Zorganizuj się lepiej w małej kuchni! Te akcesoria kuchenne ułatwią Ci przechowywanie i organizację

Zobacz jakie!
Zorganizuj się lepiej w małej kuchni! Te akcesoria kuchenne ułatwią Ci przechowywanie i organizację
Fot.materiałpartnera
27.05.2024

Ład w kuchni wpływa na samopoczucie i ułatwia gotowanie – szybciej i bez zbędnej irytacji wszystko znajdziesz. Ale jak zachować porządek w małej kuchni? Wiadomo, że w niewielkich pomieszczeniach nietrudno o bałagan. Na szczęście są akcesoria kuchenne, które ułatwiają przechowywanie również w niewielkim pomieszczeniu. Od wieszaków segregujących pokrywki po garnki z odpinanymi uchwytami. Zobacz, jakie akcesoria kuchenne ułatwiają zachowanie porządku i organizacji.

Wieszak na pokrywki – akcesoria kuchenne, które pomagają zachować ład w szafkach

Jak łatwiej zapanować nad porządkiem w szafce kuchennej, w której przechowujesz garnki do gotowania? Wieszak na pokrywki ułatwia zadanie. Dostępne są akcesoria kuchenne do przechowywania pokrywek, które można przykręcić do ściany lub wnętrza szafki. To znacznie ułatwia organizację miejsca. Na dodatkowych wieszakach możesz odwiesić patelnie, rondelki czy akcesoria do gotowania, segregując idealnie wnętrza szafek lub przestrzeń nad blatem.

Stojak na pokrywki do szuflady

Innym rozwiązaniem jest stawiany stojak na pokrywki do głębokiej szuflady. Solidny organizer uporządkuje pokrywki w sekundę, a można go kupić za kilkadziesiąt złotych – takie akcesorium kuchenne możesz położyć też na blacie lub na ociekaczu przy zlewozmywaku, gdzie pokrywki mogą swobodnie wysychać. Wygodne przegrody pomieszczą kilka talerzy lub pokrywek.

Wkłady i akcesoria kuchenne do organizacji szuflad  

Wkłady i akcesoria kuchenne do organizacji szuflad  to kolejne elementy, których nie powinno zabraknąć w dobrze przemyślanej kuchni. Przegródki na widelce, duże i małe łyżeczki, noże i inne akcesoria kuchenne pozwolą Ci szybko odnaleźć poszukiwane sztućce. Dostępna jest cała gama przegród do szuflad kuchennych, więc bez problemu znajdziesz pasujący rozmiar.

Składane cedzaki i durszlaki – akcesoria kuchenne z silikonu

Silikonowe akcesoria kuchenne, które można składać jak harmonijkę to idealne elementy do organizacji małej kuchni. Gdy ich nie używasz, oszczędzają mnóstwo miejsca do przechowywania. Gdy są potrzebne, w dwie sekundy jest rozkładasz do pełnych wymiarów. Dostępne są składane cedzaki, durszlaki i duże miski – teraz zajmą w Twojej szafce ułamek dotychczasowej przestrzeni. Wygodną alternatywą są też akcesoria kuchenne składane jedno w drugie, takie jak:

  • miarki kuchenne,
  • sitka,
  • durszlaki,
  • kokilki,
  • silikonowe foremki na babeczki itp.

Garnki z odpinanymi rączkami

Choć nie są to akcesoria kuchenne, ale pełnowymiarowe naczynia do gotowania, nie sposób o nich nie wspomnieć. Garnki i patelnie z odpinanymi rączkami pozwalają przechować więcej naczyń. Na niewielkiej przestrzeni zmieści się ich więcej, niż garnków i patelni z tradycyjnymi uchwytami na stałe.

Zamiast stolnicy – płaska mata do pieczenia

W małej kuchni nie ma miejsca na tradycyjną stolnicę z drewna. Nowoczesną alternatywą są cienkie maty silikonowe, na których można wałkować ciasto na pierogi, wyrabiać kruszonkę czy przygotowywać pizzę. Na wielu matach można również piec w piekarniku, bo są odporne na bardzo wysokie temperatury. Są cienkie i płaskie, więc z ich przechowywaniem nie ma najmniejszego problemu.

Który z akcesoriów kuchennych ułatwiłby organizację Twojej kuchni?

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie