Najciekawsze funkcje w lodówkach – poznaj je wszystkie

Sprawdź, jakie funkcje mają nowoczesne lodówki na Black Friday!
Najciekawsze funkcje w lodówkach – poznaj je wszystkie
Fot.unsplash.com
16.11.2023

Nowoczesne lodówki są wyposażone w szereg udogodnień, dzięki którym przechowywanie pożywienia staje się dużo prostsze. Stosowane przez producentów rozwiązania mają na celu wydłużyć przydatność do spożycia poszczególnych produktów i ograniczyć zjawisko marnowania jedzenia. Jakie funkcje znajdziesz w nowoczesnych lodówkach?

Przeciętna rodzina kupuje zdecydowanie więcej żywności, niż jest w stanie spożyć. Część z tych produktów szybko traci swoją ważność, szczególnie jeśli nie jest przechowywana w odpowiednich warunkach. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup dobrej lodówki od renomowanego producenta. Sprawdź, jakie funkcje mają nowoczesne lodówki na Black Friday!

Inteligentny No Frost

Osadzanie się szronu w lodówce i zamrażalce kiedyś było czymś zupełnie normalnym. Wszystko zmieniło się za sprawą inteligentnej funkcji No Frost, bez której wiele osób nie wyobraża sobie już codziennej egzystencji. W funkcję No Frost są wyposażone nie tylko lodówki, ale także nowoczesne zamrażarki. Black Friday to idealna okazja, aby sprawdzić na czym polega ich fenomen!

Osad ze szronu lub lodu negatywnie wpływa na skuteczność chłodzenia i zwiększa zużycie prądu. Dlatego w nowoczesnych lodówkach stosuje się funkcję No Frost. Jest to system, który reguluje poziom wilgotności w komorach chłodzących. Funkcja No Frost zapobiega skraplaniu się i zamarzaniu wody na wewnętrznych ściankach urządzenia. Nadmiar wilgoci jest na bieżąco odprowadzany na zewnątrz, co sprawia, że lodówki lub zamrażalnika nie trzeba regularnie rozmrażać.

Inteligentna funkcja No Frost zapewnia optymalną temperaturę do przechowywania żywności, dzięki czemu produkty dłużej zachowują świeżość i walory smakowe. Obecnie w ofercie renomowanych producentów znajdziesz urządzenia chłodzące z pełnym No Frostem lub częściowym No Frostem obejmującym wyłącznie wnętrze zamrażalnika.

Komora zero stopni na świeże produkty

W tradycyjnych lodówkach ustawia się jedną temperaturę, która następnie jest utrzymywana wewnątrz lodówki przez cały czas jej działania. W nowoczesnych lodówkach temperatura wewnątrz nie musi być jednakowa. Jest to możliwe za sprawą komory zero stopni, czyli specjalnej szuflady, w której panują niskie temperatury oscylujące od 0°C do 2-3°C. 

W komorze zero stopni jest zimniej niż w pozostałej części lodówki. Z tego względu jest to idealne miejsce do przechowywania produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia. Najczęściej są to: ryby, owoce morza, surowe mięso i wędliny. Komora zero stopni skutecznie oddziela świeże produkty od reszty zawartości lodówki, dzięki czemu zapach mięsa nie przenika do produktów spożywczych ułożonych na półkach.

Sygnalizator otwartych drzwi w lodówce

Niedomknięcie drzwi w lodówce to sytuacja, która może zdarzyć się w każdym domu. Najczęściej mamy z nią do czynienia, gdy bardzo się śpieszymy lub, gdy z lodówki korzystają małe dzieci. Dlatego producenci postanowili wyjść klientom naprzeciw i stworzyli sygnalizator otwartych drzwi w lodówce. Ta prosta funkcja uchroni Twoje produkty przed utratą świeżości i przedwczesnym rozmrożeniem.

Jak to działa? Wewnątrz lodówki umieszcza się czujnik, który wykrywa wahania temperatur. Gdy temperatura wewnątrz urządzenia wzrasta, automatycznie uruchamia się alarm niedomkniętych drzwi w postaci sygnalizacji świetlnej lub dźwiękowej.

Szuflady na warzywa i owoce

Nie ma nic lepszego dla naszego organizmu niż porcja świeżych warzyw i owoców każdego dnia. Jednak tego rodzaju produkty mogą szybko tracić swoją świeżość, soczystość i smak. Dlatego nowoczesne lodówki wyposażono w specjalne szuflady na przechowywanie warzyw i owoców. Pełnią one odmienną funkcję niż komory zero stopni.

Szuflady na warzywa i owoce nie utrzymują niższej temperatury. Zamiast tego są wyposażone w specjalny przełącznik, który umożliwia ustawienie optymalnej wilgotności. Dla warzyw ta wartość wynosi 80%, a dla owoców 70%. W niektórych lodówkach znajdziesz również szuflady, które ograniczają ekspozycję produktów na tlen. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne tacki pokryte powłoką, która ogranicza rozwój bakterii.

Tryb wakacyjny

Funkcja wakacje to duże udogodnienie dla osób, które regularnie wyjeżdżają na dłuższe urlopy. Na czas nieobecności opróżniamy lodówkę, żeby uniknąć zepsucia produktów i wydzielania przez nie przykrego zapachu. W takim wypadku doskonale sprawdzi się tryb wakacyjny. Możesz go włączyć po wyjęciu wszystkich produktów z lodówki. Wówczas temperatura w lodówce zwiększy się do 12-15°C na określony czas. 

Utrzymywanie wyższej temperatury jest lepszym rozwiązaniem niż całkowite odłączenie lodówki od zasilania. W efekcie urządzenie zużyje mniej prądu, a po powrocie z wakacji szybciej osiągnie pożądaną temperaturę i będzie w pełni gotowe do działania.

Jak wybrać ekspres do kawy? Wskazówki przed Black Friday

Wybierając nowoczesną lodówkę wyposażoną w szereg innowacyjnych funkcji, zyskasz wygodne rozwiązanie na lata. Producenci wciąż ulepszają swoje urządzenia i tworzą coraz to nowsze udogodnienia. Wszystko po to, aby codzienne korzystanie z lodówki było łatwe i przyjemne dla wszystkich domowników.

 

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie