Co podarować na komunię?

W tym roku zapominamy o ekstrawagancji, na prezenty komunijne wybierając upominki skromne i tradycyjne. Do łask wracają rowery, rolki oraz zegarki.
Co podarować na komunię?
08.05.2010
>

Jak donosi internetowa porównywarka cen Okazje.info, o powrocie do klasyki świadczy  fakt, że 25 % spośród najczęściej wybieranych rowerów to modele miejskie. Na drugim miejscu wśród sportowych propozycji znajdują się rolki ze wzrostem oglądalności o 26 %. 

– Na przygotowanej przez nas stronie z propozycjami komunijnych prezentów opcję  „tradycyjne” wybiera o 31 % więcej osób niż prezenty nowoczesne – mówi Justyna Staszewska z Okazje.info. – Jedną z najpopularniejszych kategorii są w tej chwili rowery, które odnotowały w ciągu ostatniego 40-procentowy wzrost oglądalności.– dodaje.

Renesans przeżywają również zegarki - w porównaniu z ubiegłym rokiem ich popularność wzrosła 5-krotnie. Najpopularniejsze są modele na kolorowych paskach, dedykowane głównie dla dziewczynek. Dla chłopców wybierane są zegarki elektroniczne. Cena najczęściej wybieranych modeli nie przekracza 250 zł. – W wielu przypadkach to maksymalna kwota, jaką planujemy przeznaczyć na prezent. Najczęściej wybierane przez naszych użytkowników przedziały cenowe to 100-300 zł. – mówi Justyna Staszewska.

Z droższych prezentów decydujemy się jedynie na odtwarzacze mp4, aparaty cyfrowe oraz konsole do gier (przede wszystkim Sony PSP). Jednak popularność tych kategorii jest zdecydowanie mniejsza niż przed rokiem. Zupełnie nie widać też zainteresowania laptopami, które były hitem ubiegłorocznych komunii.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Wycofują Happy Meale z zabawkami!

Chcą w ten sposób walczyć  z otyłością wśród dzieci. Specjaliści uważają, że dzieci sięgają tak często po fast foody, bo chcą dostać modny gadżet.

Praktyczny organizer dla mam

To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które w chaosie dnia codziennego zapisują tysiące pomysłów na kartach papieru, które zazwyczaj gubią po chwili.

Polecane wideo

Komentarze (102)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2011 15:36
Program TV Jeśli w tym roku wyprawiasz komunię swojemu dziecku i chcesz żeby ten dzień był niezapomniany. Masz zamiar kupić dziecku quada lub jakiś inny fajny i wypasiony prezent, a co najważniejsze chciałbyś z nami o tym porozmawiać- napisz:[email protected] W mailu podaj numer, pod który mogłabym zadzwonić i porozmawiać. Rozmowa nie oznacza udziału w programie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2010 09:08
PSP kupcie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2010 22:47
teraz już przesadzają...ostatnio słyszałam, że chrzestni wykupują wycieczki zagraniczne jako prezent...xD najpopularniejszym prezentem jest rower i złoty łańcuszek...chyba większość dostała takie prezenty oprócz kasy_xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2010 20:07
ja w tym roku byłam na komunii i kupiliśmy trampoline. taka małą ale bardzo fajna rzecz dziewczynka byla bardzo zadowolona
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2010 19:51
ja komunie mialam jakies 13 lat temu i dostalam na niej rower, lancuszek zloty ktory mam do dzis, kolczyki zlote (ktorego jednego zgubilam) bombonierki i kwiatki a pozatym sporo kasy ktora przeznaczyli pozniej na mebelki do mojego nowego pokoju ;) , moj braciszek mial komunie 2 lata temu i dostal laptopa (chociaz wahał sie nad laptopem albo quadem ale w sumie wybral laptop ktory dzis jest juz prawie wrakiem poniewaz jest caly zasamiecony grami) od chrzesnego poniewaz rower juz mial, biblie, rolki, i sporo kasy bo jak na 20 osob zaproszonych to dostal okolo 2000 zl wiec wyadaje mi sie sporo...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie