Faceci blondynek zarabiają więcej niż mężowie brunetek!

Debata – blondynki czy brunetki - nadal trwa! Tym razem naukowcy dowodzą, że partnerzy jasnowłosych lepiej zarabiają…
Faceci blondynek zarabiają więcej niż mężowie brunetek!
07.04.2010

Stereotyp blondynki jest powszechnie znany, a panie o takim kolorze włosów są tematem dowcipów nie rzadziej niż teściowe czy policjanci. Z badań wynika jednak, że z blondynkami nie jest aż tak źle. Faceci pożądają kobiet o jasnych włosach, a te gwarantują większą kasę dla siebie i partnera. 

Ekonomiści z University of Queensland przepytali ponad 13 tysięcy kobiet i na tej podstawie doszli do wniosku, że blondynki zarabiają o 7 proc. więcej niż brunetki czy szatynki, a z kolei partnerzy jasnowłosych potrafią wyciągnąć o jakieś 6 proc. więcej niż partnerzy „ciemnych” kobiet.  Warto dodać,  że na wyniki nie miały wpływu inne czynniki w postaci choćby wieku czy... wzrostu.

Równocześnie badacze alarmują, że prawdziwych, niefarbowanych blondynek jest coraz mniej. We Francji jasnowłosą  jest co dziesiąta kobieta, w Ameryce 30 proc. pań to blondynki (a dodajmy, że ze względu na facetów, aż 84 proc. Amerykanek blondynkami chciałoby być). W Niemczech blondynek też jak na lekarstwo, zwłaszcza gdy odrzucimy wszystkie farbowane, a tych jest prawie 90 proc. 

Jakiś  czas temu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła nawet, że blondynki i blondyni wyginą w 2200 roku. Dopóki jednak blondynki będą pożądane (faceci uwielbiają jasnowłose, chociaż częściej wiążą się z szatynkami i brunetkami, które uważają za bardziej stałe w uczuciach, odpowiedzialne itp.), to na świecie ich nie zabraknie. Choćby dzięki H202, czyli popularnej wodzie utlenionej, która z każdego może zrobić blondyna lub blondynkę. 

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Jak dobrać kolor szminki do koloru włosów?

Jeśli jesteś kobietą w stylu Nicole Kidman, ociepl swój wizerunek odcieniami karmelu i toffi. Twoje usta będą wtedy apetyczne do granic możliwości, a cera świeża i tryskająca blaskiem elegancji.

Jak dobrać kolor włosów do urody?

Szukając właściwego koloru, należy pamiętać, że karnacja, oczy i włosy nie powinny być w tym samym odcieniu.

Polecane wideo

Komentarze (179)
Ocena: 4.96 / 5
zmienię kolor na czarny ;) (Ocena: 1) 01.05.2019 23:28
Jestem blond, mój men zarabia 23 tysie/mc, ja blisko 10. Czy to chodzi o włosy? ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2013 00:33
A ja jestem blondynką i mój mą zarabia 5000zl... więc można powiedzieć że to stwierdzenie wymieniony w artykule jest prawdą. A i koleżanko to stwierdzenie było do ogólu ludzi a nie tylko do kilku więc z tego wynika, że blondynki zarabiają o 7 proc. więcej niż brunetki czy szatynki, a z kolei partnerzy jasnowłosych potrafią wyciągnąć o jakieś 6 proc. więcej niż partnerzy „ciemnych” kobiet. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.11.2010 20:37
ja powiem tak mam przyjaciółkę blondynkę jej mąż zarabia 1500zł... a ja jestem brunetką a mój mąż zarabia 3000zł... Wiec to wcale nie prawda że faceci blondynek zarabiają więcej!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2010 10:28
Kto napisał te bzdury ! MASAKRA..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2010 14:00
Wiekszosc kobiet leci na kase!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie