia się również kwestia alkoholu. Kategorycznie przestrzegamy przed piciem go nawet na własnym ślubie! Spożywanie napojów alkoholowych w ciąży może fatalnie wpłynąć na płód. W najgorszym wypadku dziecko może urodzić się z alkoholowym zespołem płodowym (FAS). Więcej o tej strasznej chorobie dowiesz się z osobnego tekstu. Nie powinnaś również bez reszty oddawać się szalonym tańcom i zabawom. Lepiej ogranicz swoją aktywność do niezbędnego minimum.

Nie ma praktycznie żadnej przesłanki do tego, aby kobieta w ciąży miała nie brać wymarzonego, pięknego ślubu. Należy jej się on tak samo jak dziewczynie, która nie jest w stanie błogosławionym. Być może trzeba się nieco bardziej natrudzić przed samą ceremonią i weselem, ale świadomość posiadania maleństwa w brzuszku z pewnością zrekompensuje te trudy.

Julia Wysocka

Zobacz także:

CIĄŻA BEZ TAJEMNIC: Jak zachować ładną sylwetkę przez 9 miesięcy?

Jest to możliwe! Dzięki naszym radom będziesz cieszyć się piękną figurą nawet w ciąży!

ŚLUB JAK Z BAJKI: W co się bawić na weselu?

Są gry i zabawy, których nie może zabraknąć na żadnym weselu. Nie zapomnij o nich, jeśli niedługo bierzesz ślub.

 

Polecane wideo

Komentarze (42)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2010 12:17
DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2010 10:53
jestem w 8 m-cu ciazy, nie bralam slubu i narazie nie planuje. chce by ten dzien byl naprawde wyjatkowy tak samo jak czas na oczekiwanie maluszka :) wkoncu w wiekszosci przypadkow slub bierze sie tylko raz w zyciu...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2010 15:07
In my opinion, a girl who is pregnant should not have a white dress. White is purity and innocence. Child which is expected not created out of thin air. Mary is the only one.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2010 15:02
Ciekawe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2010 14:23
kolejny nieudany artykul julii wysockiej. mam tu na mysli glownie ten fragment dotyczacy slubu nastolatek w ciazy. luuudzie. w wieku 16 lat czlowiek jest jeszcze DZIECKIEM! gdzie tu mowa o slubie i ciazy?! to chyba jakies kpiny!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie